Мед Карпат

Сайт присвячений карпатським бджолам, виробництву і переробці продуктів бджільництва, апітерапії

Настанови до продукції ТМ “Мед Карпат®”

Вибачте, окремі продукти не увійшли до четвертої редакції видання. Їх опис Ви зможете знайти на відповідній сторінці інтернет-магазину ТМ Мед Карпат.

Перейти в Інтернет-магазин ТМ “Мед Карпат”

В.В. Папп,  В.Б. Папп

 Продукція торгової марки Мед Карпат®

www.medkarpat.com

  Хуст-2018

 

 

У збірнику в лаконічній формі описано походження, властивості, показання щодо застосування основних продуктів бджільництва та низки готових до використання медових композицій, медових смаколиків, настоянок, кремів, питних медів, виробів з воску, що виготовляються торговою маркою Мед Карпат®.

Автори звертають увагу на широкі можливості апітерапії як доступного та ефективного розділу справжньої традиційної медицини, яка в поєднанні зі здоровим способом життя є запорукою здоров’я та довголіття людини.

Розрахований на широке коло читачів.

Редакція четверта доповнена та виправлена.

©  В.В. Папп, В.Б. Папп, 2018

©  Хуст: 2018

 

Зміст

Передмова

Нативні продукти

Натуральний бджолиний мед

Щільниковий мед

Бджолиний квітковий пилок

Перга (очищена)

Прополіс очищений

Медові композиції

Забрус з прополісом

Поліс

Поліс-М

Кротон (базовий)

Вітал

Перга з натуральним медом

Кротон концентрат

Велет

Апіфорте

Ламімед

Велет-йод

Вікторія

Циннамом

Апілан

Апілан-форте

Фітоджелі

Медові смаколики

Мед-крем

Вітамінчик

Меделла

Малинка

Зінчібер

Драже Імунальчик

Драже Добрий зір

Драже Медол

Драже Активчик

Настоянки, олії, масла, спреї

Водна настоянка прополісу

Настоянка прополісу 10%

Настоянка прополісу 45%

Настоянка воскової молі 25%

Настоянка тілець бджіл 20%

РиноАПІспрей назальний

ФарингоАПІспрей

Прополісна олія 5%

Прополісне масло 10%                      

Креми, косметичні засоби

Масажний крем Живинка Карпат

Косметичний крем Мед Карпат

Бальзам для губ Усмішка

Крем Ранка-стоп

Крем на руки Ніжність

Бальзам для волосся Сила Карпат

Питні меди

Медівка Медунка Карпат

Медівка Срібна земля

 

5

7

7

13

15

17

20

23

23

25

27

29

31

33

36

38

41

43

46

48

50

53

55

57

60

61

61

63

64

66

67

70

72

73

75

75

77

79

83

85

88

89

91

92

94

94

96

98

100

101

102

103

103

104

 

Передмова

 

З глибокої давнини продукти бджільництва вміло застосовувались в народній медицині. Живучи в єдності з природою, люди помічали широкі лікувальні властивості продуктів, отриманих від бджіл. Багатий досвід такого застосування, що зберігся до наших днів, у наш час примножується та розвивається апітерапією – напрямком сучасної медицини, що використовує продукти бджільництва в своїй практиці. Саме апітерапія поряд з фітотерапією, гомеопатією, аромотерапією та іншими природничими напрямками медицини відповідає критерієві традиційної, оскільки слугувала людству ще задовго до появи сучасних медикаментозних препаратів та підходів.

Традиційні народні рецепти, в основі яких лежать природні компоненти, взяті зокрема з бджолиного гнізда, діють системно, впливаючи на весь організм, а не на окремі органи чи захворювання. На відміну від синтетичних препаратів, продукти бджільництва не мають побічної дії, діють м’яко, поступово, досягаючи довготривалого, стійкого результату. Ці переваги продуктів бджільництва та природних засобів в умовах погіршення екологічної ситуації та посилення техногенних впливів на людський організм в більшості випадків є незамінними, а часом – винятково можливими для збереження здоров’я, покращення якості та тривалості життя.

Філософію природного оздоровлення живими, високоякісними продуктами бджільництва пропонує Вашій увазі торгова марка Мед Карпат®. Визначальною особливістю нашої продукції є те, що вироблена вона на сучасних промислових пасіках ТМ Мед Карпат®, розташованих в екологічно чистому передгірному та гірському поясі Українських Карпат в Закарпатській області. Цілющі властивості унікального рослинного світу Лісистих Карпат з їх хвойними та буковими пралісами, блакитними полонинами, чистими джерелами, мінеральними купелями та кришталево чистим гірським повітрям у повній мірі увібрала в себе продукція, короткий опис про яку Ви знайдете в даній книжці.

Діяльність  ТМ Мед Карпат® є унікальним прикладом системного вирішення завдань галузі бджільництва, де сучасне добре оснащене промислове пасічне господарство працює в парі з міні цехом з поглибленої переробки всіх без винятку продуктів бджільництва, що дає можливість дбати про виняткову якість продукції, забезпечувати її широкий асортимент.

В той же час, фахівці підприємства у співпраці з науковцями ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича» понад 10 років проводять масштабну селекційну роботу по збереженню та покращенню високопродуктивних чистопородних карпатських бджіл типу Синевир. Завдяки використанню відселекціонованих чистопородних карпатських бджіл в складних умовах гірського клімату в пасічному господарстві ТМ Мед Карпат® виробляють широкий асортимент продукції бджільництва. З них в спеціалізованих  приміщеннях міні цеху виготовляють різноманітні біопрепарати, настоянки, косметичні засоби, вироби з воску, питні меди. Високу оцінку споживачів отримала нова серія продуктів під брендом смаколиків. В них корисні властивості продуктів бджільництва стають  доступними для широкого щоденного вживання, дозволять до певної міри замінити шкідливі цукерки.

Динамічне розширення асортименту нашої продукції відбувається завдяки постійному тісному зв’язку з Вами, аналізові Ваших відгуків та побажань.

Надаючи певний об’єм інформації щодо властивостей продуктів, що виробляються, ми наголошуємо на тому, що будь-які друковані матеріали від торгової марки Мед Карпат® не можна розглядати як рекламний матеріал чи безпосередню інструкція до „вживання, застосування”.

Не дивлячись на високий рівень самоосвіти споживачів, та чисельні схвальні відгуки з лікувального використання продуктів бджільництва, слід зазначити, що загальною їх особливістю є індивідуальний характер застосування. За детальними роз’ясненнями та фаховими порадами слід звертатись до консультантів  торгової марки Мед Карпат® , компетентних лікарів чи лікарів-апітерапевтів.

Будьте здорові у єдності з Природою!

З повагою, Віктор та Вікторія  Папп.

 

 

Нативні продукти

 

Натуральний бджолиний мед

(ДСТУ 4497-2005)

 

Склад: До складу натурального бджолиного меду входить понад 450 органічних та мінеральних речовин, завдяки чому його справедливо називають королем натуральних продуктів. Склад, смакові та лікувальні властивості меду у значній мірі залежать не тільки від ботанічного походження, але і від землі, води і навіть повітря тієї місцевості, де отримували мед. Тому, цінність медів, зібраних з дикорослих медоносів у екологічно чистій місцевості завжди значно вища, ніж медів, зібраних з технічних культур на забруднених територіях.

Квіткові меди, що за забарвленням можуть відноситися до темних сортів, містять більше мікроелементів, вітамінів та каротинів, мають вищу кислотність та діастазну активність, світлі – більш ніжні та вишукані на смак, менш алергічні, здебільшого з невисокою кислотністю. Падеві меди – традиційні для Закарпаття та вирізняються надзвичайно високим вмістом мікроелементів, вітамінів та біологічно активних речовин.

Походження: натуральний бджолиний мед – це продукт, який створюють медоносні бджоли з нектару рослин та інших багатих на вуглеводи природних джерел. За походженням натуральний мед розрізняють на квітковий та падевий (позаквітковий). Першооснова кожного з них рослинна. Квітковий мед бджоли виробляють з нектару медоносних рослин. Падевий мед розрізняють плодової природи( солодкий сік плодів та ягід) та вегетативної природи(солодка рідина на листях та хвоїнках рослин, природа якої може бути різна). Квіткові меди різняться вишуканими смаковими букетами та ароматами, падеві – специфічні за смаком та ароматом.

За походженням на Закарпатті переважають меди квіткові.

В залежності від вертикальної зональності, отримують мед рівнинного, передгірного та високогірного типу. Кожен з них характеризується певним часом збору, оригінальним ботанічним походженням.

Торгова марка Мед Карпат пропонує шість основних сортів меду, що класифікуються наступним чином.

 1. Першоквітний об’єднує меди, зібрані з медоносів, що виділяють нектар у квітні в рівнинній та передгірській місцевості. Серед основних медоносів слід виділити родину верб (козяча, ламка, прутовидна, вушката, біла та ін.), кленів (явір, гостролистий, польовий та ін.) плодових (черешні, вишні, сливи, абрикос, груші, яблуні та ін.), терен звичайний, підсніжник звичайний, шафран Гафелів, кульбаба лікарська, медунка лікарська, анемона дібровна та інші.
 2. Травневий збір об’єднує меди, зібрані з медоносів, що виділяють нектар у травні – першій декаді червня в рівнинній та передгірській місцевості. Серед медоносів домінує акація біла. В той же час у вулики в залежності від розташування пасіки поступає нектар з чабрецю звичайного, ожини сизої, живокосту лікарського, смородини звичайної, каштана їстівного та інших.
 3. Закарпатський літній збір об’єднує меди, зібрані з медоносів, що виділяють нектар у другій половині червня та липні місяці у рівнинній та передгірній місцевості. Цей мед характеризується найбагатшим ботанічним складом. Серед основних медоносів слід виділити крушину ламку, липу (широколисту, дрібнолисту, серцелисту та ін.), звіробій звичайний, м’яту перцеву та польову, материнку звичайну, конюшину білу, клівер рожевий, дягель лікарський, осот польовий, волошку синю та інші.
 4. Високогірний збір об’єднує меди, зібрані з медоносів, що виділяють нектар у другій половині червня – липні в гірській місцевості Карпат, зокрема – високогір’ї. Серед основних медоносів слід виділити гірську малину, арніку, іван-чай, живокіст лікарський, герань лісову, дягель лікарський, звіробій звичайний, медунку червону та інші.
 5. Дикий мед торговий бренд, що об’єднує у собі мед квіткової (отриманий з нектару квіткових рослин) та неквіткової (отриманий з солодких вуглеводневих утворень на листках кори та бруньках листяних та хвойних порід дерев та кущів – падевий) природи. Для Закарпаття цей сорт меду дуже рідкісний, присутній тільки в окремих гірських урочищах, в роки зі спекотним та посушливим літом.
 6. Яфин-мед Торговий бренд, що символізує надзвичайно рідкісний та цінний монофлорний високогірний мед з чорниці звичайної (Vaccinium myrtillus L., місцева назва ягода, або яфин). Збір оригінального яфинового меду можливий тільки у важкодоступних високогірних (понад 800м.н.р.м.) полонинах в окремі достатньо теплі і сприятливі роки.

Характеристика. Мед, зібраний в Закарпатті, вигідно вирізняється з поміж більшості медів України. Відсутність (в передгірній та гірській місцевості) інтенсивного сільськогосподарського виробництва та переважання природних дикоростучих медоносів сприяє утворенню особливо цілющих та неповторних сортів меду, що вирізняються наступними характеристиками:

 1. Сорт меду Першоквітний має добре виражений, характерний, медовий, специфічний солодкий аромат, гострий смак з добре відчутною гірчинкою, трохи притерний. Жовтувато-коричнюватого кольору швидко кристалізується (1-3 місяці), утворюючи мілкокристалічну осадку янтарно-жовтого, або білувато-жовтого кольору. Після кристалізації аромат та смак меду стає ще більш вираженим.
 2. Сорт меду Травневий збір здебільшого характеризується тонким, ніжним ледь вловимим ароматом, ніжним та вишуканим смаком, що сповна розкриває свій букет при ковтанні. У рідкому стані прозорого жовтувато-лимонного відтінку інколи більш насичених теплих, оливкових кольорів. Довго не кристалізується (інколи більше року). В процесі кристалізації набуває перламутрових відтінків які перетворюються в білу осадку з лимонними відтінками кремоподібної мілкокристалічної форми.
 3. Сорт меду Закарпатський літній збір має приємний медовий аромат з добре вираженим смаковим букетом, достатньо насиченим і водночас ніжним, щоб приносити справжнє задоволення при вживанні. За кольором переважає вишнево-каштановий відтінок, інколи більш світлими сонячними відтінками в залежності від переважаючого нектару в меді. Здебільшого кристалізується в мілкокристалічну форму. Інколи з м’якими кристалами середніх розмірів, що легко розчиняються. При кристалізації набуває жовтувато-коричнюватих відтінків.
 4. Сорт меду Високогірний збір здебільшого вирізняється ніжним вишуканим медовим ароматом часто з ледь відчутним відтінком аромату хвойного лісу. В залежності від переважаючого складу – сильним медовим, трохи з кислинкою смаком, або додатковими інтенсивно медовими оригінальними та неповторними смаками самобутніх високогірних медів. За кольором оливково-коричнюватим, часом вишневим, зеленкувато-каштановим відтінком. Кристалізується в дрібнокристалічну достатньо тверду осадку жовтувато-сіруватого кольору.
 5. Сорт меду Дикий мед вирізняється не сильним, але специфічним ароматичним букетом, солодким та водночас незвичним, з відтінками ароматів хвої та осіннього листя.. Даний мед відрізняється надзвичайно концентрованим смаковим букетом, що розкриває всі свої відтінки тільки після повторного смакування. В рідкому стані – традиційно темних кольорових тональностей від зеленкувато-коричневого до коричнево-вишневого відтінків, не прозорий. В закристалізованому стані мед темно коричневий, з крупнокристалічною осадкою, часом не повністю кристалізується у всьому об’ємі.
 6. Сорт меду Яфин-мед характеризується ніжним, приємним та вишуканим ароматом, що нагадує аромат високогірних полони, оливкового з червонуватим, золотавим відтінком, що спокусливо виблискує від сонячного проміння. Вирізняється класичним ніжним медовим смаком з ледь відчутною кислинкою, та відмінним після смаком. Свіжо зібраний мед повільно кристалізується, утворюючи доволі крупні, але м’які кристали.

Якість меду, його органолептичні та лікувальні властивості залежать від суми факторів, серед яких визначну роль відіграє географічне, а відтак ботанічне походження меду, технологія його отримання (конструкція вулика, технологічні прийоми та виробнича дисципліна), і, особливо, відповідність санітарно-гігієнічних норм до приміщень, де проводиться відкачка меду його зберігання та переробка та використання  відповідної тари, в якій зберігається натуральний мед .

Властивості. Натуральний бджолиний мед виявляє імуномоделюючі, антибіотичні, антимікробні, антибактеріальні, протизапальні, регенеративні, кардіологічні, заспокійливі, антистресові та цілий ряд інших .

Мед сповна відповідає твердженню Гіппократа про те, що їжа повинна бути ліками, а ліки – їжею.

Показання. Натуральний бджолиний мед використовується у випадку захворювань:

 • нервової системи: безсонні, мігренях, епілепсії та ін.;
 • серцево-судинної системи: інфаркти, інсульти, стенокардія,

вади серця та ін.;

 • викликаних порушенням обміну речовин: цукровому діабеті,

порушенні травлення;

 • порушеннях ферментативного та гормонального обміну та

ін.;

 • шлунково-кишкового тракту: гастрит, дисбактеріозах, колі-

тах, виразках та ін.;

 • очей: катаракта, кон’юктивіти (мед з білої акації) та ін.;
 • ЛОР органів: гайморит, тонзиліт, та ін.;
 • гінекологічних: ерозії , запальні процеси та ін.;
 • шкіри: некрози, крововиливи, набряки та ін.

Натуральний бджолиний мед є відмінним снодійним засобом,

знімає денні стреси, сприяє відновленню життєвих сил, додає бадьорості, енергії та доброго настрою.

Запорукою народження здорової дитини є інтенсивне вживання натурального бджолиного меду нареченими за 1-3 місяці до зачаття майбутньої дитини (саме звідси походить висловлювання про «медовий місяць» для молодят) та вагітними жінками (до 6-7 місяців), особливо в поєднанні з квітковим пилком та іншими продуктами бджільництва. Немовлята, діти, учні чи студенти, що регулярно вживають мед, завжди краще розвиваються, виявляють кращі успіхи у навчанні, випереджають однолітків за фізичним та розумовим розвитком, більш талановиті.

Регулярне вживання меду є потужним засобом сповільнення старіння, активізує організм людини на повніше засвоєння вітамінів, мікроелементів та інших речовин із щоденної їжі, стимулює захисні сили організму та протидію несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Натуральний бджолиний мед є продуктом широкого щоденного вживання, який спроможний та зобов’язаний майже повністю витіснити шкідливий цукор з раціону дітей та дорослих.

Протипоказання. Алергічна реакція на мед чи його неприйняття організмом, високий рівень цукру в крові.

Спосіб вживання. Рекомендована сумарна добова доза вживання меду для дітей близько 30г, дорослим 60-100г. Найкраща дія відмічена при вживанні натурального бджолиного меду вранці за 15-20 хв. перед сніданком, та перед сном – 1 десертна ложка меду, 15-20 крапель натурального яблучного оцту або лимонного соку на склянку теплої води (до 400С). Ранковий прийом меду корисно періодично збагачувати 1ч.л. квіткового пилку, що додасть бадьорості та впевненості в собі на цілий день.

Для кращого зняття денних стресів та фізичної виснаженості корисно при вечірньому прийомі меду поєднувати його з сухим столовим вином у „прикуску” або ж, розчинивши у вині (1ст.л. меду на 150мл  вина).

Слід знати, що водний розчин меду з холодною водою підіймає кислотність шлункового соку , а з теплою водою при прийомі за 15-20хв. перед їжею – знижує. Водночас натуральний мед практично повністю втрачає свої властивості при змішуванні його з окропом, тому є недопустимим вживання цього ,,нектару богів” з гарячим чаєм.

Доброю традицією є використання натурального меду для масажу та розтирань, особливо після парної. З цією метою, в таких випадках, найвище цінуються падеві меди.

Дітям доцільно починати включати в раціон натуральний мед після першого року життя. Для дитячого харчування рекомендовано мед з білої акації (травневий збір), як найменш алергічний.

Умови зберігання. У сухому, темному, прохолодному місці.

Термін придатності. 2 роки з дати фасування.

Упаковка. 350г, 600г, 1350г меду в скляній тарі.

 

 

Щільниковий мед

(нарізний)

Склад: 100г щільникового меду містить натурального бджолиного меду – 94г, бджолиного воску – 6г.

До складу щільникового меду входить особливий високоякісний віск забрусу, що додатково збагачується бджолами елементами бджолиного обніжжя, речовинами з бактерицидною, антимікробною дією, зокрема лізоцимом, рядом вітамінів, зокрема вітамінів групи В.

Характеристика. Щільниковий мед, отриманий з медових щільників має вигляд брикетів щільникового меду відповідних розмірів. Мед в щільниках може бути, як в незакристалізованій так і в закристалізованій формі. Залежно від ботанічного походження меду і воскової фракції щільників – від біло-жовтого до жовто-коричневого кольору з приємним смаком та ароматом натурального меду та воску. Щільниковий мед – це продукт найвищого ґатунку, де натуральний мед знаходиться в природній, створеній самими бджолами упаковці, що обумовлює найкраще збереження всіх його цілющих властивостей.

Походження. Щільниковий мед отримують з молодих медових щільників найвищої якості, що повністю заповнені зрілим медом та якісно забрушені (закриті бджолами восковими кришечками для довготривалого зберігання меду). Медові щільники для щільникового меду відбирають здебільшого після квітування білої акації чи гірської малини в екологічно чистій місцевості передгір’я та високогір’я Карпат.

Властивості. Щільниковий мед проявляє імуномоделюючу, бактерицидну, антимікробну, антибіотичну, відхаркувальну, антидепресивну, протизапальну, адсорбуючу та інші функції.

Складові щільникового меду мають здатність:

 • попереджувати та припиняти кровоточення ясен,
 • масажувати та укріплювати ясна,
 • запобігати розвиткові карієсу,
 • стимулювати слиновиділення та виділення травних соків,
 • сприяти відновленню сил, знятті стресів та емоційних

перевантажень,

 • позитивно впливати на загальну та місцеву імунну

систему людини,

 • діяти заспокійливо на центральну нервову систему,
 • при вживанні перед сном проявляти снодійні властивості,
 • покращувати секреторну діяльність шлунково-кишкового

тракту,

 • активізувати перистальтику, виведення шлаків, очищення

слизових,

 • покращувати зір.

Споживаючи стільниковий мед ми додатково отримуємо вітаміни та природні антибіотики. Віск у шлунку та кишківнику діє як адсорбент, який зв’язує токсичні продукти та сприяє їх виведенню з організму. При жуванні стільникового меду відбувається очищення зубів, дезинфекція ротової порожнини

Показання. Щільниковий мед використовують у випадку:

 • простудних захворювань, особливо на початкових

стадіях: кашель, нежить, загальна слабкість, біль в горлі та ін.;

 • бронхіті, бронхіальній астмі, задишки, гаймориту,

фарингіту та ін.;

 • пониженої кислотності шлункового соку;
 • безсонні, головних болях, мігренях;
 • пародонтозі, стоматиті;
 • захворюваннях ротової порожнини;
 • в інших випадках , визначених лікарем-апітерапевтом.

Щільниковий мед рекомендований для використання вагітним жінкам, дітям та людям з медикаментозною алергією.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом, високий рівень цукру в крові.

Спосіб вживання. Найкраща дія щільникового меду відмічається при довготривалому його жуванні протягом щонайменше 10 хвилин. Віск, що залишається, можна проковтнути, або видалити.

Умови зберігання. Зберігають щільниковий мед у сухому, темному прохолодному місці.

Термін придатності 2 роки з дати фасування.

Упаковка. 50-70г, 180-230г в поліетиленовій чи пластиковій упаковці.

 

Бджолиний квітковий пилок

(ДСТУ 3127 – 95)

 

Склад: містить понад 450 природних органічних та мінеральних компонентів. За багатством складу не має аналогу в природі. Серед складових квіткового пилку: вуглеводи, амінокислоти, білки, ліпіди, понад 18 мікроелементів та 10 вітамінів, екзини, біологічні каталізатори, фітогормони та інші біологічно активні речовини. Бджолиний квітковий пилок від торгової марки „Мед Карпат” поєднує в собі квітковий пилок, зібраний з понад сотні ентомофільних та вітрозапильних дерев кущів та трав’янистих рослин, що формують природну флору карпатського передгір’я. До того ж, при розфасовці поєднується бджолиний квітковий пилок, отриманий з квітня по липень, що додатково збільшує багатство ботанічного складу, а відтак і урізноманітнює властивості продукту.

Характеристика. Бджолиний квітковий пилок має округлу, неправильну еліпсоїдну форму діаметром 2-4мм. В залежності від ботанічного походження бджолиний квітковий пилок здебільшого може мати відтінки жовтого, зеленуватого, червоного, коричневого кольорів, зрідка відтінків синього, фіолетового, сірого і навіть чорного кольорів. Аромат бджолиного квіткового пилку своєрідний, ботанічний, смак – солодкувато-гіркуватий, медовий (не повинен бути кислим).

Походження. Медоносні бджоли збирають квітковий пилок переважно з ентомофільних рослин. Грудочку пилку бджола формує прямо на квітах. Допомагають їй у цьому електро – динамічні сили, що притягують до бджоли квітковий пилок та багаті на ферменти виділення слинних залоз, що „цементують” пилкові зерна у вигляді грудочок на задніх лапках бджіл. У такому вигляді вона здійснює політ до вулика. Перед входом до вулика ставиться перешкода у вигляді пилковідбираючої решітки і грудочки квіткового пилку потрапляють до пилкозбірників.

Властивості. Завдяки багатству складу квітковий пилок проявляє різноманітні профілактичні та лікувальні властивості . Серед основних:  кровотворна, антибіотична, тонізуюча , регенеративна, радіопротекторна, кардіологічна, покращує апетит та засвоєння поживних речовин, нормалізує роботу ендокринної системи, підвищує стійкість проти несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Показання. Квітковий пилок є одним з кращих загальнооздоровчих засобів для швидкого одужання після операцій, пологів, фізичного та нервового виснаження, особливо дітям, людям старшого віку, людям з високими фізичними, розумовими та психологічними навантаженнями.

Квітковий пилок використовується у випадку захворювань:

 • серцево-судинної системи: атеросклероз, інфаркт міокарда, інсульт, стенокардія, вади серця, анемії, порушення формули крові та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразки, гастрити, коліти, дисбактеріози, порушення у роботі жовчі та підшлункової залози;
 • дихальних шляхів та простудних захворювань: бронхіти, астма, пневмонія, грип, гайморит, та ін.;
 • сечостатевої системи: простатит, аденома сечовивідної залози, нефрит, цистит, імпотенція, чоловічий та жіночий клімакси та ін.;
 • викликаних порушенням обміну речовин: цукровий діабет, рахіт, відставання в рості та розумовому розвиткові дітей та ін.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням бджолиного квіткового пилку з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Квітковий пилок є незамінним для профілактики, попередження та лікування захворювань, на початковій, прихованій стадії розвитку та важко діагностованих. Важливою особливістю квіткового пилку є його системна дія, тобто, лікуючи одне захворювання, людина, що вживає пилок, буде оздоровлювати весь організм. Важливо знати, що дія квіткового пилку буде більш вираженою, якщо його вживати в поєднанні з натуральним медом, прополісом, лимонним соком чи яблучним оцтом.

Спосіб вживання. Розчинити 1ч.л. пилку в 2 ч.л. натурального меду, 10–15 крапель лимонного соку чи яблучного оцту, 150 мл прокип`яченої теплої води. Отриманий напій вживати 1–3 рази на день за 10–15 хв. перед їжею на протязі 15 – 20 днів. Також можна вживати квітковий пилок, повільно розчиняючи 1 ч.л. в поєднанні з натуральним медом. у ротовій порожнині.

При необхідності після 1-2 тижнів перерви курс повторюють. Дітям до 12 років – половинна доза, до 1,5 року – четвертинна. Починати включати квітковий пилок у дитячий раціон слід після 4–5 місяців від народження з кількох зерен пилку.

Умови зберігання. У сухому, темному місці, в герметично закритій упаковці при температурі 2–8 0С.

Термін придатності 1 рік з дати фасування.

Упаковка. 120г і 200г квіткового пилку в пластиковій тарі.

 

 

Перга очищена

(бджолиний хліб, ДСТУ 7074:2009)

 

Склад. 100г продукту містить перги очищеної 100г.

Вчені виділяють у перзі більше 450 найрізноманітніших органічних та мінеральних речовин, що знаходяться збалансованому природному поєднанні. Перга – це справжня скарбниця природних вітамінів, мікроелементів, білків, ліпідів, ензимів, біологічних каталізаторів та інших біологічно-активних сполук. В природі не існує іншого більш висококонцентрованого продукту ніж  перга – бджолиний хліб.

Характерною особливістю бджолиного хліба є вміст у ньому природного штампу мікроорганізмів, подібного до штампу корисної мікрофлори системи травлення людини.

Характеристика. Перга очищена має форму грудочок різного розміру від жовтого, коричнево-оливкового до темно-коричневого кольору з характерним пилковим та медовим ароматом, специфічним солодкуватим смаком з приємною кислинкою.

Походження. Перга – це продукт, що утворюється у вулику бджіл в процесі збору, транспортування та консервації квіткового пилку (бджолиного обніжжя) бджолами. Складний біохімічний процес первинної переробки квіткового пилку відбувається у стерильних умовах бджолиного гнізда в чарунках воскових щільників з використанням специфічних ферментів бджолиної природи та дії корисних мікроорганізмів. Одночасно в перзі формується потужний біологічно активний комплекс, збільшується кількість вітамінів (групи Е, В), ферментів та органічних кислот (зокрема молочної та янтарної кислоти). В процесі утворення перга акумулює позитивну енергетику бджолиної родини. Тому бджолиний хліб слід розглядати і як продукт, що корегує біополе людини, заряджає організм людини позитивною здоровою енергією.

Властивості. Складний комплекс біологічно активних речовин перги проявляє кровотворні, кардіотонічні, жовчогінні, антисклеротичні, регенеративні, антибіотичні, тонізуючі, радіопротекторні, анестезуючі, бактерицидні та інші функції.

Дія перги на людський організм носить системний, комплексний характер. Вживаючи бджолиний хліб, людина впливає не на окреме захворювання, а на весь організм, на всі системи та органи. Глибоке вивчення терапевтичної дії бджолиного обніжжя та його похідного продукту – перги, показали унікальну здатність цих продуктів лікувати захворювання на самих початкових стадіях, тобто в прихованих для звичайного діагностування формах.

Найважливішою властивістю перги є її регулююча, нормалізуюча дія та терапевтичний вплив при діаметрально протилежних діагнозах.

Застосування: перга використовується у випадку захворювань:

 • серцево-судинної системи: атеросклероз, інфаркт міокарда, інсульт, стенокардія, вади серця, анемії, порушення формули крові та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразки, гастрити, коліти, дисбактеріози, порушення у роботі жовчі та підшлункової залози;
 • дихальних шляхів та простудах, бронхіти, астма, пневмонія, грип, гайморит, та ін.;
 • сечостатевої системи: простатит, аденома сечовивідної залози, нефрит, цистит, імпотенція, чоловічий та жіночий клімакси, порушення сперматогенезу та ін.;
 • викликаних порушенням обміну речовин: цукровий діабет, рахіт, відставання в рості та розумовому розвиткові дітей та ін.;
 • ендокринної системи, ендемічному зобу та ін.;
 • печінки: хронічних гепатитах, холангіті та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Перга з успіхом використовується при недостатній секреторній діяльності шлунку та кишечника, гормональних та ферментативних відхиленнях в роботі організму, чоловічому та жіночому клімаксі, імпотенції, в системі лікування безпліддя. Вживання перги покращує засвоєння поживних речовин організмом людини, тому її рекомендують при виснаженні організму, після операцій, пологів, при високих фізичних та розумових навантаженнях, спортсменам в період інтенсивних тренувань та під час змагань. Перга стимулює моторну функцію організму, покращує мозковий кровообіг. Покращує зір. Попереджує появі новоутворень. Нормалізує роботу печінки, відновлює функцію її тканин, стимулює відтік жовчі, при відповідному дозуванні може призвести до видалення піску та камінців з жовчного міхура (використовувати слід під наглядом лікаря). Успішно використовується в системі реабілітації після хіміотерапії та інших джерелах підвищеного опромінення: комп’ютери, АЕС та ін.

Регулярне вживання перги сповільнює процеси старіння організму, продовжує життєвий потенціал людини та працездатний вік, стимулює нервову та розумову діяльність.

Протипоказання: алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням перги з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання: приймають пергу повільно, розчиняючи 1 кавову ложку препарату в ротовій порожнині 1-3 рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази. Допускається регулярне вживання перги, особливо людям старшого віку, за умови зменшення денної дози до 5-10г.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають пергу в сухому, темному, прохолодному місці при температурі 2-8 0С.

Упаковка. 100г і 170г очищеної перги в пластиковій або скляній тарі.

 

Прополіс

(очищений, ДСТУ 4662:2006)

 

Склад: смоли та бальзами, ефірні масла, біологічно активний комплекс (органічні кислоти, складні та прості ефіри, флавоноїди, каротиноїди, терпени, вітаміни, екзини, антибіотичні речовини, більше 25 мікроелементів, та природні сполуки з недостатньо вивченим механізмом терапевтичного впливу на живі організми). Завдяки спеціальній технології збору та очистки прополіс від торгової марки „Мед Карпат” майже не містить воску та механічних домішок.

Характеристика. В залежності від лісорослинних умов та вертикальної зональності, прополіс у Закарпатті буває від оливково-червонуватого до коричнювато-зеленуватого кольору, з специфічним ароматом. Смак прополісу (з’являється після нетривалого жування) специфічний трохи пекучий, терпкуватий, анестезує слизові ротової порожнини. Крихкий при температурах нижче 80С, пластичний при температурах вище 200С.

Походження. Прополіс має бджолину та рослинну природу. Утворюється під час збору транспортування та використання бджолами бальзамічних, смолистих та клейких речовин з бруньок, листочків та кори рослин. Одночасно на всіх етапах проходить процес збагачення прополісу специфічними речовинами бджолиної природи. Кількість цих речовини, у великій мірі, і зумовлює якість прополісу та прояв його цілющих властивостей. Прополіс використовується медоносними бджолами для покриття внутрішніх поверхонь свого гнізда для його дезинфекції, укріплення, герметизації та для виконання інших захисних функцій.

Властивості. В прополісі повною мірою виражені могутні захисні властивості рослинного світу та бджолиної родини, спрямовані на протистояння патогенній мікрофлорі, забезпечення життєдіяльності.

Прополіс проявляє: антибіотичні, протимікробні, антибактеріальні, протизапальні, анестезуючі, імуномоделюючі, онкопротекторні, антиоксидантні, регенеративні, антимікотичні, антивірусні та інші властивості.

Показання. Прополіс використовується у випадку захворювань:

 • шлунково – кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, туберкульозу та ін.;
 • ротової порожнини: стоматитів, некрозів, кровоточення ясен, зубного болю та зв`язаних з ним запальних процесів та ін.;
 • ЛОР органів: отитів, ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту, вушний шум та ін.;
 • сечостатевої системи: аденома, хронічний та специфічний простатит, нефрит, цистит, ерозія шийки матки, та ін.;
 • дерматології: кандидомікоз, фурункули та ін.;
 • опорно-рухового апарату: остеохондроз, поліартрит, захворювання суглобів, хребтовій грижі та ін.;
 • очей: кон’юктивіти, кератити та ін.

Прополіс з успіхом використовують для лікування зовнішніх механічних ушкоджень (порізів, травм), важконезаживаючих ран та опіків (креми, мазі). Прополіс чудово піднімає місцевий та загальний імунітет, добре поєднується з іншими імуномоделюючими засобами.

Перед вживанням прополісу з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Протипоказання. Підвищена чутливість до прополісу.

Спосіб вживання. Прополіс в різноманітних випадках може застосовуватись в різних формах, поєднаннях та рецептурах, тому для правильного та ефективного його використання слід проконсультуватись з лікарем – апітерапевтом.

Здебільшого використовують 10-20% настоянку прополісу, 10 -15 крапель якої наносять на шматочок хліба, або цукру, вживають за 15 -20 хв. перед їжею 2 -3 рази на день. Курс прийому прополісу може продовжуватись до чотирьох тижнів. При захворюваннях опорно–рухового апарату та зовнішньо, поруч з настоянкою прополісу та нерозчиненого прополісу, використовують 10% прополісну мазь. Тоді, як при захворюваннях дихальних шляхів, кращий результат дають аерозольні інгаляції з масляною або спиртовою витяжкою прополісу з використанням спеціальних аерозольних інгаляторів. Здебільшого приймають 1-2 інгаляції в день.

У випадку захворювань ротової порожнини добрий результат дає жування прополісу, або накладання прополісних пластинок на проблемні ділянки (зубний біль, кровоточення ясен і т. д.)

Умови зберігання. Зберігають прополіс в сухому темному прохолодному місці в герметично закритій упаковці. Для тривалого зберігання прополіс слід законсервувати спиртом (80%) у співвідношенні 1:5.

Термін придатності. 3 роки з дати виготовлення.

Упаковка. 10г прополісу в поліетиленовій упаковці.

 

 

 

Медові композиції

 

Медова композиція

Забрус з прополісом

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Забрусу з прополісом містить натурального бджолиного меду 58г, кришечок медових щільників 40г, концентрованого екстракту прополісу 2г.

Для довготривалого та якісного зберігання кормових запасів у щільниках „крилаті фармацевти” використовують особливий високоякісний віск, що додатково збагачується бджолами елементами бджолиного обніжжя, речовинами з бактерицидною, антимікробною дією, зокрема лізоцимом, рядом вітамінів, зокрема вітамінів групи В. Складові забрусу знаходяться в оптимальному природному співвідношенні, що задається самими бджолами.

Характеристика. Забрус з прополісом має восково-медову консистенцію у закристалізованій або незакристалізованій формі. Залежно від ботанічного походження меду і воскової фракції щільників від біло-жовтого до жовто-коричневого кольору з ароматом натурального меду, прополісу і  воску, приємним, специфічним смаком прополісу, воску та натурального меду.

Походження. Медова композиція Забрус з прополісом поєднала в собі різноманітні цілющі властивості натурального бджолиного меду, зібраного в екологічно чистій місцевості передгір’я Карпат та забрусу – кришечок медових щільників, котрі отримують при розпечатуванні медових щільників перед відкачкою зрілого меду. Екстракт прополісу, як природній антибіотик, розширює та доповнює властивості забрусу.

Властивості. Забрус з прополісом має імуномоделюючу, бактерицидну, антимікробну, антибіотичну, відхаркувальну, антиоксидантну, антидепресивну, анестезуючу, регенеративну, протизапальну, адсорбуючу та інші функції.

Складові Забрусу з прополісом мають здатність:

 • попереджувати та припиняти кровоточення ясен,
 • масажувати та укріплювати ясна,
 • запобігати розвиткові карієсу,
 • стимулювати слиновиділення та виділення травних соків,
 • сприяти відновленню сил, зняттю стресів та емоційних перевантажень,
 • позитивно впливати на загальну та місцеву імунну систему людини,
 • діяти заспокійливо на центральну нервову систему,
 • при вживанні перед сном проявляти снодійні властивості,
 • покращувати секреторну діяльність шлунково-кишкового тракту,
 • активізувати перистальтику, виведення шлаків, очищення слизових шлунково кишкового тракту,
 • покращувати зір.

Показання. Забрус з прополісом з успіхом використовують при :

 • застудах, особливо на початкових стадіях: кашель, нежить, загальна слабкість, біль в горлі та ін.;
 • бронхіті, бронхіальній астмі, задишці, гаймориті, фарингіті та ін.;
 • пониженій кислотності шлункового соку;
 • безсонні, головних болях, мігренях;
 • пародонтозі, стоматиті;
 • захворюваннях ротової порожнини.;
 • в інших випадках , визначених лікарем-апітерапевтом.

Забрус з прополісом рекомендований для використання  вагітним жінкам, дітям та людям з медикаментозною алергією.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Забруса з прополісом з лікувальною метою слід проконсультуватися з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Забрус з прополісом вживають шляхом жування 1 ч.л. препарату 3-7 разів на день протягом 10-20 хвилин до або після прийому їжі. Добрий результат дає жування забрусу разом з квітковим пилком, особливо у випадку бронхіально-легеневих захворювань. В потрібних випадках продукт жують безпосередньо перед сном. З профілактичною метою препарат вживають один раз на день.

Умови зберігання. Зберігають Забрус з прополісом у сухому, темному, прохолодному місці.

Термін придатності 1 рік з дати виготовлення.

Упаковка. 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Поліс

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Полісу містять натурального бджолиного меду 98г, концентрованого екстракту прополісу 2г.

Характеристика. Поліс має медову консистенцію в закристалізованій чи незакристалізованій формі жовтувато-оливкового кольору, зі смаком та ароматом прополісу та натурального меду.

Походження. Поліс – це продукт, що утворюється завдяки поєднанню високоякісного натурального меду, зібраного в екологічно чистих умовах передгір’я Карпат, з екстрактом прополісу, що містить комплекс біологічно активних речовин рослинного та бджолиного походження, направлених на протистояння патогенній мікрофлорі.

Властивості. Біопрепарат проявляє імуностимулюючі, імуномоделюючі, бактерицидні, антибіотичні, анестезуючі, регенеративні, антиоксидантні, протизапальні та інші функції.

Прополіс, як природній антибіотик, має надзвичайно високу проникаючу здатність (через механічні тканини, м’язові, покривні), що дає змогу використовувати препарати з прополісом при найрізноманітніших захворюваннях, отримуючи добрі терапевтичні результати. Прополіс відмінно проявляє свої широкі терапевтичні властивості в поєднанні з натуральним медом.

Поліс слід розглядати як дієтичну добавку до харчового раціону дорослих та дітей, додаткове джерело біологічно активних речовин. Біопрепарат є незамінним продуктом для формування збалансованого дитячого харчування, що позитивно впливає на обмінні процеси в ростучому організмі, імунітет та опірність дитячого організму до негативних зовнішніх впливів.

Поліс  стимулює утворення в крові імунних комплексів, підсилюючи природній імунітет, опірність організму до запальних процесів. Складові  біопрепарату активізують обмінні процеси в організмі, нормалізують корисну мікрофлору шлунково-кишкового тракту, покращують серцеву діяльність, самопочуття, додають життєвої енергії та бадьорості.

Показання. Поліс використовується при захворюваннях:

 • ротової порожнини: стоматитів, кровоточення ясен та пов’язаних з ними запальних

процесах та ін.;

 • ЛОР органів: ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту запаленнях середнього вуха та ін.;
 • очей: кон’юктивіти, катаракта, механічні ушкодження, травми та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, туберкульозу легень та ін.;
 • сечостатевої системи: аденоми, нефриту, циститу, ерозій шийки матки та ін.;
 • опорно-рухового апарату: поліартритів, остеохондрозу, ревматизму, захворювань суглобів,

розтягів (зовнішнє використання) та ін.;

 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє використання) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Поліс добре розчиняється у воді, що зручно при поєднанні його з відварами трав чи водою, аерозольних інгаляцій, при використанні по слизових оболонках носа та очей.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Полісу з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Поліс, повільно розчиняючи 1 ч.л. біопрепарату в ротовій порожнині, три рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Інший шлях – готувати розчини „Полісу” з підкисленою лимонним соком чи яблучним оцтом теплою водою і пити маленькими ковтками за 10-15 хв. до прийому їжі. Курс – 1-3 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна продовжити. З профілактичною метою біопрепарат вживають один раз на день, дітям до 12 років дозу слід зменшити в двічі.

При зовнішньому використанні на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку наносять тонкий шар біопрепарату і фіксують на потрібній ділянці. Цю процедуру зручно проводити перед сном.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Поліс у сухому, темному, прохолодному місці.

Упаковка. 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

Медова композиція

Поліс – М

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: Біопрепарат містять натуральний бджолиний мед сорт Високогірний , екстракт прополісу, мумійо.

Характеристика. Поліс – М має медову консистенцію в закристалізованій чи незакристалізованій формі, темно сірого кольору, зі смаком та ароматом прополісу та муміє.

Походження. Продукт утворюється завдяки поєднанню високоякісного натурального меду, зібраного в екологічно чистих умовах передгір’я Карпат, з екстрактом прополісу та мумійо. Як прополіс так і мумійо мають рослинне походження, але шляхи утворення, ферментації, накопичення в природі, збору людиною, стандартизації, екстрагування  та кінцевого використання – різні.

Властивості. Біопрепарат проявляє добре виражені імуностимулюючі, регенеративні, бактерицидні, антибіотичні, анестезуючі, антиоксидантні, протизапальні, онкопротекторні та інші властивості.

Прополіс та мумійо відмінно поєднуються, підсилюючи дію одне одного. Дія препарату Поліс-М проявляється вже на клітинному рівні – проходить інтенсивна регенеративна функція клітин. Це важливо для відновлення механічних тканин ушкоджених від травм, опіків, переломів та функціональних клітин – полегшує перебіг променевої хвороби, відновлює склад клітин і тканин: нормалізує формулу крові, кісткового мозку, біохімічні показники внутрішніх органів та залоз.

Складові біопрепарату сприяють нормалізації функціонування епітеліальних клітин шлунково-кишкового тракту, регулюють  корисну мікрофлору,  нормалізують перистальтику.

Поліс-М  є потужним стимулятором утворення в крові імунних комплексів, підсилюючи природній імунітет, покращує загальну опірність організму.

Показання. Поліс-М використовується при захворюваннях:

 • шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, туберкульозу легень та ін.;
 • сечостатевої системи: аденоми, нефриту, циститу, ерозій шийки матки та ін.;
 • опорно-рухового апарату: поліартритів, остеохондрозу, ревматизму, захворювань суглобів, розтягів (зовнішнє використання) та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє використання) та ін.;
 • ротової порожнини: стоматитів, кровоточення ясен та пов’язаних з ними запальних процесах та ін.;
 • ЛОР органів: ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту запаленнях середнього вуха та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату чи їх неприйняття організмом, вживання алкоголю.

Перед вживанням Полісу-М з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Поліс-М повільно розчиняючи 1 ч.л. біопрепарату в ротовій порожнині, три рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в двічі.

При зовнішньому використанні на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку наносять тонкий шар біопрепарату і фіксують на потрібній ділянці. Цю процедуру зручно проводити перед сном.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Поліс-М в сухому, темному, прохолодному місці.

Упаковка. 250г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Кротон

(базовий,  ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Кротону містять натурального бджолиного меду 92г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 6г, концентрованого екстракту прополісу 2г.

Характеристика. Кротон має медову консистенцію в закристалізованій чи незакристалізованій формі жовто-оливкового кольору, зі специфічним смаком та ароматом прополісу, квіткового пилку та натурального меду.

Походження. Кротон  поєднав у собі різноманітні цілющі властивості натурального бджолиного меду, отриманого виключно в Карпатських горах з їх унікальним рослинним світом, квіткового пилку – концентрованого продукту рослинного походження та прополісу, як природного антибіотика.

Властивості. Біопрепарат проявляє імуномоделюючу, бактерицидну, антибіотичну, анестезуючу, регенеративну, антиоксидантну, протизапальну, та інші дії.

Кротон слід розглядати, як дієтичну добавку до харчового раціону, додаткове джерело біологічно активних речовин.

Поєднання натурального меду з помірними кількостями квіткового пилку та прополісу дало змогу створити  біологічно – активний продукт м’якої системної дії. Властивості кожного зі складових біопрепарату при їх поєднанні більше виражені та дієвіші , ніж при вживанні кожного з них окремо.

Біопрепарат є незамінним продуктом для формування збалансованого дитячого харчування, що позитивно впливає на обмінні процеси в ростучому організмі, імунітет та опірність дитячого організму зовнішнім впливам.

Препарати з прополісом та квітковим пилком добре поєднуються з більшістю рослинних препаратів та антибіотиками, підсилюючи їх дію в 2-3 рази.

Завдяки надзвичайно високій проникаючій здатності, складові прополісу в поєднанні з медом та квітковим пилком проникають в усі органи та системи органів, включно з механічними тканинами та проявляють різноманітну терапевтичну дію.

Показання. Кротон використовують у випадку захворювань:

 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, туберкульозу та ін.;
 • ротової порожнини: стоматитів, кровоточення ясен та пов’язаних з ними запальними процесами та ін.;
 • ЛОР органів: ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою та ін.;
 • сечостатевої системи: аденоми, нефриту, циститу, ерозій шийки матки та ін.;
 • опорно-рухового апарату: поліартритів, остеохондрозу, ревматизму, захворювань суглобів, розтягів, та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Кротон стимулює утворення в крові імунних комплексів, підсилюючи природній імунітет, опірність організму запальним процесам. Складові біопрепарату активізують обмінні процеси в організмі, стимулюють виведення шлаків та радіонуклідів з організму, нормалізують корисну мікрофлору шлунково-кишкового тракту, покращують серцеву діяльність, самопочуття, додають життєвої енергії та бадьорості.

Біопрепарат може бути рекомендований для використання з лікувальною метою людям з підвищеною чутливістю до продуктів бджільництва.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Кротону з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Кротон, повільно розчиняючи 1ч.л. біопрепарату в ротовій порожнині, тричі на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Інший шлях – готувати розчини Кротона з підкисленою лимонним соком чи яблучним оцтом теплою водою і пити маленькими ковтками за 10-15 хв. до прийому їжі. Курс – 1-3 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна продовжити. З профілактичною метою біопрепарат вживають один раз на день, дітям до 12 років дозу слід зменшити у два-три рази.

При зовнішньому використанні на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку наносять тонкий шар біопрепарату і фіксують на потрібній ділянці.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Кротон в сухому, темному, прохолодному місці.

Упаковка. 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Вітал

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Віталу містить натурального бджолиного меду 70г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 30г.

Вітал є концентратом понад 475 органічних та мінеральних речовин, серед яких вуглеводи, амінокислоти, білки, ліпіди, більше 20 мікроелементів, вітаміни С, В1, В2, В5, В6, Н, Е, Д, К, рутин, більше 50 ензимів, біологічні каталізатори, ферменти, гормони, речовини з антибіотичними властивостями, сполуки, що мають біологічно активну природу, серед яких речовини з маловивченим складом та механізмом дії на живі організми.

Характеристика. Вітал має медову консистенцію в закристалізованій чи незакристалізованій формі. В залежності від ботанічного походження меду та пилку від жовтувато-коричневого кольору до темно коричневого з сильним ароматом бджолиного обніжжя та меду, солодкуватим, медовим, специфічним смаком.

Походження. Вітал – продукт, що утворюється завдяки поєднанню високоякісного натурального меду, зібраного в екологічно чистих умовах передгір’я Карпат з високоактивним квітковим пилком (бджолиним пилком), отриманим в ранньовесняний період з великої кількості дикоростучих рослин у фазу їх найвищої біологічної активності – цвітіння. Завдяки складним біохімічним процесам квітковий пилок в поєднанні з натуральним медом проходить процес ферментації та консервації, що винятково важливо для повноцінного прояву його фармакологічних властивостей.

Властивості. Складний комплекс біологічно активних речовин Віталу забезпечує кровотворну, кардіотонічну, антисклеротичну, регенеративну, антибіотичну, тонізуючу, радіопротекторну, жовчогінну, анестезуючу, відхаркувальну, бактерицидну та інші функції.

Глибоке вивчення дії бджолиного обніжжя та його похідних продуктів виявили їх унікальну здатність лікувати захворювання на самих початкових стадіях тобто в прихованих для звичайного діагностування формах.

Ферментований квітковий пилок з натуральним медом, порівнюючи з нативним квітковим пилком, більш повно та якісно засвоюється, що сприяє їх кращій терапевтичній дії.

Визначною особливістю Віталу, як і інших продуктів бджільництва, є їх системна дія, яка дозволяє проводити оздоровлення всього організму, всіх систем та органів людини.

Показання. Вітал використовують у випадку захворювань:

 • серцево-судинної системи: анемії, стенокардії, інсультів, інфарктів та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: дисбактеріозів, гастритів, колітів, ентерити, порушення в роботі жовчі та підшлункової залози та ін.;
 • викликаних порушенням обміну речовин: цукрового діабету, відставанні в рості та розумовому розвиткові дітей та ін.;
 • сечостатевої системи: простатиту, аденоми, нефриту, імпотенції, та ін.;
 • ендокринної системи, ендемічному зобі та ін.;
 • печінки: хронічні гепатити, холангіті та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Вітал використовують при недостатній секреторній діяльності шлунку та кишківника, нормалізує роботу печінки, відновлює функцію її тканин, гормональних та ферментативних  відхиленнях в роботі організму , чоловічому та жіночому клімаксі, імпотенції, в системі лікування безпліддя. Вживання біопрепарату покращує засвоєння поживних речовин організмом людини, тому його рекомендують при виснаженні організму, після операцій. Квітковий пилок з медом стимулює моторну функцію м’язів, тому рекомендований при високих фізичних навантаженнях, спортсменам в період інтенсивних тренувань та під час змагань.

Вітал є повноцінною дієтичною добавкою до раціону харчування дітей, додатковим джерелом біологічно активних речовин, які сприяють їх кращому фізичному та розумовому розвиткові.

Регулярне вживання Віталу сповільнює процеси старіння організму, продовжує життєвий потенціал людини та працездатний вік, стимулює нервову та розумову діяльність.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Віталу з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом

Спосіб вживання. Приймають Вітал, повільно розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині, 1-3 рази в день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази. Допускається регулярне вживання Віталу, особливо людям старшого віку, за умови зменшення денної дози до 5-10г.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Вітал у сухому, темному місці при температурі не вище 250С.

Упаковка. 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Перга з натуральним медом

(бджолиний хліб, ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Перги з натуральним медом  містить перги (бджолиного хліба) 70г, натурального бджолиного меду 30г.

Вчені виділяють в перзі більше 400 найрізноманітніших органічних та мінеральних речовин, що знаходяться в збалансованому природному поєднанні. Перга – це справжня скарбниця природних вітамінів, мікроелементів, білків, ліпідів, ензимів, біологічних каталізаторів та інших біологічно-активних сполук. В природі не існує іншого більш висококонцентрованого продукту, ніж  перга – бджолиний хліб.

Характерною особливістю бджолиного хліба є вміст у ньому природного штампу мікроорганізмів, подібного до штампу корисної мікрофлори системи травлення людини.

Характеристика. Перга з натуральним медом має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі від коричнево-оливкового до темно-коричневого кольору з ботанічним ароматом квіткового пилку та меду, специфічним солодкуватим смаком з приємною кислинкою.

Походження. Перга – це продукт, що утворюється у вулику бджіл в процесі збору, транспортування та консервації квіткового пилку (бджолиного обніжжя) бджолами. Складний біохімічний процес первинної переробки квіткового пилку відбувається в стерильних умовах бджолиного гнізда в чарунках воскових щільників з використанням специфічних ферментів бджолиної природи та дії корисних мікроорганізмів.  При цьому в перзі формується потужний біологічно активний комплекс, збільшується кількість вітамінів (групи Е, В), ферментів та органічних кислот (зокрема молочної та янтарної кислоти). В процесі утворення перга акумулює позитивну енергетику бджолиної родини. Тому бджолиний хліб слід розглядати і як продукт, що корегує біополе людини, заряджає організм людини позитивною здоровою енергією.

Властивості. Складний комплекс біологічно активних речовин перги має кровотворні, кардіотонічні, жовчогінні, антисклеротичні, регенеративні, антибіотичні, тонізуючі, радіопротекторні, анестезуючі, бактерицидні та інші функції.

Дія перги на людський організм носить системний, комплексний характер. Вживаючи бджолиний хліб, людина впливає не на окреме захворювання, а на весь організм, на всі системи та органи. Глибоке вивчення терапевтичної дії бджолиного обніжжя та його похідного продукту – перги, виявили унікальну здатність цих продуктів лікувати захворювання навіть на початкових стадіях, тобто в прихованих для звичайного діагностування формах.

Найважливішою властивістю перги є її регулююча, нормалізуюча дія та терапевтичний вплив при діаметрально протилежних діагнозах.

Застосування. Перга використовується при захворюваннях:

 • серцево-судинної системи: анемії, стенокардії, інсультів, інфарктів та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: дисбактеріозів, гастритів, колітів, ентеритів, порушення в роботі жовчі та підшлункової залози та ін.;
 • викликаних порушенням обміну речовин: цукрового діабету, відставання в рості та розумовому розвиткові дітей та ін.;
 • сечостатевої системи: простатиту, аденоми, нефриту, імпотенції, порушення сперматогенезу та ін.;
 • ендокринної системи, ендемічному зобу та ін.;
 • печінки: хронічних гепатитах, холангіті та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Перга з успіхом використовується при недостатній секреторній діяльності шлунку та кишківника, гормональних та ферментативних  відхиленнях в роботі організму , чоловічому та жіночому клімаксі, імпотенції, в системі лікування безпліддя. Вживання перги покращує засвоєння поживних речовин організмом людини, тому її рекомендують при виснаженні організму, після операцій, пологів, при високих фізичних та розумових навантаженнях, спортсменам в період інтенсивних тренувань та під час змагань. Перга стимулює моторну функцію організму, покращує мозковий кровообіг. Покращує зір. Попереджує появу  новоутворень. Нормалізує роботу печінки, відновлює функцію її тканин, стимулює відтік жовчі, при відповідному дозуванні може сприяти виведенню піску та камінців з жовчного міхура (під наглядом лікарів).  Успішно використовується в системі реабілітації після хіміотерапії та інших джерелах підвищеного опромінення: комп’ютери, АЕС та ін.

Регулярне вживання перги  сповільнює процеси старіння організму, продовжує життєвий потенціал людини та працездатний вік стимулює нервову та розумову діяльність.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Пергу з натуральним медом з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Пергу з натуральним медом приймають повільно, розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині 1-3 рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази. Допускається регулярне вживання перги, особливо людям старшого віку, за умови зменшення денної дози до 5-10гр.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Пергу з натуральним медом в сухому, темному, прохолодному місці при температурі 2 – 8 0С.

Упаковка. 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

Медова композиція

Кротон концентрат

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Кротона концентрату містять натурального бджолиного меду 70г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 20г, концентрованого екстракту прополісу 10г.

Характеристика. Кротон концентрат має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі жовто-оливкового кольору, з сильним специфічним смаком та ароматом прополісу, квіткового пилку та натурального меду.

Походження. Кротон концентрат в повній мірі поєднав в собі різноманітні цілющі властивості натурального бджолиного меду, отриманого виключно в Карпатських горах з їх унікальним рослинним світом, квіткового пилку – концентрованого продукту рослинного походження та прополісу, як природного антибіотика.

Властивості. Кротон концентрат проявляє імуностимулюючі, імуномоделюючі, онкопротекторні, бактерицидні, антиоксидантні, антибіотичні, анестезуючі, регенеративні, протизапальні, протимікробні, антибактеріальні, противірусні та інші функції.

Поєднання  основних продуктів бджільництва у високих концентраціях дало змогу створити високоефективний біологічно-активний продукт системної дії.  Властивості кожного з складових біопрепарату при їх поєднанні більш виражені та дієві ніж при вживанні кожного з них окремо.

Кротон концентрат може з успіхом використовуватися як самостійно, так і в системі комплексного оздоровлення в поєднанні з іншими лікувально-профілактичними засобами. Препарати з прополісом і квітковим пилком підсилюють дію антибіотиків в 3-4 рази, зменшують їх негативний вплив на організм, сприяють медикаментозній детоксикації. Кротон концентрат результативний для профілактики неспецифічних імунодефіцитних станів, у разі важко виліковних і хронічних захворювань.

Завдяки надзвичайно високій проникаючій здатності складові прополісу в поєднанні з медом та квітковим пилком проникають у всі органи та системи органів, включаючи механічні тканини та проявляють різноманітну терапевтичну дію.

Показання. Кротон концентрат використовується при захворюваннях:

 • шлунково-кишкового тракту: виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного та неспецифічного гастриту, колітів, дисбактеріозів, геморою та ін.;
 • аденоми, простатиту, нефриту, циститу, ерозій шийки матки та ін.;
 • новоутворень в організмі: доброякісних пухлин, мастопатій, фібром, кісти та ін.;
 • серцево-судинної системи: інсультів, інфарктів, стенокардій, вад серця та ін.;
 • ЛОР органів: ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, пневмонії, туберкульозу легенів, астми та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє та внутрішнє використання) та ін.;
 • опорно-рухового апарату: поліартритів, ревматизму, остеохондрозу, хребтової грижі, захворювань суглобів (зовнішнє та внутрішнє використання) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Кротон концентрат є потужним стимулятором утворення в крові імунних комплексів, підсилюючи природній імунітет, опірність організму запальним процесам. Складові препарату активізують обмінні процеси в організмі, стимулюють виведення шлаків та радіонуклідів з організму нормалізують корисну мікрофлору шлунково-кишкового тракту, покращують серцеву діяльність, самопочуття, додають життєвої енергії та бадьорості.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату або їх неприйняття організмом.

 Перед вживанням Кротону концентрату з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Кротон концентрат, повільно розчиняючи 1ч.л. біопрепарату в ротовій порожнині, три рази в день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Курс – 1-3 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна продовжити. З профілактичною метою біопрепарат вживають один раз на день, дітям до 12 років дозу слід зменшити в два-три рази.

При зовнішньому використанні Кротон концентрат розчиняють з натуральним бджолиним медом у співвідношенні 1:3, добре розмішують і наносять тонким шаром на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку і фіксують на потрібній ділянці.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Кротон концентрат у сухому, темному, прохолодному місці.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Велет

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Велету містять натурального бджолиного меду 73г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 20г, трутневого молочка (гомогенату трутневих личинок) 5г, концентрованого екстракту прополісу 2г.

Характеристика. Велет має медову консистенцію в закристалізованій чи незакристалізованій формі. В залежності від ботанічного походження меду, квіткового пилку та прополісу від жовто-оливкового до жовто-коричневого кольору з ароматом бджолиного обніжжя та прополісу, солодкуватим, медовим, специфічним смаком.

Походження. Велет в повній мірі поєднав у собі властивості натурального бджолиного меду, отриманого виключно в Карпатських горах з їх унікальним рослинним світом, квіткового пилку – висококонцентрованого продукту рослинного походження, трутневого молочка – гомогенату трутневих личинок та природного консерванту і природного антибіотика -прополісу. Велет насичений не тільки вітамінами та мікроелементами квіткового пилку та флавоноїдними сполуками прополісу, але і природними гормонами та ферментами трутневого молочка, що за багатьма показниками складу дуже схоже з маточним молочком, але випереджає його за вмістом ферментів, гормонів-тестостероїдів – протестерона і екстрадіона.

Гармонійне поєднання складових Велету забезпечує інтенсивну дію продукту та якісного збереження його складових.

Властивості. Велет – цінний біологічно-активний продукт, що має антидепресивну, антистресову, регенеративну, антисклеротичну, антиоксидантну, кардіологічну, кровотворну, онкопротекторну, тонізуючу та інші функції.

Складові Велету:

 • стимулюють гормональний та ферментативний обмін, захисні сили організму;
 • покращують травлення, роботу залоз внутрішньої секреції – печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, наднирників;
 • підвищують активність сперматозоїдів та показники життєдіяльності яйцеклітин;
 • нормалізують роботу ендокринної та нервової системи, сперматогенез та місячні цикли у жінок;
 • сприяють утворенню та функціонуванню статевих гормонів та прояву статевих функцій, продовжують та активізують статеве життя в старшому віці.;
 • нормалізують роботу нервової системи, покращують мозковий кровообіг;
 • відновлюють роботу кровотворних тканин, нормалізують формулу крові;
 • проявляють тонізуючі властивості, додають життєвої енергії та бадьорості.

Показання. Велет використовують при:

 • захворювань, викликаних порушенням обміну речовин: цукровий діабет, рахіт, відставання у

рості та розумовому розвитку дітей та ін.;

 • чоловічому та жіночому безплідді, клімаксі, імпотенції, аденомі, простатиті та ін.;
 • захворюваннях ендокринної системи: зобі, порушенні в роботі щитовидної залози;
 • захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастритах, колітах та ін.;
 • захворюваннях серцево-судинної системи: атеросклерозі, інсультах, інфарктах, стенокардії та ін.;
 • мастопатії, ліпоми, фіброми та ін.;
 • захворюваннях нервової системи: епілепсії, мігренях, головних болях, судомах та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Складові Велету позитивно впливають на діяльність всього організму, тонізують, знімають депресію та стреси, виявляють охолоджувальну дію та покращують загальне самопочуття.

Вживання Велету корисне під час інтенсивних тренувань, розумових навантажень, людям, що працюють в умовах психологічних та стресових перевантажень.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату або їх неприйняття організмом.

 Перед вживанням Велету з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Велет, повільно розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині, два – три рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може продовжуватись до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два-три рази.

Умови зберігання. Зберігають Велет у сухому, темному, прохолодному місці при температурі 2- 80С.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Апіфорте

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Апіфорте містить натурального бджолиного меду 65г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 20г, концентрованого екстракту прополісу 10г, трутневого молочка (гомогенату трутневих личинок) 5г.

Характеристика. Апіфорте має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі, жовто-оливкового кольору, зі смаком та ароматом прополісу, квіткового пилку, натурального меду та трутневого молочка.

Походження. Апіфорте – медова композиція, що об’єднала в собі продукти бджільництва, отримані виключно в екологічно чистих умовах Карпатських гір з їх унікальним природним рослинним світом.

Властивості. Апіфорте проявляє імуностимулюючі, імуномоделюючі, антистресові, антидепресивні, онкопротекторні, антиоксидантні, бактерицидні, антибіотичні, анестезуючі, регенеративні, протизапальні, кардіологічні та інші функції.

Апіфорте є концентратом продуктів бджільництва, тому характеризується інтенсивною системною дією. Складові Апіфорте мають здатність нормалізувати роботу ендокринної системи, активізувати гормональний та ферментативний обмін в організмі людини, нормалізувати формулу крові та стимулювати утворення  імунних комплексів, функціонування статевих гормонів в організмі та статевих функцій, мають різносторонню та системну терапевтичну дію на організм людини.

При використанні біопрепарату в організмі людини на високому рівні підтримується концентрація діючих речовин бджолиної природи. Це дає змогу використовувати його для інтенсивної терапії гострих та хронічних захворювань, в системі комплексної терапії та для профілактики неспецифічних імунодефіцитних станів.

Показання. Апіфорте використовується при захворюваннях:

 • шлунково-кишкового тракту: виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного та неспецифічного гастриту, колітів, дисбактеріозів, геморою та ін.;
 • сечостатевої системи: чоловічого та жіночого безпліддя, імпотенції, аденоми, простатиту, нефриту, циститу, ерозій шийки матки та ін.;
 • новоутворень в організмі: доброякісних пухлин, мастопатій, фібром, кісти та ін.;
 • ендокринної системи: підвищена (гіпертиреоз) та понижена (гіпотереоз) функція щитовидної залози, наднирників, гіпофізу, відставання в рості та розумовому розвитку дітей та ін.;
 • серцево-судинної системи: атеросклерозу, інсультів, інфарктів, стенокардій, вад серця та ін.;
 • викликаних порушенням обміну речовин: цукрового діабету, рахіту, та ін.;
 • ЛОР органів: ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, пневмонії, туберкульозу легенів, астми та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє та внутрішнє використання) та ін.;
 • нервової системи: епілепсії, головних болів, судом, та ін.;
 • опорно – рухового апарату: поліартритів, ревматизму, остеохондрозу, хребтової грижі, при захворюваннях суглобів (зовнішнє та внутрішнє використання) та ін.;
 • ротової порожнини: стоматитів та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Складові Апіфорте активізують обмінні процеси в організмі, стимулюють виведення шлаків та радіонуклідів, нормалізують рівень цукру та холестерину в крові, покращують серцеву діяльність, загальне самопочуття, знімають депресію та стреси, додають життєвої енергії та бадьорості. Біологічно активний комплекс, що утворюють складові Апіфорте, є сильним адаптогеном при жіночому клімаксі, нормалізує вікову гормональну перебудову організму, чим продовжує статеві функції, виявляє омолоджувальну дію та ін. Подібний, але дещо слабший вплив, має на чоловічий організм.

Біопрепарат є сильним енергостимулятором, корисний під час інтенсивних тренувань, розумових навантажень, людям, що працюють в умовах психологічних та стресових перевантажень.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Апіфорте з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Апіфорте повільно розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині, 1-3 рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується від 10 до 25 днів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити вдвічі.

При зовнішньому використанні Апіфорте розводять з натуральним бджолиним медом у співвідношенні 1:3. Отриманий біопрепарат тонким шаром наносять на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку і фіксують на потрібній ділянці. Цю процедуру зручно проводити перед сном.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Апіфорте у сухому, темному місці при температурі не вище 2-100С.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Ламімед

 

Склад: 100г Ламімеду містять натурального бджолиного меду 75г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 20г, ламінарії (Ламідану) 5г.

Ламімед є неперевершеним концентратом природних вітамінів, мікроелементів, ензимів, ферментів, гормонів, речовин з антибіотичними властивостями, біологічних каталізаторів, інших сполук біологічно активної природи.

В загальному, більше 470 різноманітних речовин та сполук, що знаходяться в збалансованому природному поєднанні, в ньому представлена, практично, вся таблиця Менделєєва.

Визначною характеристикою біопрепарату є високий вміст у ньому природного легкозасвоюваного йоду, на який особливо багата ламінарія.

Характеристика. Ламімед має медову консистенцію в закристалізованій чи не-закристалізованій формі. В залежності від ботанічного походження меду та пилку від зеленувато-оливкового кольору до коричнево-зеленого з ароматом квіткового пилку, легким ароматом йоду, солодкуватим, медовим, специфічним смаком.

Походження. Ламімед – продукт, що поєднав у собі високоякісний бджолиний натуральний мед та бджолине обніжжя, які зібрані в екологічно чистих умовах виключно з природних медоносів у передгір’ї Карпат, та ламінарію японську – океанічну водорість, яка росте в холодних водах Далекого сходу. Завдяки використанню кріогенних технологій, бурі водорості якісно збережені у вигляді довершеного продукту Ламідану.

Властивості. Складний комплекс біологічно активних речовин біопрепарату проявляє кровотворну, кардіотонічну, протисклеротичну, сорбуючу, регенеративну, антибіотичну, тонізуючу, радіопротекторну, антиоксидантну та інші дії.

Ламімед проявляє широку, системну, терапевтичну дію на людський організм. Через нормалізацію діяльності ендокринної системи, роботи щитовидної залози, позитивно впливає на проходження обмінних процесів в організмі.

Активізація кровотворних функцій сприяє покращенню формули крові, підвищенню кількості гемоглобіну, імунних комплексів, лейкоцитів, що позитивно впливає на виконання нею транспортних функцій, а відтак тканинного метаболізму, серцевої діяльності, природного імунітету.

Квітковий пилок у поєднанні з ламінарією виявляє потужні сорбуючі функції, чим активізує виведення шлаків з організму, нейтралізацію вільних радикалів, покращує роботу печінки та наднирників.

Показання. Ламімед використовується при захворюваннях:

 • серцево-судинної системи: стенокардії, інсультів інфарктів, атеросклерозі, ослабленні судин, анемії та ін.;
 • ендокринної системи: ендемічному, дифузному зобу,

гіпотіреозу та ін.;

 • викликаних порушенням обміну речовин: цукрового діабету, відставанні в рості та розумовому розвиткові дітей та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: гастритів, колітів, порушення в роботі жовчі та підшлункової залози (гепатитах, холециститах, холангітах, панкреатитах) та ін.;
 • сечостатевої системи: простатиту, аденоми, нефриту, імпотенції, клімаксі та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Ламімед рекомендовано при недостатній секреторній діяльності шлунку та кишечника, покращує засвоєння поживних речовин організмом людини, роботу нирок та кишечника, знижує рівень холестерину в крові, попереджує розвиток атеросклерозу. Біопрепарат показаний в період підготовки до народження здорової дитини, в системі лікування чоловічого та жіночого безпліддя.

Ламімед стимулює моторну функцію організму, тому рекомендується при високих фізичних навантаженнях, спортсменам в період інтенсивних тренувань та під час змагань. Використовується в системі реабілітації після хіміотерапії та інших джерелах підвищеного опромінення: комп’ютери, АЕС та ін.

Вживання біопрепарату  сповільнює процеси старіння організму, продовжує життєвий потенціал людини та працездатний вік, стимулює нервову та розумову діяльність.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Ламімеду з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Ламімед, повільно розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині,1-3 рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази.

Умови зберігання. Зберігають препарат у сухому, темному, прохолодному місці.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

 

Медова композиція

Велет-йод

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Велет-йоду містить натурального бджолиного меду 68г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 20г, ламінарії (ламідану) 5г, трутневого молочка (гомогенату трутневих личинок) 5г, концентрованого екстракту прополісу 2г.

Велет-йод насичений не тільки вітамінами, мікроелементами квіткового пилку та флавоноїдними сполуками прополісу, але і високим вмістом природного йоду, який міститься в ламінарії, гормонами та ферментами трутневого молочка, що за багатьма показниками складу дуже схоже з маточним молочком, але випереджає його за вмістом ферментів, гормонів-тестостероїдів – протестерона і екстрадіона.

Характеристика. Велет-йод має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі. В залежності від ботанічного походження меду, пилку та прополісу від зеленувато-коричневого кольору до темно зеленого з ароматом квіткового пилку, прополісу, легким ароматом йоду, медовим, солодкуватим, специфічним смаком.

Походження. Велет-йод поєднав у собі властивості натурального бджолиного меду, отриманого виключно в Карпатських горах з їх унікальним рослинним світом, квіткового пилку – концентрованого продукту рослинного походження, ламінарії (ламідану) – морської водорості, трутневого молочка – гомогенату трутневих личинок та природного консерванту і антибіотика -прополісу.

Властивості. Велет-йод – цінний біологічно-активний продукт, що має антидепресивну, антистресову, антисклеротичну, антиоксидантну, кардіотонічну, кровотворну, онкопротекторну, тонізуючу та інші функції. Важлива роль природного йоду, як мікроелементу – каталізатора утворення ферментів та гормонів в організмі людини.

Гармонійне поєднання продуктів бджільництва з дарами моря забезпечує виняткову системну дію Велет-йоду та якісного збереження його складових.

Складові Велет-йоду:

 • нормалізують гормональний та ферментативний обмін, роботу щитовидної залози, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, наднирників;
 • нормалізують засвоєння поживних речовин та їх обмін;
 • підвищують активність сперматозоїдів та показники життєдіяльності яйцеклітин;
 • нормалізують роботу ендокринної та нервової системи, сперматогенез та місячні цикли у жінок;
 • сприяють утворенню та функціонуванню статевих гормонів та прояву статевих функцій, продовжують та активізують статеве життя в старшому віці;
 • нормалізують роботу нервової системи, покращують мозковий кровообіг;
 • відновлюють роботу кровотворних тканин, нормалізують формулу крові;
 • мають тонізуючі властивості, додають життєвої енергії та бадьорості.

Показання. Велет – йод застосовують при:

 • захворюваннях щитовидної залози, ендокринної системи;
 • порушенні обміну речовин: цукровому діабеті, рахіті, відставанні в рості та розумовому розвитку дітей та ін.;
 • чоловічому та жіночому безплідді, клімаксі, імпотенції, аденомі, простатиті та ін.;
 • захворюваннях нервової системи: безсонні, головних болях, мігренях, судомах, епілепсії та ін.;
 • захворювань шлунково-кишкового тракту: гастритах, колітах та ін.;
 • захворювань серцево-судинної системи: атеросклерозі, інсультах, інфарктах, стенокардії та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Завдяки багатству складу Велет-йод позитивно впливає на діяльність всього організму, тонізує, активізує моторну функцію організму, знімає депресію та стреси, виявляє омолоджувальну дію та покращує загальне самопочуття.

Вживання Велет-йоду корисне під час інтенсивних тренувань, розумових навантажень, людям, що працюють в умовах психологічних та стресових перевантажень.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату чи їх неприйняття організмом, при гострих інфекційних захворюваннях.

При використанні Велет-йоду з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Велет-йод, повільно розчиняючи 1ч.л препарату в ротовій порожнині, два – три рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може продовжуватись до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два-три рази.

Умови зберігання. Зберігають Велет-йод у сухому, темному, прохолодному місці при температурі 2-8 0С.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Вікторія

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Вікторії містить натурального бджолиного меду 85г, квіткового пилку (бджолиного обніжжя) 10г, концентрованого екстракту прополісу 2г, трутневого молочка (гомогенату трутневих личинок) 2г, маточного молочка 1г.

Вікторія – біологічно активний продукт, що поєднав у собі всі основні продукти бджільництва в збалансованих помірних концентраціях.

Характеристика. Вікторія має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі. В залежності від ботанічного походження меду та квіткового пилку від жовтого до темно-оливкового кольору, з приємним ботанічним запахом меду, квіткового пилку та прополісу, медовим солодким, специфічним смаком.

Походження. Основою медової композиції є високоякісний бджолиний натуральний мед, зібраний виключно з природних медоносів в передгір’ї Карпат. Біологічно активний комплекс формується  в поєднанні високоактивного бджолиного обніжжя, зібраного по оригінальній технології в ранньовесняний період, з трутневим та маточним молочком. Прополіс слугує каталізатором та чудовим консервантом складових біопрепарату.

Властивості. Вікторія має здатність проявляти  антиоксидантні, антидепресивні, тонізуючі, кардіологічні, регенеративні, імуномоделюючі, седативні, кровотворні, онкопротекторні, антирадіаційні та ін. функції.

Даний біопрепарат відноситься до препаратів м’якої системної дії на весь організм дорослої людини, а також як препарат інтенсивного терапевтичного впливу у випадку вживання його дітьми. Збагачений  природній, вітамінний, мікроелементний та біологічно активний комплекс Вікторії органічно доповнює традиційний харчовий раціон, заповнюючи існуючі в ньому прогалини, чим:

 • нормалізує гормональний та ферментативний обмін, обмін речовин, рівень цукру в крові, процеси кровотворення, формулу крові, кровообіг головного та спинного мозку, артеріальний тиск, тканинний метаболізм та ін;
 • покращує роботу центральної та периферичної нервової системи, психічний та нервовий стан, енергетичну асиміляцію та дисиміляцію, роботу ендокринних залоз, виведення шлаків з організму, пам’ять, сон, працездатність, потенцію та лібідо, лактацію, моторні функції організму та ін;
 • продовжує активне творче життя, омолоджує та додає життєвої енергії, мобілізує захисні сили організму, та ін.

Показання. Вікторія використовується при захворюваннях:

 • центральної та периферичної нервової систем: епілепсії, мігрені, шизофренії, головних болях, невротичних станах, порушенні пам’яті, депресії, невралгії, астенії та ін.;
 • сечостатевої системи: безплідді, імпотенції, чоловічому та жіночому клімаксі, хронічному простатиті, аденомі простати, та ін.;
 • серцево-судинної системи : при гіпертонії та гіпотонії, ішемічній хворобі серця, порушеннях кровообігу, інсульті, інфаркті, стенокардії та ін.;
 • порушенні обміну речовин: цукровому діабеті, рахіті, псоріазі, алергічних реакціях та ін.;
 • профілактиці доброякісних новоутворень, радіаційних уражень та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: коліті, ентероколіті, запорах, порушення у роботі жовчного міхура та підшлункової залози та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Незамінний під час планування народження здорової дитини, вагітності, зменшенні токсикозів, для покрашення розвитку плода (до 4-5-го місяця), високих розумових, психологічних та  фізичних навантаженнях (екзамени, спортивні змагання, емоційні та психологічні стреси), під час підготовки до операцій та в період післяопераційної реабілітації, пологів та ін.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату чи їх неприйняття організмом та при гострих інфекційних захворюваннях.

Перед вживанням Вікторії з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Вікторію, повільно розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині, 1-3 рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази.

Термін придатності 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання .Зберігають Вікторію в сухому, темному, прохолодному місці при температурі  2-5 0С.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Циннамом

(ДСТУ 4649:2006)

 

Склад: біопрепарат містить натуральний бджолиний мед, очищену пергу, корицю, настоянку воскової молі.

Характеристика. Циннамом має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі, шоколадного кольору, з характерним запахом меду та кориці, солодким медовим трохи притерним смаком.

Походження. Основою медової композиції є високоякісний бджолиний натуральний мед, зібраний в передгір’ї Карпат. Біологічно активний комплекс формується завдяки поєднанню перги – продукту, що утворюється у вулику бджіл у процесі збору, транспортування та консервації квіткового пилку (бджолиного обніжжя) бджолами, кориці – тропічної пряно-ароматичної рослини, внутрішня частина кори якої, має широкі лікувальні властивості та бікомпонентної настоянки личинок та метаболітів воскової молі, що культивується на природній сировині воскових щільників.

Властивості. Біологічно активний комплекс Циннамому проявляє кровотворні, кардіотонічні, жовчогінні, антисклеротичні, антиоксидантні, імуностимулюючі, антистресові, антидепресивні, онкопротекторні гепаропротекторні, регенеративні, інші функції.

Вільні радикали (оксиданти), які окислюють тканини нашого організму і руйнують його клітини, є однією з головних причин старіння шкіри та організму в цілому. До того ж вони призводять до багатьох хвороб. Мед, перга, кориця та настоянка воскової молі містить велику кількість фенолів, поліфенолів, ферментів, флавоноїдів і органічних кислот, які є потужними антиоксидантами. Завдяки цьому біопрепарат Циннамом нейтралізує вільні радикали, сповільнюючи процеси старіння.

Застосування: Циннамом використовується при захворюваннях:

 • серцево-судинної системи: атеросклерозі, інфаркті міокарда,

інсульті, стенокардії, вадах серця, анемії, гіпертонії, нормалізує мікроциркуляцію крові в судинах (зокрема головному мозку), тромбофлебіті, порушенні формули крові та ін.;

 • шлунково-кишкового тракту: виразки, гастрити, коліти,

дисбактеріозах, порушення у роботі жовчі та підшлункової залози, підвищеній кислотності та ін.;

 • дихальних шляхів та простудах, бронхіти, астма, пневмонія,

грип, туберкульозу легенів, кашель різного походження, афонії, дисфонії та ін.;

 • сечостатевої системи: простатит, аденома сечовивідної

залози, нефрит, цистит, імпотенція, чоловічі та жіночі клімакси, порушення сперматогенезу та ін.;

 • викликаних порушенням обміну речовин: цукровий діабет,

рахіт, відставання в рості та розумовому розвиткові дітей та ін.;

 • ендокринної системи: підвищена (гіпертиреоз) та понижена

(гіпотиреоз) функція щитовидної залози, наднирників, гіпофізу, ендемічному зобу та ін.;

 • печінки: хронічних гепатитах, холангіті та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи

лікарем–дієтологом.

Циннамом може з успіхом використовуватися для розрідження крові, профілактики утворення тромбів, зниження рівня холестерину та цукру в крові, зміцнює роботу серцевого м’яза, покращує мікроциркуляцію крові в корі головного мозку, покращує зір, нормалізує роботу печінки, відновлює функцію її тканин, стимулює відтік жовчі.

Складові препарату покращують секреторну діяльність шлунку та кишечника, покращують засвоєння поживних речовин в організмі людини, але зменшують відчуття голоду.

Циннамом стимулює моторну функцію організму, покращує самопочуття та настрій, збільшує лібідо: тому може вважатися одним з кращих природних афродизіаків, як для чоловіків, так і жінок.

Регулярне вживання препарату сповільнює процеси старіння організму, продовжує життєвий потенціал людини та працездатний вік, стимулює нервову та розумову діяльність.

Протипоказання: алергічна реакція на складові. Перші місяці вагітності. Не можна поєднувати прийом Циннамому з препаратами, що розріджують кров.

Перед вживанням біопрепарату з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання: приймають Циннамом повільно, розчиняючи 1 кавову ложку препарату в ротовій порожнині 2-3 рази на день за 15-20 хвилин до прийому їжі. Здебільшого, курс вживання продовжується до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають у сухому, темному, прохолодному місці.

Упаковка. 240г препарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Апілан

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Апілану містить натурального бджолиного меду 98г, маточного молочка 2г.

Характеристика. Апілан має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі в залежності від ботанічного походження меду від біло-жовтого до темно-оливкового кольору, з приємним запахом меду, солодким медовим трохи пекучим смаком.

Походження. Медова композиція поєднує в собі маточне молочко – концентрований харчовий продукт бджолиних королев, законсервоване високоякісним бджолиним натуральним медом, зібраним в екологічно чистій місцевості передгір’я Карпат.

Властивості. Апілан має здатність проявляти антибактеріальні, антимікробні, антивірусні, антибіотичні, антиоксидантні, регенеративні, імуномоделюючі, онкопротекторні, антирадіаційні, антидепресивні, тонізуючі та інші функції.

Маточне молочко:

 • покращує ферментативний обмін, тканинне дихання, роботу центральної та периферичної нервової системи, енергетичну асиміляцію та дисиміляцію, роботу ендокринних залоз, кровотворні функції, кровообіг головного та спинного мозку, серцеву діяльність, виведення шлаків з організму, пам’ять, сон, працездатність, потенцію та лібідо, лактацію;
 • нормалізує обмін речовин, рівень цукру в крові, артеріальний тиск, формулу крові, психічний та нервовий стан;
 • продовжує активне творче життя, омолоджує та додає життєвої енергії, мобілізує захисні сили організму на протидію несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату чи їх неприйняття організмом та при гострих інфекційних захворюваннях.

При використанні Апілану з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Показання. Апілан використовується при захворюваннях:

 • серцево-судинної системи : при гіпертонії та гіпотонії, ішемічній хворобі серця, порушеннях кровообігу, інсульті, інфаркті та ін.;
 • порушенні обміну речовин: цукровому діабеті, рахіті та ін.;
 • центральної та периферичної нервової систем: епілепсії, мігрені, шизофренії, головних болях, невротичних станах, порушенні пам’яті, депресії, невралгії, астенії та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: гастриті, , коліті, ентероколіті, запорах, та ін.;
 • сечостатевої системи: імпотенції, чоловічому та жіночому клімаксі, хронічному простатиті, інших запальних процесах в сечовивідній системі та ін.;
 • псоріазі, алергічних реакціях, доброякісних новоутвореннях, відставанні в розумовому та фізичному розвиткові дітей, радіаційних ураженнях та ін.;
 • захворюваннях очей: кон’юктивіти, катаракти, кератити, запалення роговиці ока, глаукомі, механічних ушкодженнях очей, послабленні зору (у виді капель) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Апілан використовують під час планування народження здорової дитини, вагітності ( до 4-го місяця), зменшенні токсикозів, для покрашення розвитку плода. Показаний при високих розумових, психологічних та фізичних навантаженнях (екзамени, спортивні змагання, емоційні та психологічні стреси), під час підготовки до операцій та в період післяопераційної реабілітації та ін.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату чи їх неприйняття організмом та при гострих інфекційних захворюваннях.

При використанні Апілану з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Апілан, якнайдовше розчиняючи 1ч.л. препарату в ротовій порожнині, три рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може продовжуватись до 3 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою Апілан приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази.

Для приготування крапель для очей з Апілану готують розчин з прокип’яченою теплою водою у співвідношенні 1:4. Після приготування, 1-2 краплі отриманого розчину закрапують у око 3-4 рази на день.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Апілан у сухому, темному, прохолодному місці при температурі 2-5 0С.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Апілан форте

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Апілан форте містить натурального бджолиного меду 93г, маточного молочка 5г, концентрованого екстракту прополісу 2г.

Характеристика. Апілан форте має медову консистенцію в закристалізованій чи не закристалізованій формі в залежності від ботанічного походження меду від біло-жовтого до темно-оливкового кольору, з приємним запахом меду та прополісу, солодким медовим специфічним смаком.

Походження. Медова композиція поєднує в собі маточне молочко – біологічно активний харчовий продукту бджолиних королев з екстрактом прополісу та високоякісний бджолиним натуральним медом, зібраним в екологічно чистій місцевості передгір’ї Карпат.

Властивості. Апілан форте має виражені антибактеріальні, антимікробні, антивірусні, антибіотичні, протизапальні, антиоксидантні, регенеративні, імуномоделюючі, онкопротекторні, антирадіаційні, антидепресивні, тонізуючі, гепаропротекторні, омолоджувальні та інші функції.

Апілан форте – препарат з високим вмістом маточного молочка, тому інтенсивно впливає на організм людини (навіть в похилому віці):

 • покращує ферментативний та гормональний обмін, тканинне дихання, роботу центральної та периферичної нервової системи, енергетичну асиміляцію та дисиміляцію, роботу ендокринних залоз, кровотворні функції, кровообіг головного та спинного мозку, серцеву діяльність, виведення шлаків з організму, пам’ять, сон, працездатність, потенцію та лібідо, лактацію;
 • нормалізує обмін речовин, рівень цукру в крові, артеріальний тиск, формулу крові, психічний та нервовий стан;
 • продовжує активне творче життя, омолоджує та додає життєвої енергії, мобілізує захисні сили організму на протидію несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Показання. Апілан форте використовується при захворюваннях:

 • серцево-судинної системи : при гіпертонії та гіпотонії, ішемічній хворобі серця, порушеннях кровообігу, інсульті, інфаркті та ін.;
 • порушенні обміну речовин: цукровому діабеті, рахіті та ін.;
 • центральної та периферичної нервової систем: епілепсії, мігрені, шизофренії, головних болях, невротичних станах, порушенні пам’яті, депресії, невралгії, астенії та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: гастриті, коліті, ентероколіті, запорах, та ін.;
 • сечостатевої системи: імпотенції, чоловічому та жіночому клімаксі, хронічному простатиті, інших запальних процесах в сечовивідній системі та ін.;
 • псоріазі, доброякісних новоутвореннях та ін.;
 • відставанні в розумовому та фізичному розвиткові дітей, радіаційних ураженнях алергічних реакціях та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Апілан форте використовують під час планування народження здорової дитини, вагітності ( до 4-го місяця), зменшенні токсикозів, для покрашення розвитку плода. Показаний при високих розумових, психологічних та фізичних навантаженнях (езамени, спортивні змагання, емоційні та психологічні стреси), під час підготовки до операцій та в період післяопераційної

ребілітації та ін.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату чи їх неприйняття організмом та при гострих інфекційних

захврюваннях.

При використанні Апілан форте з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Апілан форте, якнайдовше розчиняючи 0,5 – 1ч.л. препарату в ротовій порожнині, тричі на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може продовжуватись до 3 тижнів. Повторні

курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою Апілан форте приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Апілан форте в сухому,

темному, прохолодному місці при температурі 5 – 100С.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

 

Медова композиція

Фітоджелі

(ТУ У 15.8-2503802114.001:2008)

 

Склад: 100г Фітоджелі містить натурального бджолиного меду 88г, квіткового пилку 10г, маточного молочка 2г.

Характеристика. Фітоджелі має медову консистенцію в закристалізованій чи незакристалізованій формі в залежності від ботанічного походження меду та квіткового пилку від жовтого до темно-оливкового кольору, з приємним ботанічним запахом меду та квіткового пилку, приємним солодким, специфічним смаком.

Походження.  Фітоджелі – продукт з високим вмістом біологічно активних речовин бджолиного та рослинного походження. Медова композиція поєднує в собі маточне молочко – концентрований харчовий продукт бджолиних королев, квітковий пилок – чоловічу складову ентомофільних рослин та високоякісний бджолиний натуральний мед, зібраний в екологічно чистій місцевості з природних медоносів в передгір’ї Карпат.

Властивості.  Фітоджелі має здатність до антибактеріальних, антимікробних, антивірусних, антибіотичних, антиоксидантних, регенеративних, імуномоделюючих, седативних, кровотворних, кардіологічних, онкопротекторних, антирадіаційних, антидепресивних, тонізуючі та інших функцій.

Маточне молочко в поєднанні з квітковим пилком та натуральним медом:

 • покращує гормональний та ферментативний обмін, тканинне дихання, роботу центральної та периферичної нервової системи, енергетичну асиміляцію та дисиміляцію, роботу ендокринних залоз, кровотворні функції, формулу крові, кровообіг головного та спинного мозку, серцеву діяльність, виведення шлаків з організму, пам’ять, сон, працездатність, потенцію та лібідо, лактацію, моторні функції організму та ін.;
 • нормалізує обмін речовин, рівень цукру в крові, артеріальний тиск, психічний та нервовий стан та ін.;
 • продовжує активне творче життя, омолоджує та додає життєвої енергії, мобілізує захисні

сили організму на протидію несприятливим факторам зовнішнього середовища та ін.

Показання. Фітоджелі використовують при:

 • серцево-судинних захворюваннях: гіпертонії та гіпотонії, ішемічній хворобі серця, порушеннях кровообігу, інсульті, інфаркті та ін.;
 • порушені обміну речовин: цукровому діабеті, рахіті та ін.;
 • захворюваннях центральної та периферичної нервової систем: епілепсії, мігрені, шизофренії, головних болях, невротичних станах, порушенні пам’яті, депресії, невралгії, астенії та ін.;
 • захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастриті, коліті, ентероколіті, запорах, порушення у роботі жовчі та підшлункової залози та ін.;
 • захворювання сечостатевої системи: імпотенції, чоловічому та жіночому клімаксі, хронічному простатиті, аденомі простати, інших запальних процесах в сечовивідній системі та ін.;
 • псоріазі, алергічних реакціях, доброякісних новоутвореннях, відставанні в розумовому та фізичному розвиткові дітей, радіаційних ураженнях та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Біопрепарат незамінний під час планування народження здорової дитини, вагітності (до 4-ох місяців), зменшенні токсикозів, для покрашення розвитку плода. Показаний при високих розумових, психологічних та  фізичних навантаженнях (екзамени, спортивні змагання, емоційні та психологічні стреси), під час підготовки до операцій та в період післяопераційної реабілітації та ін.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату чи їх неприйняття організмом та при гострих інфекційних захворюваннях.

При використанні Фітоджелі з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають Фітоджелі, повільно розчиняючи 1ч.л препарату в ротовій порожнині, два – три рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може продовжуватись до 3 тижнів. Повторні

курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

З профілактичною метою препарат приймають один раз на день. Дітям до 12 років дозу слід зменшити вдвічі.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають Фітоджелі в сухому,

темному, прохолодному місці при температурі 2-5 0С.

Упаковка. 100г, 350г біопрепарату в скляній тарі.

 

Медові смаколики

 

Мед-крем

(ДСТУ 4497-2005)

 

Склад: До складу Мед-крему входить натуральний бджолиний мед сорту Високогірний, Першоквітний або Закарпатський літній збір, що виробляються ТМ Мед Карпат. В процесі виробництва Мед-крему в повній мірі зберігаються всі лікувальні властивості натуральних закарпатських медів тому він повністю відповідає вимогам стандартів на натуральний бджолиний мед.

Характеристика. Мед-крем характеризується світло кремовим кольором з білуватим відтінком, пластичною кремоподібною структурою з приємним вираженим медовим ароматом та ніжним особливим, вишуканим смаковим букетом.

Походження: натуральний бджолиний мед вибраних сортів проходить повільне, періодичне помішування при кімнатних температурах в спеціальному обладнанні протягом кількох днів. При цьому відбувається направлена механічна зміна природної структури рідкого натурального меду, з утворенням дрібнокристалічних кремоподібних структурних елементів. При цьому відбувається природне насичення натурального меду киснем та повітрям, що дозволяє по-особливому розкрити весь його смаковий та ароматичний букет та на довгий час зберігати відмінні механічні та смакові властивості.

Властивості. Мед-крем виявляє всі лікувальні властивості натурального бджолиного меду тому проявляє імуномоделюючі, антибіотичні, антимікробні, антибактеріальні, протизапальні, регенеративні, кардіологічні, заспокійливі, антистресові та цілий ряд інших .

Мед-крем є не тільки продуктом широкого щоденного вживання – їжею, що лікує, але і приємним задоволення від споживання корисного та поживного солодкого смаколика.

Мед-крем є відмінним снодійним засобом, спроможний зняти данні стреси, сприяє відновленню життєвих сил, додає бадьорості, енергії та доброго настрою.

Мед-крему відмінно підходить для щоденного вживання одруженим парам перед плануванням народження здорової дитини, немовлятам, та дітям для пришвидшення розумового та фізичного розвитку.

Головною перевагою Мед-крему є його зручність до вживання, оскільки м’яка кремоподібна консистенція продукту зручна для нанесення на домашні випічки, та інші вподобані продукти харчування до яких доречно додавати натуральний бджолиний мед.

Протипоказання. Алергічна реакція на мед чи його неприйняття організмом, високий рівень цукру в крові.

Спосіб вживання. Рекомендована добова доза вживання –Мед-крему для дітей близько 20-30г, дорослим 50-60г. Найбільша користь при вживання мед-крему в ,,прикуску’’ з улюбленими випічками та напоями.

Дітям доцільно починати включати в раціон Мед-крем після першого року життя.

Умови зберігання. У сухому, темному, прохолодному місці.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Упаковка. 240г, продукту в скляній тарі.

 

 

Медовий смаколик

Вітамінчик

(ДСТУ 4649:2006)

 

Склад: продукт містить натуральний бджолиний мед сорт Травневий збір горіхи грецькі, фундук, мигдаль, кеш’ю, арахіс, цукати: ананас, ківі, мандарин, лимон. Вітамінчик – продукт насичений білками, корисними жирами, комплексом антиоксидантів, рослинними стеролами, а також рядом вітамінів, вітаміноподібних речовин та природних мінералів.

Характеристика. Вітамінчик має медову консистенцію де у всьому об’ємі продукту горіхи та цукати залиті прозорим медом. При зберіганні мед може набувати закристалізовану форму. Смак продукту насичений солодкуватий, з горіхово-фруктовими смаковими тональностями.

Походження. Вітамінчик – продукт, що поєднує бджолиний натуральний мед, та грецькі горіхи, зібрані в екологічно чистій місцевості в передгір’ї Карпат, з іншими складовими, відповідних виробників та отримали якісні сертифікати.

Властивості. Вітамінчик проявляє імуностимулюючі, антиоксидантні, кардіологічні, регенеративні, кровотворні, онкопротекторні, антирадіаційні, антидепресивні, тонізуючі та інші властивості.

Даний медовий смаколик містить потужний вітамінно-мінеральний комплекс, що не проходив кулінарної обробки, і є живою їжею, що найповніше засвоюється і приносить максимальну користь організму людини у всіх вікових категоріях.

В дитячому харчуванні відмінно замінить шкідливі цукерки, які вони так полюбляють і слугуватиме відмінним будівельним матеріалом для ростучого організму, покращить імунітет.

В дорослому віці додасть життєвої енергії, покращить тонус та працездатність регулюватиме апетит та допоможе попередити низку серцево-судинних захворювань.

В старшому віці смаколик буде незамінним для покращення мозкової діяльності, пам’яті, попередить розвитку атеросклерозу та передчасного старіння організму, оскільки містить низку потужних антиоксидантів, сприятиме продовженню статевого життя.

Показання. Вітамінчик може використовуватися при:

 • серцево-судинних захворюваннях: анеміях, атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, порушеннях кровообігу, інсульті, інфаркті та ін.;
 • порушені обміну речовин: авітамінозах, цукровому діабеті, рахіті та ін.;
 • захворюваннях центральної та периферичної нервової систем: мігрені, головних болях, невротичних станах, порушенні пам’яті, депресії, невралгії, та ін.;
 • .порушенні репродуктивної функції, імпотенції, чоловічому та жіночому клімаксі,

Медовий смаколик відмінно доповнить здоровий раціон одруженим парам під час планування народження здорової дитини та вагітним жінкам для покрашення розвитку плода, збільшує лібідо: є відмінним природним афродизіатиком як для чоловіків, так і для жінок

Відмінно підійде людям з високими розумовими, психологічними та фізичними навантаженнями.

Протипоказання. Передозування, алергічна реакція на складові медового смаколика чи їх неприйняття організмом.

Спосіб вживання. Приймають Вітамінчик, розжовуючи 1-2 ч.л. смаколика в ротовій порожнині, два – три рази на день за 20-30 хвилин до прийому їжі, або після прийому їжі, як десерт.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають в сухому, темному, прохолодному місці при помірних температурах.

Упаковка. 240г смаколика в скляній тарі.

 

 

Медовий смаколик

Меделла

(ДСТУ 4649:2006)

 

Склад: продукт містить натуральний бджолиний мед, арахіс, какао порошок, грецькі горіхи, фундук.

Меделла – продукт, що містить комплекс незамінних поживних речовин, необхідних для повноцінної життєдіяльності людського організму, зокрема алкалоїд теобромін, що діє підбадьорливо та дає відчуття щастя.

Характеристика. Меделла має пластичну кремоподібну медову консистенцію, яка при зберіганні може набувати закристалізованої форми. Смак продукту приємний солодкуватий, з горіхово-какавовим букетом.

Походження. Медовий смаколик Меделла – продукт, що поєднує бджолиний натуральний мед, та грецькі горіхи, зібрані в екологічно чистій місцевості в передгір’ї Карпат, з іншими складовими, відповідних виробників та отримали якісні сертифікати.

Властивості. Меделла проявляє, антиоксидантні, кардіологічні, кровотворні, антидепресивні, тонізуючі та інші властивості.

Особливість продукту полягає у високому вмісті в ньому калорій ,,швидкого згорання’’, які не відкладаються в організмі у вигляді целюлітів. Медовий смаколик відмінно вгамовує відчуття голоду, дає відчуття насичення (людина не переїдає), тому може з успіхом використовуватись під час дієт.

Регулярне вживання Меделли сприятиме повноцінному обміну речовин, відмінно доповнить здоровий раціон у всіх вікових категоріях, додасть енергії для активного та повноцінного життя.

У дитячому харчуванні Меделла може повноцінно замінити шкідливі цукерки, і в той же час вдало доповнити харчовий раціон.

Біологічно активний комплекс продукту покращує кровообіг в корі головного мозку, що є доброю профілактикою інсультів, сприятиме нормалізації артеріального тиску, що безпосередньо веде до зменшення ризику інфарктів (є добрим калоризатором).

Протипоказання. Передозування, алергічна реакція на складові Меделли чи їх неприйняття організмом, діти до трьох років.

Спосіб вживання. Вживають Меделлу в помірних кількостях в поєднанні з домашніми випічками до чаю, або після прийому їжі в якості окремого солодкого десерту.

Після природної кристалізації натурального меду в складі продукту, для відновлення кремоподібної форми для зручності вживання його потрібно деякий час потримати в теплому (35-400С) місці.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають в сухому, темному, прохолодному місці при помірних температурах.

Упаковка. 240г смаколика в скляній тарі.

 

 

Чай–мед  Малинка

(ДСТУ 4649:2006)

 

Склад: продукт містить мед-крем сорт Високогірний, підготовлені ягоди малини звичайної, смородини чорної та журавлини. Смаколик багатий на прості вуглеводні, природні вітаміни, мікроелементи, органічні кислоти, біологічно активні речовини, речовини з антиоксидантними властивостями.

   Характеристика. Малинка має приємний червоно-трояндовий колір, медову консистенцію, де у всьому об’ємі продукту знаходяться подрібнені частинки сухих ягід. При зберіганні мед може набувати закристалізовану форму. Смак Малинки вишуканий, солодкуватий з легкою кислинкою, не залишить байдужим ні дорослих ні дітей.

   Харчова (поживна) цінність 100г продукту: вуглеводи –65г, білки – 0,5г, жири -0г,.

   Енергетична цінність: 268кКал/100г

Походження. Малинка – продукт, що поєднує бджолиний натуральний мед, та ягоди, зібрані в екологічно чистій місцевості в передгір’ї Карпат.

Властивості. Смаколик проявляє імуностимулюючі, антиоксидантні, кровотворні, антирадіаційні, антидепресивні, тонізуючі та інші властивості.

Малинка містить потужний вітамінно-мінеральний комплекс, що не проходив температурної обробки, і є повноцінним продуктом харчування.

У дитячому харчуванні відмінно замінить шкідливі цукерки, додасть життєво необхідні  вітаміни та біологічно активні речовини для успішного росту  формуванню нервової системи та розумового розвитку, покращить імунітет.

У дорослому віці додасть життєвої енергії, покращить тонус та працездатність, попередить розвиток атеросклерозу та передчасного старіння організму, оскільки містить низку потужних антиоксидантів, сприятиме продовженню статевого життя.

Показання. Малинка може використовуватися при:

 • порушені обміну речовин: авітамінозах, цукровому діабеті, та ін.;
 • захворюваннях центральної та периферичної нервової систем: мігрені, головних болях, порушенні пам’яті, депресії, невралгії, та ін.;
 • імпотенції, чоловічому та жіночому клімаксі,
 • серцево-судинних захворюваннях: анеміях, атеросклерозі, хворобі серця, порушеннях кровообігу, інсульті, інфаркті та ін.;

Медовий смаколик відмінно доповнить здоровий раціон одруженим парам під час планування народження здорової дитини особливо корисна вагітним жінкам для покрашення розвитку плода та виношування здорової дитини, збільшує лібідо: є добрим природним афродизіатиком, як для чоловіків, так і для жінок.

Протипоказання. Передозування, алергічна реакція на складові медового смаколика чи їх неприйняття організмом.

Спосіб вживання. Вживають Малинку у вигляді вітамінних напоїв, де 1-2 ч.л. смаколика розчиняють в склянці теплої води,  п’ють зранку до сніданку, або на протязі дня в якості тонізуючого напитку. Корисно вживати Малинку  в «прикуску» з домашніми випічками чи окремо.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають в сухому, темному, прохолодному місці при помірних температурах.

Упаковка. 100г, 240г смаколика в скляній тарі.

 

 

Чай–мед  Зінчібер

(ДСТУ 4649:2006)

 

Склад: продукт містить мед-крем, підготовлені плоди лимону та кореня імбіря лікувального. Зінчібер багатий на ефірні масла, терпени, вітаміни, мікроелементи.

Характеристика. Зінчібер має ніжний жовтуватий колір, медову консистенцію де у всьому об’ємі продукту знаходяться подрібнені частинки сухого кореня імбіря та лимону. При зберіганні мед може набувати закристалізовану форму. Смак Зінчіберу солодкуватий оригінальний з легкою кислинкою.

      Харчова (поживна) цінність 100г продукту: вуглеводи – 64г, білки – 0,7г, жири – 0,1г.

      Енергетична цінність: 315кКал/100г

      Походження. Зінчібер – продукт, що поєднує бджолиний натуральний мед сорт Високогірний з іншими складовими, відповідних виробників, що отримали якісні сертифікати.

Властивості. Зінчібер проявляє протизапальні, імуностимулюючі, антиоксидантні, онкопротекторні, антирадіаційні, антидепресивні, тонізуючі та інші властивості.

Відмінний результат проявляє чай-мед для лікування простудних та інфекційних захворювань, підвищує ефективність антибіотиків та імуностимулюючих препаратів.

Смаколик чудово підходить для проведення дієт для схуднення, оскільки сприяє швидкому ,,згоранню’’ калорій в організмі людини. Складові препарату покращують мозковий кровообіг, позитивно впливають на пам’ять, зміцнюють судини, робить їх еластичними.
Регулярне застосування Зінчіберу в невеликих кількостях знижує рівень холестерину, зміцнює стінки судин. Сприяє лікуванню безпліддя, покращує потенцію. На перших місяцях вагітності допомагає впоратися з токсикозами, усуває нудоту та слабкість. Проте вживання смаколика в пізніші періоди вагітності потребують обережного підходу.

Допомагає чай-мед при отруєннях, розладах травлення. Очищаючі властивості кореня імбиру сприяють звільненню організму від токсинів і отрут, сприяє нормалізації перистальтики. Проявляє смаколик і антигельмінтні властивості, тому його доцільно використовувати в парі з іншими лікувальними препаратами направленої дії.

Зінчібер має антиоксидантні та омолоджуючі властивості, допомагає довше зберегти молодість та бадьорість духу.

Протипоказання. Вагітність на останніх місяцях, годування грудьми, виразка шлунку в гострій формі, неспецифічний виразковий коліт, алергічна реакція на складові препарату.

      Спосіб вживання. Дорослим 1,5 – 2 чайні ложки препарату повільно розсмоктувати в ротовій порожнині, три- чотири рази в день, або таку ж кількість продукту розчинити у склянці теплої води і вживати маленькими ковтками.

Дітям дозу слід зменшити.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. Зберігають в сухому, темному, прохолодному місці при помірних температурах.

Упаковка. 100г, 240г смаколика в скляній тарі.

 

Драже

Імунальчик

 

Склад: драже містить: квітковий пилок, натуральний бджолиний мед, густу витяжку прополісу, бджолиний віск та допоміжні речовини.

Драже Імунальчик є природнім концентратом амінокислот (близько 20 видів), вітамінів (понад 15 видів), мікроелементів (близько 30), органічних кислот (близько 6 видів), ензимів, ферментів, ліпідів, бальзамів, в загальному понад 450 органічних та мінеральних речовин рослинної та бджолиної природи.

Характеристика. Драже Імунальчик має форму кульок 8-12мм в діаметрі, темно коричневого кольору з матовою або злегка блискучою поверхнею, оригінального смаку квіткового пилку та прополісу, що проявляються під час жування чи розсмоктування драже в ротовій порожнині.

Походження. Зазначені продукти бджільництва, що формують біологічно активний комплекс драже отримують виключно на передгірних та гірських пасіках Закарпаття, де природні медоноси та продуценти квіткового пилку ростуть в умовах екологічно чистої місцевості, і тому не містять шкідливих техногенних речовин, пов’язаних з людською діяльністю.

Оригінальна технологія виготовлення драже Імунальчик забезпечує збереження цілющих властивостей його складових, оскільки виключає будь які шкідливі впливи на квітковий вилок, прополіс чи мед в процесі виготовлення драже.

Властивості. Драже Імунальчик – цінний біологічно-активний продукт, що проявляє імуномоделюючі, кровотворні, кардіологічні, антиоксидантні, антибіотичні, антисклеротичні, бактерицидні, радіопротекторні, антидепресивні, та інші функції.

Поєднання основних продуктів бджільництва в особливо легкій до засвоєння формі драже, є високоефективним терапевтичним препаратом, де властивості кожного з складових більш виражені та дієві, ніж при вживанні кожного з них окремо. Тому драже Імунальчик може з успіхом використовуватися як самостійно, так і в комплексному оздоровленні в системному поєднанні з іншими лікувально-профілактичними засобами.

Драже Імунальчик

 • підсилює дію зокрема антибіотиків, зменшуючи їх

негативний вплив на організм, сприяє медикаментозній детоксикації, попереджує появу дисбактеріозів.

 • покращує роботу системи травлення,

функціонування жовчного міхура, виділення травних ферментів, нормалізує перистальтику;

 • стимулює гормональний та ферментативний

обмін, захисні сили організму;

 • відновлює роботу кровотворних тканин,

нормалізує формулу крові.

 • проявляє тонізуючі властивості, додає життєвої енергії

та бадьорості.

   Показання. Драже Імунальчик використовують:

 • для профілактики та системного лікування простудних

та інфекційних захворювань для підвищення опірності організму та ін.

 • для вагітних жінок, як засіб розширення харчового

раціону і його збагачення природними вітамінами мікроелементами та біологічно-активним комплексом, що попереджує інфекційні захворювання;

 • захворювань шлунково-кишкового тракту:

гастритах, колітах, дисбактеріозах та ін.;

 • захворювань серцево-судинної системи:

атеросклерозі, інсультах, інфарктах, стенокардії та ін.;

 • при хронічних гепатитах в системному лікуванні;
 • захворювань, викликаних порушенням обміну

речовин: цукровому діабеті, рахіті, відставанні у рості та розвитку дітей, їх частій хворобливості та ін.;

 • чоловічому та жіночому безплідді, клімаксі,

імпотенції, профілактики аденоми, простатиту та ін.

 • в системному лікуванні захворювань ендокринної

системи: зобі, порушенні в роботі щитовидної залози;

 • як загальнозміцнюючий засіб для спортсменів, людей

професійна діяльність яких пов’язана з великими фізичними навантаженнями, людей похилого віку.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові препарату або їх неприйняття організмом, діти до 2х років.

Перед вживанням драже Імунальчик з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають препарат повільно розчиняючи 4-6 драже в ротовій порожнині, два – три рази в день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може тривати від 2 до 6 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

Дітям до 12 років рекомендовано вживати по 2-4 драже, до 7 років по 1-3 драже 3 рази на день курсами до 3-х тижнів.

Умови зберігання. Драже Імунальчик зберігають при температурі 2-100С у герметично закритій упаковці.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Упаковка. 150г драже в пластиковій або скляній тарі.

 

Драже

Добрий зір

 

Склад: драже містить: перги (бджолиного хліба), чорниці звичайної, глюкози, квіткового пилку, натурального бджолиного меду, бджолиного воску, допоміжних речовин.

Драже Добрий зір є унікальним концентратом органічних кислот (зокрема янтарної, хінної, молочної та ін.), мікроелементів (високий вміст марганцю, фосфору, калію, заліза та ін.), містить природній штамп корисної мікрофлори та багатий склад природних вітамінів (зокрема групи Е, В, Р  та ін.).

Характеристика. Драже Добрий зір має форму кульок 8-10мм в діаметрі, темного майже чорного кольору з матовою або злегка блискучою поверхнею, оригінального смаку чорниці звичайної, натурального меду та перги, що поетапно проявляються під час жування чи розсмоктування драже в ротовій порожнині.

Походження. Перга, як домінуюча складова драже, утворюється у стерильних умовах гнізда бджолиної родини шляхом консервації робочими бджолами квіткового пилку, додаванням комплексу ферментів та натурального меду. Збір ягід чорниці звичайної проводиться виключно у високогір’ї Карпат. Сучасна технологія сушки ягід дозволяє відмінно зберігати всі корисні речовини, включаючи й вітаміни.

Завдяки оригінальній технології виготовлення драже Добрий зір відмінно поєднує у собі цілющі властивості цілої природної гранули бджолиної перги, що знаходиться в центрі драже, натурального бджолиного меду сорт Високогірний, сухих подрібнених квіткового пилку та ягід чорниці звичайної. Зовні драже вкрито медово-восковою оболонкою, яка забезпечує довготривале якісне збереження його складових.

Властивості. Драже Добрий зір – цінний біологічно-активний продукт, що проявляє гепаропротекторні, кровотворні, кардіологічні, жовчогінні, антисклеротичні, бактерицидні, радіопротекторні, антидепресивні, та інші функції.

Драже Добрий зір має виражену здатність покращувати гостроту та якість зору, відновлювати сітківку ока, покращувати його кровопостачання, знімати нервові навантаження на зоровий нерв внаслідок негативного впливу моніторів комп’ютерів та смартфонів, при перевантаженні зору внаслідок професійної діяльності.

Складові драже позитивно впливають на:

 • систему травлення, функціонування жовчного міхура,

виділення травних ферментів, нормалізують перистальтику;

 • стимулюють гормональний та ферментативний обмін, захисні

сили організму;

 • покращують мозковий кровообіг відновлюють роботу крово-

творних тканин, нормалізують формулу крові.

 • проявляють тонізуючі властивості, додають життєвої енергії

та бадьорості.

Показання. Драже Добрий зір використовують:

 • при погіршенні зору та інших захворювань очей;
 • захворювань шлунково-кишкового тракту: гастритах, колітах

та ін.;

 • захворювань серцево-судинної системи: атеросклерозі, інсу-

льтах, інфарктах, стенокардії та ін.;

 • при хронічному недомаганні, порушені сну, головних болях,

спазмах судин, неврозах;

 • при хронічних захворюваннях нирок;
 • при хронічних гепатитах;
 • захворювань, викликаних порушенням обміну речовин: цук-

ровому діабеті, рахіті, відставанні у рості та розумовому розвитку дітей та ін.;

 • чоловічому та жіночому безплідді, клімаксі, імпотенції, аде-

номі, простатиті та ін.;

 • захворювань ендокринної системи: зобі, порушенні в роботі

щитовидної залози та ін.;

 • як загальнозміцнюючий засіб для спортсменів, людей

похилого віку для вагітних жінок.

Складові драже позитивно впливають на діяльність всього організму, тонізують, знімають депресію та стреси, виявляють охолоджуючу дію та покращують загальне самопочуття.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові біопрепарату або їх неприйняття організмом.

Перед вживанням драже Добрий зір з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають препарат повільно розчиняючи 4-6 драже в ротовій порожнині, два – три рази в день за 10-15 хвилин до прийому їжі. В залежності від діагнозу курс вживання може тривати від 2 до 6 тижнів. Повторні курси проводять після 1-2 тижневої перерви.

Дітям до 12 років рекомендовано вживати по 2-4 драже, до 7 років по 1-3 драже 2 рази на день курсами до 3-х тижнів.

Умови зберігання. Драже Добрий зір зберігають в темному, прохолодному місці в герметично закритій упаковці.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Упаковка. 150г драже в пластиковій тарі.

 

Драже

Медол

 

Склад: драже містить: квітковий пилок, натуральний бджолиний мед, густу витяжку прополісу, ментол, бджолиний віск та допоміжні речовини.

Медол є концентратом органічних та мінеральних речовин рослинної та бджолиної природи.

Характеристика. Драже Медол має форму кульок 12-15мм в діаметрі, вишневого кольору з матовою або злегка блискучою поверхнею, оригінального смаку прополісу, ментолу, квіткового пилку та меду.

Препарат виготовлений в особливій формі драже, що нагадують льодяники, та призначені для їх повільного розсмоктування в ротовій порожнині.

Походження. Зазначені продукти бджільництва, що формують біологічно активний комплекс драже отримують виключно на передгірних та гірських пасіках Закарпаття, де природні медоноси та продуценти квіткового пилку ростуть в умовах екологічно чистої місцевості, і тому не містять шкідливих техногенних речовин, пов’язаних з людською діяльністю.

Властивості. Драже Медол – цінний біологічно-активний продукт, що проявляє протизапальні, анестезуючі, антибіотичні, охолоджуючі, імуномоделюючі, антиоксидантні, бактерицидні, та інші властивості. Драже діє безпосередньо на патогенні мікроорганізми, запобігає поширенню інфекції, і ефективно знімає симптоми при інфекції та запаленні ротової порожнини і горла.

Показання. Драже Медол рекомендовано:

 • при запаленні слизової оболонки ротової порожнини та ясен та ін.
 • при інфекції ротової порожнини і горла легкого перебігу, ангінах, фарингітах, ларингітах, тонзилітах та ін.
 • при застуді і грипі, для підвищення опірності організму та ін.
 • при охриплості та утрудненому диханні та ін..
 • як загальнозміцнюючий засіб для спортсменів, людей професійна діяльність яких пов’язана з великими фізичними навантаженнями.

Протипоказання. Діти до 4ти років, жінки, що годують грудьми, алергічна реакція на складові препарату або їх неприйняття організмом.

Перед вживанням драже Медол з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають драже повільно розчиняючи 2-3 кульки препарату в ротовій порожнині через кожні 2-3 години. Курс вживання повинен тривати до повного одужання. Дітям до 12 років рекомендовано вживати по 1-2 драже..

Умови зберігання. Драже Медол зберігають при кімнатній температурі в герметично закритій упаковці.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Упаковка. 150г драже в пластиковій тарі, або спеціальній упаковці.

 

Драже

Активчик

 

Склад: драже містить: квітковий пилок, натуральний бджолиний мед, екстракт кавових зерен, солод, патоку, бджолиний віск та допоміжні речовини.

Характеристика. Драже має форму кульок 8-12мм в діаметрі, темно коричневого кольору з матовою або злегка блискучою поверхнею, оригінального смаку кави, квіткового пилку та меду, що проявляються під час жування чи розсмоктування драже в ротовій порожнині.

Походження. Оригінальна технологія виготовлення драже Активчик забезпечує збереження тонізуючих властивостей кавових зерен, та збереження цінних властивостей продуктів бджільництва, як природних біостимуляторів.

Властивості. Драже Активчик – проявляє тонізуючі, антидепресивні, акліматизуючи, кровотворні, кардіологічні, антиоксидантні, антисклеротичні, онкопротекторні, та інші функції.

Складові драже допоможуть відмінно справитись з проблемою акліматизації під час далеких перельотів, поїздок, при зміні часових поясів, підвищують моторну функцію організму, активність, підвищують концентрацію уваги, покращують роботу мозку та координацію рухів. Рекомендоване вживання драже активує ферментативний обмін, що позитивно впливає на опірність організму проти стресів, інфекційних захворювань, фізичних навантажень.

Складові драже можуть попереджувати розвиток цукрового діабету другого типу, прогресування хвороби Альцгеймера, та Паркінсона, появі злоякісних новоутворень в кишечнику та всьому організмі.

Вживання Активчика запобігає утворенню тромбів в судинах людського організму, нормалізує формулу крові, підвищує рівень гемоглобіну, сприяє виведенню шлаків, очищенню організму, стимулює перистальтику, проявляє сечогінні властивості.

Драже Активчик є добрим антидепресантом, знижує рівень тривожності та неспокою, додає відчуття повноцінного успішного, щасливого життя.

Протипоказання. Безсоння, гіпертонія, алергічна реакція на складові препарату або їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Активчика з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Препарат приймають повільно розчиняючи 2-3 драже в ротовій порожнині. В залежності від особливостей організму та потреб допустимо вживання драже Активчик до 5 разів на добу. Дітям вживання даного драже не рекомендовано, за винятком випадків, визначених лікарем-апітерапевтом.

Умови зберігання. Драже Активчик зберігають при температурі 2-100С у герметично закритій упаковці.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Упаковка. 150г драже в пластиковій тарі, або спеціальній упаковці.

 

 

Настоянки, олії, масла, спреї.

 

Водна настоянка прополісу

 

Склад. 100г продукту містить сухих екстрактивних речовин прополісу 5г, розчинника 95г (підготовленої, збагаченої іонами срібла дистильованої води).

Характеристика. Водна настоянка прополісу має рідку, напівпрозору консистенцію, світло-коричневого кольору, з легким смаком та ароматом прополісу.

Походження. Водна настоянка прополісу утворюється внаслідок водної екстракції діючих речовин прополісу. Прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи. Виробляється бджолами в процесі збору, ферментації та концентрації смолистих та бальзамічних речовин, що збирають медоносні бджоли з бруньок, кори та листочків деревних, кущових та трав’янистих рослин. В прополісі об’єднані могутні захисні властивості бджолиної сім’ї та рослинного світу, спрямовані на протистояння патогенній мікрофлорі, та несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Властивості. Водна настоянка прополісу має виражені противірусні, антимікробні, антибактеріальні, протизапальні та інші властивості.

Водна настоянка прополісу має:

 • антитоксичну дію (під час інфекційних захворювань, що спричиняють інтоксикацію організму);
 • антисклеротичну дію, понижує рівень холестерину в крові, очищує та живить стінки судин, покращує їх еластичність, розріджує кров;
 • сприяє відновленню клітин печінки;
 • сприяє регенерації покривних та епітеліальних тканин;
 • покращує гостроту зору та інші.

Препарати прополісу мають здатність стимулювати утворення імунних комплексів в крові людини, піднімати загальний та місцевий імунний статус, стимулюють захисні сили організму.

Важливою характеристикою препаратів прополісу є його надзвичайно висока проникаюча здатність (через м’язові, покривні, механічні тканини). Це дає змогу використовувати прополіс у випадках найрізноманітніших захворювань, як у випадку прямої (контактної) дії, так і у випадку опосередкованої дії (через лімфу та кров), отримуючи добрі терапевтичні результати. Ефективність препаратів прополісу буде вищою та більш системною при його комплексному використанні в поєднанні з іншими продуктами бджільництва чи рослинними препаратами.

Показання: використовується при захворюваннях:

 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, прикореневої пневмонії туберкульозу легень та ін.(шляхом аерозольних інгаляцій та внутрішньо);
 • запаленнях середнього, внутрішнього та зовнішнього вуха, тонзиліту, риніту, гаймориту (закапування) та ін.;
 • катаракти, кон’юктивіти, механічні ушкодження очей, погіршення зору (закапування) та ін.;
 • молочниці, ерозії шийки матки, вагінальних інфекцій (шпринцювання, тампонада) та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів та ін.;
 • сечостатевої системи: аденоми, нефриту, циститу та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє використання) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Протипоказання. Алергічна реакція на прополіс чи неприйняття організмом.

Перед вживанням водної настоянки прополісу з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Внутрішньо приймають водну настоянку прополісу по 15-20 крапель за 10-15 хвилин до прийому їжі. Курс- 1-3 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна продовжити. З профілактичною метою вживають один раз на день вранці, дітям до 12 років дозу слід зменшити вдвічі.

Водну настоянку прополісу використовують для закапування у вухо по 2-3 краплі 2-3 рази в день, полоскання ротової порожнини та горла (розчин водної настоянки прополісу з теплою водою 1:1) 3-5 разів на день.

При хронічному гаймориті, риніті, тонзиліті в носові порожнини закапують по 3-4 краплі водної настоянки прополісу 4-6 разів на добу протягом 7-14 днів.

Водну настоянку прополісу використовують для аерозольних інгаляцій шляхом вдихання дрібно дисперсійної аерозольної суміші настоянки з повітрям, що утворюється на аерозольних інгаляторах. Інгаляції проводять 2-3 рази на день (5-12 днів). Для одного сеансу інгаляції використовують 1-2 мл настоянки прополісу.

Термін придатності. 6 місяців з дати виготовлення.

Умови зберігання. В сухому, темному місці.

Упаковка. 30мл препарату у тарі з дозатором.

 

 

Настоянка прополісу 10%

 

Склад. 100г продукту містить сухих екстрактивних речовин прополісу 10г, розчинника 90г.

Характеристика. Настоянка прополісу 10% має рідку, напівпрозору консистенцію, світло-коричневого кольору, зі смаком та ароматом прополісу.

Походження. Настоянка прополісу 10% утворюється внаслідок низькотемпературної екстракції діючих речовин прополісу. Прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи. Виробляється бджолами в процесі збору, ферментації та концентрації смолистих та бальзамічних речовин, що збирають медоносні бджоли з бруньок, кори та листочків деревних, кущових та трав’янистих рослин. В прополісі об’єднані могутні захисні властивості бджолиної родини та рослинного світу, направлені на протистояння патогенній мікрофлорі, та несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Властивості. Настоянка прополісу 10% має антимікробні, антибактеріальні, противірусні, антисептичні, знеболюючі, протизапальні та інші властивості.

Препарати на основі прополісу навіть при довготривалому вживанні не викликають стійкої резистентності (звикання) організму людини тому після нетривалої перерви продовжують терапевтичну дію. Діючі речовини прополісу мають здатність стимулювати утворення імунних комплексів в крові людини, піднімати загальний та місцевий імунний статус, стимулюють захисні сили організму. Препарати прополісу добре стимулюють регенерацію пошкоджених тканин, попереджають утворенню рубців.

Важливою характеристикою препаратів прополісу є його надзвичайно висока здатність проникати (через м’язові, покривні, механічні тканини). Це дає змогу використовувати прополіс у випадках найрізноманітніших захворювань, як у випадку прямої (контактної) дії, так і у випадку опосередкованої дії (через лімфу та кров), отримуючи добрі терапевтичні результати. Ефективність препаратів прополісу буде вищою та більш системною при його комплексному використанні в поєднанні з іншими продуктами бджільництва чи рослинними препаратами.

Показання: використовується при захворюваннях:

 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмонії, прикореневої пневмонії, туберкульозу легень та ін.(шляхом аерозольних інгаляцій);
 • ЛОР органів: запаленнях середнього, внутрішнього та зовнішнього вуха (закапування), ангін (полоскання), фарингіту, тонзиліту, риніту (закапування) та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою (внутрішньо профілактично) та ін.;
 • сечостатевої системи: аденоми, нефриту, циститу (внутрішньо профілактично) та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє використання) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Протипоказання. Алергічна реакція на прополіс чи неприйняття організмом.

Перед вживанням настоянки прополісу з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають настоянку прополісу10% по 10-15 крапель за 10-15 хвилин до прийому їжі. Курс -1-3 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна продовжити. З профілактичною метою вживають один раз на день, дітям до 12 років дозу слід зменшити вдвічі.

Настоянку прополісу 10% використовують для закапування у вухо по 2-3 краплі 2-3 рази на день; для полоскання ротової порожнини та горла 5-10 крапель на 100 мл теплої, прокип’яченої води 3-5 разів на день.

При хронічному гаймориті, риніті проводять промивання носових ходів розчином настоянки прополісу 10% з ізотонічним розчином натрію хлориду у співвідношенні 1:10 двічі на добу на протягом 7-14 днів.

Для парових інгаляції в посуд з гарячою водою додати 10-15 крапель настоянки прополісу 10% (можна додати морську сіль та по 1-2 краплі певного ефірного масла). Пару, що утворюється, вдихати 7-10 хв. 3-5 разів на добу до повного одужання (5-10 днів).

При зовнішньому використанні на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку наносять настоянку прополісу і фіксують на потрібній ділянці.

Настоянку прополісу 10% (20%) використовують для аерозольних інгаляцій шляхом вдихання дрібно дисперсійної аерозольної суміші настоянки з повітрям, що утворюється на аерозольних інгаляторах. Інгаляції проводять 1-2 рази на день (5-12 днів). Для одного сеансу інгаляції використовують 0,5-1мл настоянки прополісу, якого вистачає на 15-25 глибоких вдихів аерозолі.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У сухому, темному місці.

Упаковка. 30мл препарату у тарі з дозатором.

 

Настоянка прополісу 45%

 

Склад. 100г продукту містить сухих екстрактивних речовин прополісу 45г, розчинника 55г.

Характеристика. Настоянка прополісу 45% має рідку, маслянисту консистенцію, темно-коричневого кольору, з добре вираженим, насиченим смаком та ароматом прополісу.

Походження. Настоянка прополісу 45% утворюється внаслідок низькотемпературної екстракції діючих речовин прополісу. Прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи. Виробляється бджолами в процесі збору, ферментації та концентрації смолистих та бальзамічних утворень на бруньках, корі та листочках деревних, кущових та трав’янистих рослин. В прополісі поєднано могутні захисні властивості бджолиної родини та рослинного світу, направлені на протистояння патогенній мікрофлорі, та несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Властивості. Настоянка прополісу 45% має антимікробні, антибактеріальні, противірусні, антисептичні, знеболювальні, протизапальні та інші властивості.

Препарати на основі прополісу навіть при довготривалому вживанні не викликають стійкої резистентності (звикання) організму людини, тому після нетривалої перерви продовжують терапевтичну дію. Діючі речовини прополісу мають здатність стимулювати утворення імунних комплексів в крові людини, піднімати загальний та місцевий імунний статус, стимулюють захисні сили організму. Препарати прополісу добре стимулюють регенерацію пошкоджених тканин, попереджають утворенню рубців.

Важливою характеристикою препаратів прополісу є його надзвичайно висока проникаюча здатність (через м’язові,  покривні, механічні тканини). Це дає змогу використовувати прополіс у випадках найрізноманітніших захворювань, як у випадку прямої (контактної) дії, так і у випадку опосередкованої дії (через лімфу та кров), отримуючи добрі терапевтичні результати. Ефективність препаратів прополісу буде вищою та більш системною при його комплексному використанні в поєднанні з іншими продуктами бджільництва чи рослинними препаратами.

Показання: використовується при захворюваннях:

 • ротової порожнини: зубний біль, стоматитів, пародонтозу, кровоточення ясен та пов’язаних з ними запальними процесами та ін.;
 • ЛОР органів: ангін, фарингіту, гаймориту, тонзиліту, риніту запаленнях середнього вуха (у розведенні) та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: виразок, гастритів, колітів, геморою та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, астми, пневмоній, туберкульозу легень (приймати внутрішньо) та ін.;
 • сечостатевої системи: аденоми, нефриту, циститу, запальних процесах в жіночих статевих органах, ерозії шийки матки та ін.;
 • важкозагоюваних ран, зовнішніх ушкоджень (зовнішнє використання) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом, чи лікарем–дієтологом.

Протипоказання. Алергічна реакція на прополіс чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням настоянки прополісу з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Приймають настоянку прополісу 45% по 5-10 крапель за 10-15 хвилин до прийому їжі. Курс – 1-3 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна продовжити. З профілактичною метою вживають один раз на день, дітям до 12 років дозу слід зменшити в два – три рази.

Настоянку прополісу 45% успішно використовують по слизовим ротової порожнини шляхом нанесення тонкого шару настоянки дерев’яним шпателем з невеличким ватним тампончиком на кінчику. Змочивши шпатель в настоянці прополісу 45%, поступово наносимо його на поверхню мигдалин та задньої стінки горла. Маючи хороші клейкі властивості, настоянка прополісу 45% може годинами знаходитись на проблемних ділянках, одночасно проявляючи інтенсивну терапевтичну дію. Відмінну дію настоянки прополісу 45% досягають розчиняючи в ротовій порожнині кусочок рафінованого цукру, просоченого настоянкою. Ці процедури проводять 1-2 рази на добу на протягом 1-3 днів. В окремих випадках повне одужання наступає через 3-5 днів. Кількаразове послідовне використання екстракту прополісу 45% дає можливість позбутись навіть хронічних ангін, фарингітів, ларингітів та сприяти лікуванню гаймориту.

При зовнішньому використанні на спеціальну марлево-поліетиленову пов’язку наносять настоянку прополісу і фіксують на потрібній ділянці, або змазують ним потрібні ділянки. Маючи широкі терапевтичні властивості, настоянка прополісу, швидко відновлює пошкоджену поверхню шкіри.

Використання настоянки прополісу 45% для аерозольних чи парових інгаляцій можливе після його розведення етиловим спиртом до 10-20% концентрації.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У сухому, темному місці.

Упаковка. 30мл препарату у тарі з дозатором.

 

Настоянка

воскової молі  20%

(бікомпонентна)

 

Склад. 100г продукту  містить личинок воскової молі та їх метаболітів 20г, розчинника 80г.

Характеристика. Настоянка воскової молі має рідку, напівпрозору консистенцію, темно оливкового відтінку, без осаду, зі специфічним смаком та ароматом.

Походження. Настоянка воскової молі утворюється шляхом низькотемпературного екстрагування тканинних компонентів великої воскової молі (Galleria mellonella) та спеціально підготовлених її метаболітів. Воскова міль є унікальним представником світу тварин, здатним перетравлювати та засвоювати бджолиний віск завдяки синтезу специфічних ферментів, зокрема церезин. Більшість хвороботворних вірусів і бактерій мають захисну оболонку, яка за своїм складом подібна до воску бджолиних. Тому ферменти, що продукує воскова міль, здатні розщеплювати їх захисні оболонки, що дозволяє антитілам організму та лікувальним препаратам швидко знищувати хвороботворні організми.

Властивості. Настоянка воскової молі має протитуберкульозні, кардіопротекторні, імуностимулюючі, антистресові, антидепресивні, онкопротекторні, антиоксидантні, бактерицидні, адаптогенні, регенеративні, протизапальні, гепаропротекторні, анаболітичні та інші властивості.

Показання. Настоянка воскової молі використовується при захворюваннях:

 • серцево-судинної системи: інфарктів, відновлення тканин міокарду ( розсмоктуються свіжі рубці, відновлюються м’язові тканини), атеросклерозу, інсультів, стенокардії, тахікардії, гіпертонії, нормалізує мікроциркуляцію крові в судинах (зокрема головному мозку), тромбофлебіті та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, пневмонії, туберкульозу легенів (туберкульозні каверни легень

заповнюються живою тканиною), астми, кашель різного походження та ін.;

 • сечостатевої системи: чоловічого та жіночого безпліддя, імпотенції, аденоми, простатиту та ін.
 • новоутворень в організмі: доброякісних пухлин, мастопатій, фібром, різноманітних кіст внутрішніх органів (зокрема кістогранульоми в стоматології), та ін.;
 • ендокринної системи: підвищена (гіпертиреоз) та понижена (гіпотиреоз) функція щитовидної залози, наднирників, гіпофізу.;
 • відставання в рості, розумовому розвитку дітей, покращує процес запам’ятовування, збереження та відтворення інформації та ін.;
 • важкозагоюваних ран, опіків (у складі кремів) та ін.;
 • опорно-рухового апарату: ушкодженні кісток та суглобів;
 • акушерстві та гінекології: безплідді, плацентарній;

недостатності, токсикозах першої половини вагітності, анемії, клімактеричних порушеннях, менопаузального і посткантракціонного синдромів;

 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Препарат ефективний при лікуванні туберкульозу легенів, кісток, лімфатичних вузлів, шкіри, інших внутрішніх органів, уражених туберкульозною патологією; проявляє антисклеротичні властивості, знижує в крові підвищений рівень холестерину, проявляючи гепариноподібні ефекти; покращує серцеву діяльність, після перенесеного інфаркту міокарда. Виражено стимулює чоловічу потенцію, регулюючи рівень статевих гормонів, підсилює сперматогенез. Покращує загальне самопочуття, знімає депресію та стреси, додає життєвої енергії та бадьорості має омолоджувальну і тонізуючу дію на організм.

Настоянка воскової молі потужний стимулятор природного імунітету, підвищує захисні сили організму, є добрим

енергетичним джерелом, особливо в поєднанні з іншими продуктами бджільництва чи рослинними препаратами, ефективна під час інтенсивних фізичних тренувань, розумових навантажень, людям, що працюють в умовах психологічних та стресових перевантажень.

Нормалізує склад крові (збільшує вміст гемоглобіну в еритроцитах, нормалізується рівень лейкоцитів), покращує обмін речовин, покращує розумову здатність, пам’ять, стримує старіння і сприяє омолодженню організму, активізує обмінні процеси в організмі.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням  настоянки воскової молі з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. 3 краплі настоянки воскової молі на 10кг ваги з 50 мл води 2-3 рази на день за 10-15 хвилин до прийому їжі. Дітям до 12 років призначають число крапель за кількістю їх років. Для профілактики вказану дозу необхідно приймати один раз на день.

При туберкульозі дозу збільшують до7 крапель на 10кг ваги людини. Курс -3-4 тижні. При необхідності, після 10 днів перерви, курс повторюють так, щоб загальний курс становив 3 місяці.

При важких захворюваннях для ефективнішої дії можливе вживання добової дози настоянки воскової молі одноразово зранку з розрахунку 9 крапель на 10кг ваги з водою натще на протязі 3-4 тижнів. Повторний курс після перерви 10 днів.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. В темному, прохолодному місці.

Упаковка. 60мл препарату в скляній тарі та 30мл препарату у тарі з дозатором.

 

Настоянка

тілець бджіл 20%

 

Склад. 100г продукту містить підготовлених тілець бджіл 20г, розчинника 80г.

Одним з найважливіших компонентів підмору є хітиновий покрив тілець бджіл, який містить гепарин і хітозан (від грецького «chiton» означає «одяг, оболонка»).

Характеристика. Настоянка тілець бджіл має рідку, напівпрозору консистенцію, жовтувато-оливкового відтінку, без осаду, з специфічним смаком та ароматом бджіл.

Походження. Настоянка тілець бджіл утворюється шляхом низькотемпературного екстрагування тканинних компонентів підготовлених зимових тілець медоносних бджіл (Apis mellifera).

Властивості. Настоянка тілець бджіл проявляє радіопротекторні, антитоксичні, антисклеротичні, гепаропротекторні, адаптогенні, антиоксидантні, кардіопротекторні, імуностимулюючі, антистресові, антидепресивні, регенеративні, протизапальні, та інші властивості.

Показання. Настоянка тілець бджіл 20% використовується при захворюваннях:

 • спричинених радіаційним опроміненням, блокує та сприяє виведенню радіоактивних ізотопів з організму;
 • серцево-судинної системи: атеросклерозу (очистка судин від холестеринових бляшок), інсультів, гіпертонії, аритмії, тромбофлебіті, нормалізує мікроциркуляцію крові в судинах та ін.;
 • дихальних шляхів: бронхітів, пневмонії, туберкульозу легенів та ін.;
 • сечостатевої системи: аденомах, простатиту та ін.;
 • шлунково-кишкового тракту: дисбактеріозах, колітах, виразках, очищення печінки від лямблій та ін.;
 • ендокринної системи: підвищена (гіпертиреоз) та понижена (гіпотиреоз) функція щитовидної залози, наднирників, гіпофізу;
 • важкозагоюваних ран, сприяє за живленню пошкоджених поверхонь та опіків без утворення рубців та ін.;
 • що спричиняють випадіння волосся у чоловіків та жінок та ін.;
 • опорно-рухового апарату та ревматичних захворюваннях: артрозі, остеохондрозі, псоріазі, ревматизмі, подагрі, артриті, міозиті та ін.;
 • обміну речовин: ожирінні;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом чи лікарем–дієтологом.

Препарат винятково ефективний при реабілітації після радіаційного опромінення (зв’язує в організмі вільні радикали, які утворюються під дією радіації та після хіміо- або променевої терапії).

Проявляє антисклеротичні властивості, знижує в крові підвищений рівень холестерину, проявляючи гепариноподібні ефекти; покращує серцеву діяльність, після перенесеного інфаркту міокарда. Виражено стимулює чоловічу потенцію, регулюючи рівень статевих гормонів, підсилює сперматогенез. Покращує загальне самопочуття, знімає депресію та стреси, додає життєвої енергії та бадьорості має омолоджувальну і тонізуючу дію на організм.

Настоянка тілець бджіл стимулятор природного імунітету, підвищує захисні сили організму, є добрим енергетичним джерелом, особливо в поєднанні з іншими продуктами бджільництва чи рослинними препаратами, ефективна під час інтенсивних фізичних тренувань, розумових навантажень, людям, що працюють в умовах психологічних та стресових перевантажень.

Нормалізує склад крові (збільшує вміст гемоглобіну в еритроцитах, нормалізується рівень лейкоцитів), покращує обмін речовин, покращує розумову здатність, пам’ять, стримує старіння і сприяє омолодженню організму, активізує обмінні процеси в організмі.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням  настоянки воскової молі з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. 4 краплі настоянки тілець бджіл на 10кг ваги з 50 мл води 2-3 рази на день через 10-15 хвилин після прийому їжі. Дітям до 12 років призначають число крапель за кількістю їх років. Для профілактики вказану дозу необхідно приймати один раз на день.

Для профілактики старіння, очищення організму по 1 краплі на один рік життя щоденно протягом місяця. Кількість крапель ділять на дві частини, приймають 2 рази на день після їди з невеликою кількістю води. Кожні півроку курс повторюють.

При важких захворюваннях для більш ефективної дії можливе вживання добової дози настоянки тілець бджіл одноразово зранку з розрахунку 10 крапель на 10кг ваги на протягом 3-4 тижнів. Повторний курс після перерви 10 днів.

При сильному випаданні волосся настоянку тілець бджіл щовечора втирати у шкіру голови. Курс – 1 місяць. Профілактично – 1 раз на тиждень.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному, прохолодному місці.

Упаковка. 60мл препарату в скляній тарі та 30мл препарату у тарі з дозатором.

 

РиноАПІспрей

 

Склад. Прополіс, евкаліпт, ізотонічний розчин, допоміжні речовини

Характеристика. Препарат має рідку, напівпрозору консистенцію з легким смаком та ароматом прополісу та евкаліпту.

Походження. Прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи. Виробляється бджолами в процесі збору, ферментації та концентрації смолистих та бальзамічних речовин, що збирають медоносні бджоли з бруньок, кори та листочків деревних, кущових та трав’янистих рослин. Евкаліпт рід вічнозелених деревних рослин з родини Миртових. Його батьківщина – Австралія. Екстракт різних видів евкаліпта широко використовується в медичній практиці.

Властивості. РиноАПІспрей має виражені противірусні, антимікробні, антибактеріальні, протизапальні, жарознижуючі та інші властивості.

Вміст в препараті складових прополісу забезпечує надзвичайно високу проникаючу здатність всіх активних речовин через слизові та механічні тканини, що забезпечує ефективну терапевтичну дію препарату як прямого контактного так і опосередкованого впливу.

Складові препарату мають здатність стимулювати утворення імунних комплексів у крові людини, при повторному використанні сприяють зміцненню місцевого тканинного імунітету, що важливо у випадку хронічних захворювань.

Використання РиноАПІспрею сприяє регенерації покривних та

епітеліальних тканин у верхніх дихальних шляхах, полегшує видалення слизу при ускладненому носовому диханні;

Показання: використовується для:

 • щоденної гігієни носових ходів:
 • для гігієнічного догляду за порожниною носа,

профілактики і комплексного лікування захворювань слизової оболонки носа та придаткових пазух, що супроводжуються сухістю слизової оболонки носа або утворенням слизу (атрофічний, алергічний, інфекційний, медикаментозний риніти, гострому та хронічному гайморитах);

 • усунення сухості слизової оболонки носа, зумовленої

роботою кондиціонерів, у тому числі автомобільних, або систем центрального опалення;

 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові.

Перед вживанням РиноАПІспрею з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. РиноАПІспрей використовують для аерозольних ін’єкцій шляхом впорскування рідини в кожну ніздрю. З гігієнічною метою: 1-4 рази на добу в кожний носовий хід, з лікувальною – 4-6 разів. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два рази. Дітям до 3 років після очистки носових проходів 1-2 сеанси в день.

Термін придатності. 6 місяців з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному місці при температурі 5-100С

Упаковка. 10мл препарату у спеціальній тарі з дозатором.

 

ФарингоАПІспрей

 

Склад. Прополіс, нагідки лікарські, обліпиха, бергамот, допоміжні речовини

Характеристика. Препарат має рідку консистенцію, злегка помаранчевого кольору з легким смаком та ароматом прополісу, нагідок та обліпихи.

Походження. Прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи. Виробляється бджолами в процесі збору, ферментації та концентрації смолистих та бальзамічних речовин, що збирають медоносні бджоли з бруньок, кори та листочків деревних, кущових та трав’янистих рослин.

Нагідки лікарські (лат. Calendula officinalis) — вид трав’янистих рослин роду Нагідки. Нагідки лікарські мають сильно виражені бактерицидні властивості відносно багатьох збудників хвороб, особливо стафілококів та стрептококів.

Обліпиха (Hippophae rhamnoides L.) – одна з найкорисніших з зростаючих на Землі ягід, що широко використовується в косметиці, медицині та здоровому харчуванні.

Властивості. ФарингоАПІспрей має виражені противірусні, антимікробні, антибактеріальні, протизапальні, обезболюючі, жарознижуючі, протипухлинні та інші властивості.

Вміст в препараті складових прополісу забезпечує надзвичайно високу проникаючу здатність всіх активних речовин через слизові та механічні тканини, що забезпечує ефективну терапевтичну дію препарату, як прямого контактного так і опосередкованого впливу.

Складові препарату мають здатність стимулювати утворення імунних комплексів в крові людини, при повторному використанні сприяють зміцненню місцевого тканинного імунітету, що важливо у випадку хронічних захворювань.

Використання РиноАПІспрею сприяє регенерації покривних та

епітеліальних тканин у верхніх дихальних шляхах, полегшує видалення слизу при ускладненому носовому диханні;

Показання: використовується для профілактики та попередження:

 • кашлю різної етіології, застуд, інфекційних захворю-

вань спричинених сезонними епідеміями грипу та ОРЗ, та ін.;

 • ангін, фарингітів, тонзилітів, ларингітів та ін.;
 • ринітів, гайморитів та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові, або неприйняття організмом.

Перед вживанням ФарингоАПІспрею з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. ФарингоАПІспрей використовують для аерозольних ін’єкцій шляхом розпилення рідини в напрямку ротової порожнини та горла після прийому їжі. З профілактичною метою: 1-4 рази на добу, з лікувальною – 4-6 разів. Дітям до 12 років дозу слід зменшити в два – три рази. Тривалість застосування препарату залежить від інтенсивності терапії і зазвичай становить 7-10 діб.

Термін придатності. 2 роки  з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному, прохолодному місці.

Упаковка. 10мл препарату у спеціальній тарі з дозатором.

 

Прополісна олія 5%

 

Склад. Продукту містить олію соняшниково-оливкового міксу та екстрагований прополіс.

Характеристика. Прополісна олія має рідку консистенцію кремового кольору з характерним смаком олії та прополісу.

Походження. Прополісна олія 5% виготовляється ТМ Мед Карпат за оригінальною технологією, що забезпечує стандартизацію продукції та відмінно зберігає його корисні властивості.

Властивості. Прополісна олія 5% проявляє антимікробні, антибактеріальні, противірусні, антисептичні, регенеративні, знеболювальні, протизапальні та інші властивості.

Важливою характерною особливістю полісної олії є її високі, порівнюючи з іншими видами екстрактів прополісу, обволікаючі властивості, завдяки яким ефективність лікування слизових є значно вищою.

Показання:

 • для внутрішнього використання: при гастритах, виразках

шлунку, колітах, порушенні перистальтики, запальних процесах в жіночих статевих органах, ерозії шийки матки та ін.;

 • захворювання горла: облегшення кашлю, прискорення

виведення мокроти, фарингіту, ларингіту, бронхітів та ін.;

 • при ЛОР захворюваннях: гайморит, риніт, фарингіт та ін.;
 • при запальних захворюванням слизової оболонки

порожнини рота: афтозний та інший стоматити, виразково-некротичні гінгівостоматит, пародонтози, кровоточення ясен та пов’язаних з ними запальними процесами та ін.;

 • для зовнішнього використання: пролежнях, пелюшковому

дерматиті, сонячним та хімічним опікам, механічним ушкодженням, ранам;

 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом.

Прополісна олія добре знімає запальні процеси шкіри, загоює мікро тріщини, відновлює тонус тканин, стимулює регенерацію пошкоджених тканин, попереджаючи утворенню рубців.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням про полісної олії з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Внутрішньо прополісну олію приймають по 1 столовій ложці за 10-15 хвилин до прийому їжі 3 рази в день. Курс 3-4 тижні. Після 1-2 тижневої перерви курс можна повторити. З профілактичною метою вживають один раз на день.

Для зовнішнього використання при початкових формах ушкодження шкіри доцільно наносити тонкий шар препарату рукою або ватно-марлевим тампоном. При необхідності, на проблемній ділянці тіла фіксують марлеві пов’язки просочені полісною олією. Процедуру проводять до повного зникнення відповідних симптомів.

Для лікування захворювань ротової порожнини приймати по 1 кавовій ложці препарату через 2-3 години на протязі дня, до зникнення симптомів.

При ЛОР захворюваннях хворому в лежачому положенні закапують 3-4 краплі прополісної олії в кожну ніздрю.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У сухому, темному місці.

Упаковка. 200мл препарату у скляній тарі.

 

Прополісне масло 10%

 

Склад. Продукту містить масло вершкове, натуральний мед сорт ,Високогірний та екстрагований прополіс.

Характеристика. Прополісне масло має кремоподібну консистенцію білуватого  кольору з солодкуватим смаком вершкового масла та прополісу.

Походження. Прополісне масло використовувалось в народній медицині вже кілька тисячоліть, його застосовували ще в Древньому Єгипті. Прополісне масло 10% виготовляється ТМ Мед Карпат за оригінальною технологією, що забезпечує стандартизацію продукції та відмінно зберігає його корисні властивості.

Властивості. Прополісне масло проявляє антимікробні, антибактеріальні, противірусні, антисептичні, регенеративні, знеболювальні, протизапальні та інші властивості.

Приємні смакові характеристики прополісного масла в поєднанні з високими обволікаючими властивостями розширюють межі використання препарату. Зокрема в педіатрії при прорізуванні зубів у немовлят відмінно знімає набряки та больові відчуття, попереджує появі стоматитів.

Показання:

 • для внутрішнього використання: при гастритах, виразках

шлунку, колітах, порушенні перистальтики та ін.;

 • захворювання горла: облегшення кашлю, прискорення

виведення мокроти, фарингіту, ларингіту, бронхітів та ін.;

 • при запальних захворюванням слизової оболонки

порожнини рота: афтозний та інший стоматити, виразково-некротичні гінгівостоматит, пародонтози, кровоточення ясен та пов’язаних з ними запальними процесами та ін.;

 • для зовнішнього використання: пролежнях, пелюшковому

дерматиті та ін.;

 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом.

Прополісне масла добре знімає запальні процеси шкіри, загоює мікро тріщини, живить та відновлює тонус тканин, стимулює регенерацію пошкоджених тканин.

Протипоказання. Алергічна реакція на прополіс чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням прополісного масла з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. Внутрішньо прополісне масло приймають по 1 чайній ложці за 10-15 хвилин до прийому їжі 3 рази в день. Курс 3-4 тижні. Після тижневої перерви курс можна повторити. З профілактичною метою вживають один раз на день.

Для зовнішнього використання при початкових формах ушкодження шкіри доцільно наносити тонкий шар препарату рукою або ватно-марлевим тампоном. При необхідності, на проблемній ділянці тіла фіксують марлеві пов’язки на які наноситься тонкий шар прополісного масла. Процедуру проводять на протязі визначеного терміну.

Для лікування захворювань ротової порожнини приймають по 1 кавовій ложці препарату через кожні 2-3 години протягом дня, до зникнення симптомів.

Термін придатності. 120 днів з дати виготовлення.

Умови зберігання. У сухому, темному місці при 0-80С.

Упаковка. 100г препарату у скляній тарі.

 

Креми, косметичні засоби

 

Масажний крем

Живинка Карпат

(ТУУ 20.4-2503802114-002:2016)

 

Склад. Соняшникова та оливкова олії, натуральний бджолиний віск класу Еліт, масло какао, прополіс, живиця, ефірні масла ялини, піхти та евкаліпту.

Характеристика. Живинка Карпат має пластичну, кремоподібну консистенцію жовтого кольору з ароматом живиці та ефірних олій, специфічного смаку воску, прополісу та композиції масел.

Походження. Масажний крем Живинка Карпат приготовлений за традиційними старовинними рецептами. Містить тільки натуральні компоненти, бджолиної та рослинної природи.

Серед особливо цінних складників – натуральний бджолиний віск: продукт життєдіяльності воскових залоз медоносних бджіл, що немає аналогу в природі; прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи; живиця хвойних дерев (сосни, ялини) – унікальний природний концентрат біологічно активних речовин; оливкова олія – продукт вічнозелених оливок, що відомі своєю невибагливістю до вологи та стійкістю до захворювань, а відтак довговічністю (досягають віку в 900 років).

Властивості. Живинка Карпат має противірусні, бактерицидні, антимікробні, анестезуючі, регенеруючі, протизапальні, антисептичні та інші властивості.

Поєднання продуктів бджільництва (високоякісного бджолиного воску та прополісу) з живицею хвойних дерев, оливковою та рослинною оліями у вигляді крему створює унікальний продукт, що з успіхом може використовуватися як для зовнішнього застосування, так по слизових і, навіть внутрішньо. Різносторонні терапевтичні властивості обумовлено синергічною (спільною) дією складових. Живинка Карпат є незамінною, як засіб, що створює надійний щит на поверхні шкіри чи слизових проти патогенних мікроорганізмів, попереджуючи їх проникнення в організм людини. В той же час, маючи добрі проникаючі властивості, виявляє різносторонню терапевтичну дію при запальних процесах в м’язових та сполучних тканинах.

Визначною властивістю крему Живинка Карпат є його чітко виражені регенеруючі та анестезуючі (обезболюючі) властивості при опіках різної етіології та ступенях, попереджуючи утворення рубців та спайок.

Діючі речовини крему мають здатність піднімати місцевий тканинний імунітет, стимулюють захисні сили організму.

Крем Живинка Карпат з успіхом застосовується для гармонізації статевих стосунків: є чудовим бактерицидним засобом, що попереджує інфікування слизових жінки; зволожуючим засобом, що знімає можливі механічні подразнення, чим створює умови для впевнених статевих стосунків у будь-якому віці. Тому Живинка Карпат є ефективним та дієвим засобом для широкого використання в сексології.

Масажний крем живить шкіру, додає їй еластичності, пружності, та стійкості проти негативних впливів зовнішнього середовища, сприяє омолодженню та надає шкірі природного здорового вигляду.

Показання: використовується при:

 • опіках (сонячних, побутових, промислових та ін.);
 • сухості та лущення шкіри, втрати еластичності та пружності та ін.;
 • стоматитах, некрозах слизових, кровоточення ясен та ін.;
 • профілактиці ГРЗ, хронічному гаймориті, риніті та ін.;
 • запаленні м’язів, вивихах, садинах, подряпинах та ін.;
 • запальних процесах в гінекології (тампонада) та ін.;
 • геморою, тріщинах та ін.;
 • важкозагоюваних ранах, зовнішніх ушкодженнях (зовнішнє використання) та ін.;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням Живинки Карпат з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем-апітерапевтом.

Спосіб вживання. У випадку легких опіків крем тонким шаром наносять на потрібні ділянки 2-3 рази на день. При складніших опіках використовування крему повинно відбуватися під наглядом лікаря-апітерапевта за спеціальною методикою.

Для профілактики ГРЗ, хронічному гаймориті, риніті проводять змазування носових ходів кремом 1-3 рази на день до зникнення симптомів захворювання або до зниження епідеміологічного порогу .

По слизовим ротової та внутрішньо невелику кількість крему 0,5-1г розчиняють в ротовій порожнині, затримують якомога довше.

При зовнішньому використанні крем наносять тонким шаром на потрібні ділянки. При потребі, легкими рухами втирають в поверхню шкіри.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 55г крему в скляній тарі.

 

Косметичний крем

Мед Карпат

(ТУУ 20.4-2503802114-002:2016)

 

Склад. Оливкова олія першого холодного віджиму, натуральний бджолиний віск класу Еліт, масло какао, гомогенат трутневих личинок, екстракт воскової молі (бікомпонентний), прополіс, живиця, ефірні масла лаванди та жасмину.

Характеристика. Косметичний крем Мед Карпат має пластичну, кремоподібну консистенцію жовтого кольору з приємним рослинним ароматом оливок, лаванди та жасмину.

Походження. Крем Мед Карпат приготовлений за оригінальними технологіями, що в повній мірі зберігають цілющі властивості складових. Містить тільки натуральні компоненти, бджолиної та рослинної природи.

Для косметичного крему використовується тільки високоякісна оливкова олія першого холодного віджиму – продукт вічнозелених оливок, що відомі своєю невибагливістю до вологи та стійкістю до захворювань, а відтак довговічністю (досягають віку в 900років); натуральний бджолиний віск найвищого ґатунку: продукт життєдіяльності воскових залоз медоносних бджіл, що немає аналогу в природі; гомогенату трутневих личинок – прямий аналог маточного молочка: еліксиру молодості та довголіття; прополіс – складна природна речовина бджолиної та рослинної природи; живиця хвойних дерев (сосни, ялини) – унікальний природний концентрат біологічно активних речовин; ефірне масло лаванди та жасмину.

Властивості. Косметичний крем Мед Карпат проявляє регулюючі, регенеруючі, гепаропротекторні, антиоксидантні, антисептичні, протизапальні, противірусні, бактерицидні, антимікробні, анестезуючі, та інші властивості.

Поєднання високоактивних продуктів бджільництва з оливковою олією, живицею та ефірними маслами у вигляді крему дає можливість створити цінний продукт, що з успіхом може використовуватися в терапевтичній косметології. Крем має високу біологічну активність, направлену на покращення обмінних процесів в поверхневих та глибших шарах шкіри, мікроциркуляції крові, діяльності залоз. Ці процеси сприяють регулятивному виведенню через пори мінеральних солей та жирових елементів, що накопичуються в людському організмі в процесі тканинного метаболізму.

Масажний крем Мед Карпат перешкоджає старінню клітин шкіри, омолоджує та регенерує відмерлі шари, сприяючи розгладжуванню зморшок та невеликих рубців.

Відчутний позитивний вплив крему на суху шкіру, що стає еластичнішою, пружнішою, менше втрачає воду, що сприяє її швидкому оздоровленню.

Пошкоджена зовнішніми факторами нормальна шкіра завдяки використанню крему відновлює природну пружність, колір та еластичність, даруючи їй сяйво та життєву силу.

Діючі речовини крему мають здатність піднімати місцевий тканинний імунітет, стимулюють захисні сили організму, сприяють нормалізації різноманітних природних функцій шкіри.

Позитивна дія крему стає ефективнішою при його використанні після парної чи водних процедур, що сприяють очищенню шкіри та відкриттю пор.

Показання: Косметичний крем Мед Карпат використовується для:

 • нормалізації стану сухої шкіри рук та стоп;
 • покращення пружності та еластичності шкіри в області декольте, шиї та обличчя у жінок та чоловіків;
 • підняття місцевого тканинного імунітету та покращення життєвих показників здорової шкіри;
 • захисту шкіри обличчя та рук при зайнятті гірськолижними видами спорту, мотоциклетним спортом або іншими видами активного відпочинку чи тренувань, що приводять до інтенсивної взаємодії шкіри з навколишнім середовищем;
 • розгладжування зморшок довкола очей;
 • періодичного профілактичного догляду за шкірою;
 • в інших випадках, визначених лікарем-апітерапевтом.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Перед вживанням косметичного крему Мед Карпат з лікувальною метою слід проконсультуватись з лікарем – апітерапевтом.

Спосіб вживання. Крем наносять тонким шаром на потрібні ділянки 1-2 рази на день та легкими рухами втирають в очищену поверхню шкіри. Здебільшого курс використання крему слід продовжувати 20-25 днів. Періодичність використання крему визначають індивідуально, виходячи з особистих відчуттів та позитивної динаміки змін в тканинах шкіри. Здебільшого його використання пов’язане з індивідуальними особливостями способу життя окремої людини.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 55г крему в скляній тарі.

 

Бальзам для губ

Усмішка

(ТУУ 20.4-2503802114-002:2016)

 

Склад. Оливкова олія, натуральний бджолиний віск класу Еліт, масло какао, натуральний бджолиний мед, прополіс, вітаміни А, Е, допоміжні речовини.

Характеристика. Бальзам для губ Усмішка має кремоподібну консистенцію з ароматом обраних допоміжних речовин та ефірних олій, специфічного смаку воску, прополісу та композиції масел.

Походження. Бальзам для губ приготовлений за оригінальною технологією ТМ Мед Карпат, містить тільки натуральні компоненти, гармонійно підібрані та поєднані.

Властивості. Бальзам для губ Усмішка проявляє регенеруючі, протизапальні, антисептичні, противірусні, антимікробні, анестезуючі, живильні та інші властивості.

Поєднання продуктів бджільництва з оліями, та вітамінами у вигляді крему створює біологічно активний комплекс, який з успіхом відновлює пружність та еластичність ніжної шкіри губ, що часто потерпає від впливу зовнішніх факторів: Атмосферних впливів, негативного впливу хімічних губних помад та контурних олівців для губ.

Складові бальзаму покращують обмін речовин не тільки в епітеліальній частині шкіри губ, але і в насичених кровоносними судинами прилеглих слизових, сприяючи регенерації тканин, омолодженню, замінні пошкоджених шарів шкіри на нові. Важливою функцією крему є ефективне утримання вологи в тканинах губ, що сприяє підтриманню їх природної форми, кольору та тургору. Регулярне використання бальзаму для губ сприяє підняттю місцевого тканинного імунітету, чим надійно захищає шкіру губ від проникнення вірусів, мікроорганізмів та бактерій.

Бальзам для губ Усмішка може з успіхом використовується при незначних механічних ушкодженнях губ, прикусах, тріщинах, подряпинах та ін.

Незамінним може виявитися бальзам для губ людям, що ведуть активний спосіб життя, полюбляють гірський туризм, гірськолижний спорт та відпочинок, адже кращого захисту від обвітрювання губ та негативного впливу ультрафіолетових променів важко знайти.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Спосіб вживання. Перед використанням бальзаму для губ поверхню губ необхідно очистити спеціальними засобами від макіяжу. Бальзам наносять тонким шаром на поверхню губ після прийому їжі, або між прийомами їжі. Максимальний лікувальний ефект можна досягнути, використовуючи бальзам для губ перед сном.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 6г крему в спеціальній пластиковій упаковці.

 

Крем

Ранка-стоп

(ТУУ 20.4-2503802114-002:2016)

 

Склад. Оливкова та обліпихова олії, натуральний бджолиний віск класу Еліт, нагідки лікарські, прополіс, вітамін Е, натуральний бджолиний мед, допоміжні речовини.

Характеристика. Крем Ранка-стоп має кремоподібну консистенцію з ароматом композиції масел та прополісу.

Походження. Крем приготовлений за оригінальною технологією, розробленою ТМ Мед Карпат, містить тільки натуральні компоненти, гармонійно підібрані та поєднані.

Властивості. Крем Ранка-стоп проявляє протизапальні, антисептичні, противірусні, антимікробні, регенеруючі, анестезуючі та інші властивості.

Біологічно активний комплекс крему покращує тканинний метаболізм, прискорює процеси регенерації (епітелізацію) епідермісу, ефективно здійснює ранозагоювальну дію, сприяє відновленню тканин, їх зрощенню та набуття природного стану здорових тканин.

Чудово загоює тріщини на грудях під час грудного вигодовування немовлят, швидко заліковує заїди на губах, задирки на пальцях у дітей та дорослих.

Крем «Ранка-стоп» сприяє зняттю почервоніння та свербіж тканин, загоюванню тріщин та ерозій. Пригнічує розвиток стафілококової та стрептококової інфекції тому може використовуватися для лікування фурункулів, карбункулів, окремих видів герпесу, інших інфекційних уражень шкіри.

Крем знімає набряки та свербіж від укусів комарів, оводів та інших комах. Використання крему сприяє підняттю місцевого тканинного імунітету шкіри, підвищує стійкість від проникнення нових інфекцій.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Спосіб вживання. Крем наносять тонким шаром на уражену поверхню шкіри 4-8 разів на добу.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 6г крему в спеціальній пластиковій упаковці.

 

Крем на руки

Ніжність

(ТУУ 20.4-2503802114-002:2016)

 

Склад. Оливкова олія, натуральний бджолиний віск класу Еліт, лецетин, прополіс, трутневий гомогенат, вітамін А, Е, екстракти ромашки, нагідків, деревію, ефірні масла.

Характеристика. Крем на руки Ніжність має м’яку пластичну, кремоподібну консистенцію жовтого кольору з ароматом прополісу, масел та лецетину.

Походження. Крем на руки приготовлений за оригінальними рецептурами ТМ Мед Карпат, містить тільки натуральні компоненти, бджолиної та рослинної природи.

Властивості. Крем для рук Ніжність проявляє регенеруючі, живильні, протизапальні, антисептичні, антимікробні, анестезуючі та інші властивості.

Крем на руки Ніжність сприяє покращенню обмінних процесів в шкірі рук, глибоко проникаючи в шкіру відновлює та живить тканини. Важливою властивістю крему є його здатність нейтралізувати вільні радикали в тканинах, що є важливою умовою попередження старіння шкіри, сприяє її омолодженню, підтриманню оптимального гідро балансу, еластичності, пружності, природного тургору, додає шкірі бархатистості.

Складові крему відмінно пом’якшують шкіру, розгладжують зморшки, сприяють загоєнню тріщин, дбайливо відновлюють шкірні покриви, підвищують місцевий тканинний імунітет.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Спосіб вживання. Крем наносять тонким шаром на чисту суху шкіру рук 1-2 рази на день, злегка втираючи.

Термін придатності. 1 рік з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 100г крему в спеціальній пластиковій упаковці.

 

 

Бальзам для волосся

Сила Карпат

 

Склад. Натуральний бджолиний мед, квітковий пилок, трутневий гомогенату, очищений керосин, оливкова та реп’яхова олії, сік цибулі, вітаміни.

Характеристика. Бальзам для волосся має медову кремову консистенцію коричневого кольору з специфічним ароматом складових.

Властивості. Бальзам для волосся Сила Карпат проявляє різносторонні живильні, протизапальні та терапевтичні властивості на шкіру голови та стан волосся.

Бальзам зміцнює кореневі цибулини волосся, покращує обмін речовин в шкірі голови, сприяє очищенню пор, видаленню надлишкових ліпідів, регенерації шкірних покровів регулює природні процеси омолодження шкіри. Покращення стану шкіри голови сприяє призупиненню випадіння волосся та облисіння, посилює ріст волосся, відновлює його природний стан.

Використання бальзаму покращує якість природного або штучного кольору волосся, сприяє пом’якшенню його структури, зміцненню, відновлення природного блиску та форми.

Бальзам для волосся Сила Карпат має виражені лікувальні властивості ї є ефективним засобом для реставрації волосся після хімічної завивки, фарбування, знебарвлення.

Протипоказання. Алергічна реакція на складові чи їх неприйняття організмом.

Спосіб вживання. Бальзам для волосся нанести на сухе, або вологе волосся (попередньо підігрівши необхідну кількість бальзаму на водяній бані), втираючи необхідну кількість в шкіру голови. Залишити на 20-25хв для глибокої дії бальзаму, одівши на голову поліетиленову шапочку та утеплити махровим рушником. В кінці процедури необхідно промити голову та волосся теплою водою з шампунем.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 120г бальзаму в пластиковій упаковці.

 

 

Питні  меди

 

Історія появи питних медів (хмільних напоїв приготованих з натурального бджолиного меду) сягає в доісторичні часи, близько 40 тис років тому. Виготовлення питних медів здійснювалось людьми ще задовго до початку епохи виготовлення виноградних вин та пивоваріння. З розвитком цивілізацій виготовлення хмільних медових напоїв різної кріпості здійснювалось в поєднанні з технологіями виготовлення таких напоїв з іншої сировини, зокрема, плодово-ягідної. Але завжди медові напої відносились до найбільш вишуканих, цінних та корисних та входили в раціон всіх верств людей.

В сучасній Україні традиції медоваріння активно відроджуються останні десятиліття. Численні навчально-методичні семінари та різноманітні конкурси цих чудових напоїв тому найкраще свідчення. Фахівці визначилися також з «правильною» літературною термінологією цих напоїв. Так широковживаний термін «медовуха» відповідає російському аналогу хмільних напоїв примітивного, швидкого приготування і є синонімами слів «хреновуха», «бормотуха», «сивуха». Тоді як в традиційній українській термінології використовуються назви «питний мед», «медівка», «грушівка», «вишнівка», «калганівка». Більш кріпкі напої йменують  «медаки», які є синонімом слова «бальзами». Та все ж об’єднує всі ці традиційні хмільні напої головне – медова основа, що формує вуглеводнево-мінеральний комплекс та різноманітні цілющі властивості.  Торгова марка Мед Карпат® пропонує Вашій увазі деякі дослідні взірці цих чудових напоїв, пам’ять про які «зашита» в наших генах.

 

Медівка

Медунка Карпат

 

Склад. Натуральний бджолиний мед (сорт Високогірний), натуральний лимонний сік, збір цілющих трав, природна дріжджова культура, підготовлена джерельна вода.

Характеристика. Харчова (поживна) цінність продукту : вуглеводи – 5-9г, білки-0г, жири – 0г. Енергетична цінність 65-85 Ккал/100г

Питний мед Медунка Карпат утворюється в результаті  природного зброджування натурального медового сусла, яке на попередньому етапі звільнено від природних білків, що дає можливість створити легкозасвоюваний медовий напій з відмінними смаковими характеристиками.

Властивості. Енергетичний напій, покращує настрій, додає бадьорості, покращує роботу системи травлення, та серцево-судинної системи. При вживання перед сном діє заспокійливо, сприяє відновленню сил, знімає перевтому та денні стреси.

Протипоказання. Відсутнє при помірному вживанні.

Спосіб вживання. Медівку краще вживати охолодженою в помірних кількостях перед прийомом їжі або сном.

Термін придатності. 5 років з дати виготовлення. При тривалому зберіганні може появитися незначний природній осад.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 200, 500, 700мл напитку в скляній тарі

 

 

Медівка

Срібна земля

 

Склад. Натуральний бджолиний мед (сорт Високогірний), березовий сік, натуральний лимонний сік, збір цілющих трав та коріння, природна дріжджова культура, підготовлена джерельна вода.

Характеристика. Харчова (поживна) цінність продукту : вуглеводи – 6-12 г, білки-0г, жири – 0г. Енергетична цінність 65-85 Ккал/100г

Питний мед Срібна земля ставлений характеризується особливою технологією приготування без використання температурної обробки сусла, що сприяє кращому збереженню корисних властивостей  продукту.

Властивості. Енергетичний напій, додає бадьорості, сприяє відновленню сил, покращує роботу системи травлення, та серцево-судинної системи.

Протипоказання. Відсутнє при помірному вживанні .

Спосіб вживання. Питний мед краще вживати охолодженим в помірних кількостях перед прийомом їжі або сном.

Термін придатності. 2 роки з дати виготовлення. При тривалому зберіганні може появитися незначний природній осад.

Умови зберігання. У темному прохолодному місці.

Упаковка. 200, 500, 700мл напитку в скляній тарі.

 

 

 

 

 

Продукція торгової марки Мед Карпат®.

www.medkarpat.com

 

Виготовлена з продукції, отриманої на території Закарпаття,

на базі пасічного господарства ТМ Мед Карпат®

 

Адреса виробництва:

90400, Закарпатська обл., м. Хуст, вул. Лесі Українки, 14,

тел./ факс: (03142) 4-42-42,

 

Прайс-лист та замовлення продукції

через інтернет-магазин сайта  www.medkarpat.com

моб: 0974605891, 0685317690

 

Доставка продукції по Україні через національну службу доставки «Нова Пошта» та інші.

 

Ваші відгуки, пропозиції, зауваження до продукції –

цінуємо і щиро вдячні за них.

 

Будь патріотом Землі, на якій живеш – люби українське,

 цінуй українське, купуй українське.

 

 

 

 

Напишіть коментарій

Ви повинні увійти, щоб коментувати.

© 2019 MedKarpat.com | Публікації (RSS) | Коментарі (RSS)

Powered by Wordpress, Дизайн та розробка Sergey Osipov