Мед Карпат

Сайт присвячений карпатським бджолам, виробництву і переробці продуктів бджільництва, апітерапії

Кочове бджільництво

UA

Шановні колеги, пропоную Вашій увазі деякі фотографії до розділу з коротенькими коментарями. Для висвітлення технології роботи в павільйонах, їхній конструкції, плюсів та мінусів успішного господарювання в них, маю в планах написати ряд статей та розмістити їх на сайті чи в журналах. А ще масу цікавих випадків та пригод довелося пережити при роботі з бджолами в павільйонах за довгі роки господарювання…

Кочівля до білої акації особисто в мене викликає позитивні емоції. По-перше не забирає багато сил, оскільки переїзд не далекий (близько 40 км). По-друге місце, де вже багато років поспіль зупиняюсь (в сусідньому Іршавському районі), казково красиве та затишне. Завдячувати ж цьому маленькому бджолиному раю слід чехам, які ще на початку минулого столітя культивували тут акацію для потреб виноградарства. На жаль, наші сучасники її тільки вирізують.  Рятує чудова здатність білої акації самовідроджуватись на знищених ділянках, а ще інтенсивно займати нові ділянки.

 Acacia_1998.jpg

 Tray.jpg

Bee_on_raspberry_1.jpg
Значно складніше заїхати в гори до ділянок з гірською малиною. Часто сотня кілометрів по асфальтному бездоріжжі не вартує останніх 5-10 кілометрів лісовозної дороги вже по самому гірському урочищі. Важкі ці кілометри ще й тому, що, здебільшого, добиратись туди вдається тільки після цілої ночі виснажливої дороги. А в дорозі, як в дорозі – не без пригод.
Transportation_1.jpg Transportation_2.jpg

Коли віддалився гуркіт трактора, а бджоли, ще стривожено гудуть у вуликах, на повні груди вдихаєш холодне ранкове повітря, переповнене ароматом хвойного лісу, п’янке та духм’яне настільки, що аж не віриться, що десь на Землі може бути таке повітря. І робиш кілька незабутніх знімків.

 Bee_on_raspberryi_1.jpg

 Bee_on_raspberry_2.jpg

Першу свою далеку поїздку в високогір’я Карпат з павільйонами я здійснив  2000 року, коли не зреаілізувавши пакетів після успішного медозбору з білої акації, вулики аж “тріщали” від бджіл. Залишатись на сумнівний взяток з липи та передгірного різнотрав’я означало не злазити з дерев, виловлюючи рої. Тому, провівши необхідну розвідку тоді ще на своїй біленькій “четвірці”, наступної ночі перекинув бджолопавільйони за 130км в с. Синевірську поляну аж під Івано-Франківський кордон на угіддя з гірською малиною та іван-чаєм. Того року здавалося, що гори, неначе  плачуть нектаром, і бджоли гули і гули на медозборі з холодних ранків аж до вологих сутінків.

 Synevir__raspberries_1998_1.jpg

     А далі були наступні роки успішних і не дуже виїздів в гори на ціле літо. Були і відверто збиткові роки, коли через негоду не вдавалося в горах взяти ані грама високогірного меду.

 Synevir__raspberries_2003_2.jpg

     Synevir__raspberries_2000__1.jpg

 Synevir__raspberries_2004.jpg

     Бджоли в одному з павільйонів, що залишився, як у нас говорять, в долині (тобто на весняному точку) на початку серпня знемагали від спеки та бездіяльності…

August__1.jpg

     Бджолопавільйон – це справжня пасіка на колесах, де є місце для найрізноманітнішого обладнання та інвентаря, що дуже зручно у промисловій роботі з бджолами

 

vid_2_1.jpg

 

vid_1_1.jpg

 

Vid_1.JPG1.jpg

Технологія зимівлі оригінальна і базується на знанні біології бджолиної родини, та особливості утримання бджіл у вуликах. Детально в розділі “Публікації”.

Zimovka.jpg

 

Zimovka_2.jpg

Починаючи з 2010р. у пасічному господарстві “Мед Карпат” практикують утримання кочової групи бджолородин на платформах. Основна перевага цього способу – в наближенні технології промислового бджільництва до біології бджолиних сімей.

 

DSC_3776_copy.jpg
DSC_3777.jpg
DSC00032.jpg
Базовим вуликом для промислового бджільництва в ТМ Мед Карпат обрано класичний 12-ти рамковий вулик на стандартну рамку ДаданаБ. (435  х 300 мм). Цей вулик виготовлено  у каркасному  типі,  що суттєво зменшує його вагу,  підвищує його теплоізоляційні властивості та створює комфортніші умови для бджіл, дає можливість використовувати промислові технології утиримання бджіл. Вулик оснащено від’ємним дном, або універсальним дном з вмонтованим в нього пилковловлювачем,  пімагазинною надставкою, піддашником та іншим дрібним реманентом.
Вулик можна з успіхом використовувати як для пакетного, так і для медового  бджільництва.
DSC00027.psd2.psd123.jpg
DSC00028.jpg
DSC_3738_veb.jpg

Перевезення бджіл мікроавтобусом із двохвісним напівпричепом.

 

 DSC_4621.jpg

DSC_4619.jpg
DSC_4622.jpg
DSC_4623.jpg
DSC_4624.jpg
DSC_4962.jpgDSC_4965.jpgDSC_4625.jpgDSC_4961.jpg

DSC_4628.jpg

DSC_4631.jpg
DSC_4633.jpg
DSC_4921.jpg
DSC_4922_copy.jpg
DSC_4970.jpg
DSC_4971.jpg
DSC_4973.jpg
DSC_4975.jpg
DSC_4978.jpg

Один коментар на запись “Кочове бджільництво”

  1. 1
    zinoviy1957 написал:

    Добрий день Віктор Васильович дуже гарно побудований Ваш павільон хотів би собі такий зробити

Напишіть коментарій

Ви повинні увійти, щоб коментувати.

© 2019 MedKarpat.com | Публікації (RSS) | Коментарі (RSS)

Powered by Wordpress, Дизайн та розробка Sergey Osipov