Мед Карпат

Сайт присвячений карпатським бджолам, виробництву і переробці продуктів бджільництва, апітерапії

10 Бер

Варомор®” (VAROMOR®, Димова гармата ) – оновлений пристрій для окурювання бджіл при вароозі.

 UA

Шановні пасічники! Вашій увазі пропонується пристрій “Варамор®” для окурювання бджіл при вароозі. Аналогічні пристрої давно відомі в Європі та Світі. В даній моделі використовуються високо-ресурсні вузли та деталі, вдосконалена конструкція розжарювача, що дозволяє більш економно використовувати газ, та якісніше випаровувати робочу рідину. “Варомор®” дає можливість використовувати в якості діючої речовини амітраз, щавлеву кислоту з тимолом, тау-флюванілатв поєднанні з різними розчинниками. Це дає змогу уникати резистентності кліщів Вароа, а також застосовувати його при виробництві органічної продукції. Оскільки пристрій є високопродуктивним, то у випадку малих пасік доцільно застосовувати один пристрій для обслуговування кількох пасік, що зменшить собівартість його придбання та використання.

Бажаємо, щоб Ваші бджоли ніколи не потерпали від вароозу.

Varomor-1-300x199.jpg

 

Пристрій для окурювання бджіл при вароозі.

“ВАРОМОР®

“VAROMOR®“,  “ДИМОВА ГАРМАТА”/*

Свідоцтво № 163916 від 26.11. 2012р.)

Область використання, принцип роботи:: Пристрій використовується для окурювання медоносних бджіл при вароозі. Принцип роботи базується на високотемпературному випаровуванні розчину певної діючої речовини (амітраз, флювалінат, тауфлювалінат, тимол, щавлева кислота та ін.) з розчинником (очищеним керосином, етиловим спиртом 96%, водою та ін.)

Інтенсивне дозоване випаровування діючої речовини в поєднанні з сильним подразнюючим ефектом (інтенсивний рух бджіл, що призводить до кращого осипання кліщів), спричинений випаровуванням розчинника, дає високу ефективність та безпечність обробок, що доведено закордонними та вітчизняними дослідженнями.

При використанні в якості діючої речовини щавлевої кислоти та тимолу (та ін.), пристрій може бути успішно використаний в системі виробництва екологічно чистої (біо) продукції.

Технічні характеристики:

Вага пристрою в спорядженому виді 1950гр
Габарити: довжина 470мм
висота 300мм
ширина 150мм
Продуктивність роботи 400-600 б/р /1год.
Ефективність обробки (амітраз) за весь період обробки досягає 99,7 – 100%
Запропонований пристрій пройшов ряд вдосконалень та апробацій, містить високоресурсні вузли та деталі, зокрема трубка для розжарювача виготовляється з термостійкого нержавіючого металу, що гарантує безперебійну його роботу та, завдяки особливій конструкції розжарювача, ефективне (економне ) використання газу та якісне випаровування робочої рідини.

Рис. 1 Схема пристрою, основні вузли та деталі:

Varomor1

 

 1. газовий пальник
 2. насос подачі робочої рідини
 3. бачок для робочої рідини
 4. розжарювач
 5. кришка бачка для робочої рідини
 6. ручка привода насоса подачі робочої рідини
 7. форсунка з різьбовим з’єднанням на кінці нержавіючої трубки
 8. кран подачі газу
 9. курок запалювання газу (привід п’єзоелемента)
 10. прогонич(болт) регулювання дози подачі робочої рідини
 11. рызьбове з‘єднання з вмонтованим фільтром робочої рідини
 12. кільце прижима газового балончика
 13. газовий балончик

Ввід в експлуатацію:

Перед початком експлуатації пристрій «Варомор®» слід оснастити газовим балончиком (цю роботу слід проводити на подвір’ї). Для цього потрібно відкрутити кільце прижима газового балончика [12]. Закрутити за годинниковою стрілкою ручку крана подачі газу [8]. Опуклою стороною вставити газовий балончик [13] в нижню частину корпуса газового пальника [1] (Рис 2). Обертаючи по різьбовому з’єднанні кільце прижима газового балончика, досилаємо газовий балончик до пробивання голкою корпусу газового балончика. Справний пристрій не допускає будь-якого витоку газу.

Поточна заміна газового балончика здійснюється тільки після повного використання газу. (Газові балончики одноразові, не підлягають перезаправці. Реалізовуються в торгівельній мережі будівельних матеріалів).

Порядок роботи з пристроєм:

Пристрій для окурювання бджіл при вароозі «Варомор®» може дозовано випаровувати різні діючі речовини з відповідними розчинниками. Приготування робочих розчинів здійснюється згідно до рекомендованих пропорцій у кількостях та поєднаннях зазначених в таблиці 1

 Varomor_2_.jpg

Таблиця 1 Приготування робочих розчинів.

Назва препарату Діюча речовина Кількість препарату Об’єм розчинника Об’єм робочого розчину, мл Для обробки бджоло-родин, шт.
1 Щавлева кислота, тимол Щавлева кислота, тимол 15гр щавлевої кислоти 10гр тимолу, 100 мл етилового спирту 96% (t 40-500C) 120мл 25
2 Тактик, біпін Амітраз (12,5%) 5мл 100 мл очищеного керосину 105 мл 50
3 Клартан, Маврік Тау-флювалінат(23,3%) 3мл 100мл води 103 мл 50

Порядок приготування робочих розчинів:

Загальну кількість вибраного робочого розчину, який потрібно приготувати для обробки потрібної кількості бджолиних сімей розраховуємо у відповідності до їх кількості на пасіці та норм витрати робочих розчинів згідно рекомендацій табл.1. плюс 20-30 гр. необхідних для введення пристрою в робочий режим.

1. Приготування робочого розчину № 1: до потрібної кількості етилового спирту 96% додаємо відповідну кількість щавлевої кислоти, помішуючи підігріваємо на водяній бані (t 40-50°C) до повного розчинення кристалів кислоти. До отриманого розчину додаємо тимолу, помішуємо до повного розчинення. Робочий розчин зазначеного складу добре випаровується без утворення кристалів щавлевої кислоти в системі чи трубці під час обробок зберігає свої властивості не менше року.

2. Приготування робочого розчину № 2: потрібну кількість препарату «біпіну»  або «тактику» додають до відповідної кількості очищеного керосину. При цьому повинен утворитись однорідний розчин білуватого кольору без осаду (при використанні препарату “Біпін -Т” на дні залишається масляниста фракція тимолу, яка не повинна потрапити в розширювальний бачок пристрою “Варомор®“. Свої властивості робочий розчин № 2 зберігає кілька місяців.

3. Приготування робочого розчину № 3: до потрібної кількості води (t 18-25ºC) додаємо відповідну кількість клартану (мавріку), помішуємо до розчинення. Такий робочий розчин необхідно готувати безпосередньо перед використанням. Залишки робочого розчину № 3 не слід зберігати в робочій системі пристрою, а перед повторним використанням його бажано профільтрувати.

Порядок обробки бджолиних сімей пристроєм «Варомор®»:

1. Профільтрувавши приготовану робочу рідину відкриваємо кришку (5), і заливаємо рідину в розширювальний бачок (3).

2. Відкриваємо кран подачі газу (8), обертаючи ручку крана проти годинникової

стрілки. Запалюємо полум’я газової пальнички, нажимаючи курок запалювання газу (9) (привід п’єзоелемента). Важливо відрегулювати потрібний (оптимальний) режим подачі газу, забезпечуючи мінімально достатню степінь розігріву спіралі розжарювача. Перегрів спіралі може призвести до виходу пристрою з строю.

Через 1-2 хвилини важелем привода насоса подачі робочої рідини (6) закачуємо в систему робочу рідину до появи стійких клубів диму з сопла форсунки (7). При цьому ручку привода слід відтягувати за собою до підпори. Подача рідини здійснюється при відпусканні ручки. Ручка привода відрегульована для подачі 1см3 робочої рідини.

3.     Вводимо форсунку в нижній льоток на глибину 1-3см, в залежності від сили бджолиної сім’ї  подаємо в гніздо 1-2 клуби диму при використанні в якості діючої речовини амітрази або тау-флювалінату, або 2-3 клубів диму у випадку використання щавлевої кислоти з тимолом (не рекомендується використовувати робочий розчин № 3 під час наявності в гнізді бджіл молодої неплідної матки, а також при температурі повітря більше 300С. В осінній період при відсутності розплоду в гнізді бджіл обробки робочим розчином № 1 проводити не бажано).

 

4. По завершенні обробки закриваємо кран подачі газу. У літній період обробки дозволяється проводити тільки після останнього відбору меду, або за 45 днів до першого відбору меду, відбору перги чи за 7 днів до збору пилку. Обробка бджолиних сімей проводиться прямо у вулику, бажано у вечірній час, коли льотні бджоли повернулися з поля. У спокійну безвітряну погоду закривати льотки при обробках не потрібно. Тоді, як у вітряну погоду бажано льотки на 15-20 прикривати до проходу 1-2 бджіл.

При наявності розплоду в гнізді обробки проводять 4 рази з інтервалом 3 дні Дотримання інтервалу літніх обробок (обумовлений біологією кліща Вароа) – важлива умова для знищення кліща, що виходить з розплоду.

Особливо ефективні заключні противароозні обробки. Щоб досягнути максимального результату їх потрібно проводити у безрозплідний осінній період. При цьому обробку бажано здійснювати  при температурах повітря 2-8ºС. При цих умовах весь кліщ, що осипався не маючи контакту з бджолами – гине. Обробки достатньо проводити 1-2 рази з інтервалом 3 і більше днів. Клуби диму бажано вводити в гніздо бджіл послідовно з експозицією 5-10 хв. для розрихлення клубу бджіл та покращення контактування всіх бджіл сім’ї з димом.

Оскільки кліщ Вароа Деструктор може проявляти резистентність до тих чи інших діючих речовин, важливим при обробках будь-якими препаратами та способами використовувати кліщоуловлювальні сітки. Використання кліщовловлювальних сіток при застосуванні пристрою “Варомор” не є обов’язковою, але бажаною умовою підвищення ефективності лінтіх обробок.

Взірець простої та доступної конструкції кліщовловлювальної сітки, що з успіхом використовується на пасічному господарстві ТМ “Мед Карпат” до Вашої уваги:

Planchet_1_.jpg

Varoa.JPG

Клещеуловитель

web_13.jpg web 14_1.jpg web_15.jpg

web_16.jpg web_17.jpg

Перед та після заключних осінніх обробок, бджолині сітки слід обов’язково перевірити на предмет закліщеності (методика: Гайдар В.А., Дещо про варооз та вірози бджіл. //Український пасічник. – № 12, 2002. -С. 28-32, або на сайті http://medkarpat.com/?page_id=85

Техніка безпеки при користуванні пристроєм:

 1. Користування пристроєм вимагає дотримання правил безпеки при роботі з газобалонним обладнанням, та легкозаймистими речовинами.
 2. Не допускати механічних пошкоджень пристрою. Це може призвести до втрати його герметичності та можливого витоку газу, чи робочої рідини.
 3. Заборонено вдихати дим, що утворюється під час роботи фумігатора. Для забезпечення  захисту органів дихання при користуванні пристроєм потрібно використовувати протигаз або протигазоаєрозольні респіратори типу «Тополь» А1, або «Тополь» Е1.      (http://as-factor.com/p19520620-respirator-gazozaschitnyj-topol.html)   При їх відсутності під час окурюванні бджіл рухатися проти вітру, уникаючи можливості вдихання продуктів випаровування.
 4. Забороняється приймати їжу, пити, палити при роботі з пристроєм.
 5. Перевозити пристрій слід в герметичній упаковці в багажному відділенні автомобіля. Зберігати в нежитлових приміщеннях, що добре провітрюються.
 6. При появі дефектів, пов’язаних з роботою газової горілки, необхідно звернутись до фахівців з обслуговування газового обладнання.

Технічне обслуговування пристрою:

 1. Всі вузли та роз’єми пристрою загерметизовані, тому не рекомендується їх без потреби розбирати.
 2. Фільтр дозатора робочої рідини знаходиться в корпусі дозатора під розширювальним бачком для робочої рідини. Для його очищення необхідно відкрутити гвинтове з’єднання з вмонтованим фільтром робочої рідини (14) і прочистити фільтр.
 3. В разі переходу роботи пристрою на робочий розчин з іншою діючою речовиною, бажано систему промити невеликою кількістю розчинника, що використовуватиметься в наступному робочому розчині без діючої речовини.
 4. Перед тривалим зберіганням для запобігання окислення поверхонь всю робочу систему пристрою слід обов’язково промити великою кількістю звичайного керосину. Це забезпечить його довготривалу та безперебійну роботу.

Комплектація та вартість:

Varomor-3-300x199.jpg

 

 

 вартість комплекту  1650грн.

В комплект входить: пристрій “VAROMOR® – 1 шт., газовий балончик (190г/пропан-бутан) – 1 шт., резервна трубка з нержавійки – 1 шт., детальна інструкція з використання.

Додатково можна замовити та придбати:

 1. Очищений керосин (виробництва Вангрії)  – 1 л.\230грн.,

2. Протигаз військовий (для захисту органів дихання) – 1шт. / 180грн.

Потрібну кількість  діючих речовин можна придбати за окремим замовленням.

Пристрій “VAROMOR® відправляється по Україні через перевізників “Нова пошта”, ” Ін Тайм”, “Делівері”, через Укрпошту та ін. за попередньою оплатою, або накладною платою .

 

Запрошуємо до співпраці регіональних дилерів.

Вироблено в Україні

Довідки по тел: 0685317690,  0956116833,   097 4605891

Папп Віктор Васильович

 

Необхідно доповнити вищевикладену інформацію в частині безпеки використання пристрою “Варомор®” для бджіл. Деякі опоненти, намагаючись критикувати димовий метод обробітку бджіл при вароозі пристроєм “Варомор”, лякають некомпетентних пасічників небезпекою начебто високотемпературного пару, що утворюється при роботі,  для бджіл. Розвіюючи цей недобросовісний міф, автори пристрою демонструють температурну  безпечність пари, що утворюється для відкритої шкіри руки людини на відстані 10 см від сопла форсунки, а значить і безпечність для бджіл. (На фотографіях опису  продемонстровано температурну безпечність диму керосину без діючої речовини)

 

Varomor_.jpg

 

 US

Device for smoking bees in varooz

«VAROMOR®»

“Fumigator”.

 

Scope of application, working principle: The device is used for smoking honeybees in varooz. The principle of operation is based on high-temperature evaporation of a solution of the active substance (amitraz, fluvalinat, tau-fluvalinat, thymol, oxalic acid, etc.) with a solvent (purified kerosene, water, ethanol 96%, etc.).

Intensive dose-evaporation of the active substance in combination with a strong irritating effect (heavy traffic of bees, which leads to better shattering of mites) caused by evaporation of the solvent gives high performance treatments.

When used as an active ingredient oxalic acid and thymol (et al.), the device can be successfully used in the production of environmentally friendly (bio) products.

Technical specifications:

 The weight of the device in running form 1,950 g
Dimensions: length 470 mm
height 300 mm
width 150 mm
Productivity 100 bee colonies per 20-30 min.
The effectiveness of treatment (Amitraz) for the entire period (of treatment) reaches 98.9 – 99.9%

The proposed device has passed a series of improvements and approvals, contains high resource components and parts, which ensures its smooth operation and, due to the special design of the heater, effective (economical) use of gas and qualitative evaporation of the working fluid.

 

Varomor_2013_01_13.jpg

Picture 1. The cheme of the device, the main components and parts:

1 – burner;

2 – pump of the working fluid supply;

3 – tank for the working fluid;

4 – heater;

5 – tank cap for working fluid;

6 – lever of the pump starter of the working fluid supply;

7 – injector;

8 – gas supply hob;

9 – gas ignition trigger (piezoelectric drive);

10 – bolt of the dosage adjustment of the working fluid supply;

11 – threaded joints with an integrated filter of working fluid;

12 – press ring  of the gas cylinder;

13 – gas cylinder.

 Varomor_2_.jpg

Putting into operation:

Before using the device “Varomor®” should be equipped with a gas cylinder (this work should be carried out in the yard). To do this, unscrew the press ring of the gas cylinder [12]. Turn of the gas supply in a clockwise direction [8]. Insert the convex side of the gas cylinder [13] on the bottom of the gas hotplate [1] (Picture 2). Turning the gas ring of the gas cylinders along threaded joints, push the gas cylinder up to puncturing the hull of the gas cylinder by the needle. A fault free device does not allow any leakage of gas.

To carry out the current replacement of gas cylinders ​​after using gas only. (The gas cylinders are disposable and are not to be recharged. They are sold in the trade network of building materials).

 

Working arrangements of the device:

Device for smoking bees at varooz “Varomor®” can evaporate various dosage of active ingredients with appropriate solvents. Preparation of working solutions is performed according to the recommended proportions in quantities and combinations listed in Table 1.

Table 1. Preparation of working solutions.

Name of the remedy The active substance The quantity of the remedy The volume of solvent The volume of working solution(ml) For the processing of bee colonies,units
1 Tactic Amitraz(12,5%) 5 ml 100 ml of  purified kerosene 105 ml 50-100
2 Klartan, Mauric Tau-fluvalinat(23,3%) 3 ml 100 ml of water 103 ml 50-100
 3 Oxalic acid + thymol Oxalic acid + thymol 15g of Oxalic acid 10g of thymol 100 ml of ethyl spirit, 96%(t 40-500C) 120 ml 30-50

 

Procedure for preparation of working solutions:

The total number of chosen working solution of prepared for handlsng the necessary number of bee colonies, calculated in accordance with bee colonies on an apiary and norms of working solution according to the recommendations of Table 1, plus 20-30 grams needed for input device in operating mode.

Preparation of working solution 1: To add the needed amount of “Bipin” or “Tactics” to the proper amount of purified kerosene. When using the “Bipin-t” an insoluble sediment of thymol remains, which should not get into a working system of the device.

Preparation of working solution 2: An appropriate amount of klartan is added to the desired amount of water, if necessary, to heat in  bain-marie (temperature 40-500 C) until complete dissolution. This working solution should be prepared immediately before use. Remains of the working solution 2 should not be kept in the working system of the device and before reusing it is desirable to be filtered.

Preparation of working solution 3: An appropriate amount of oxalic acid is added to the desired amount of ethyl spirit (96%), to heat stirring in bain-marie (t 40-500 C.) until complete dissolution of acid crystals. To the resulted solution add thymol, stir until complete dissolution. The working solution of the mentioned composition is well evaporated without forming crystals of oxalic acid in the system or the tube during processing.

The order of treatment of bee colonies with the “Varomor” device:

1. After filtering prepared working fluid open the tank cap (5), and

pour the liquid into tank for the working fluid (3).

2. Turn on gas supply (8) by turning the hob in a counterclockwise direction. Light the flame of the gas burner pressing the gas ignition trigger (9) (piezoelectric drive). Adjust the desired (optimal) mode of gas supply. The flame of the burner should not project out from the protective contour of the heater (4).

3. After 1-2 minutes, pump the working fluid by means of the lever of the pump starter of the working fluid supply (6) into the system until steady smoke from nozzle (7). Herewith the lever of the pump starter should be pulled until bumping. The lever of the pump starter is adjusted for supplying 1cm3 of fluid.

4. Enter the nozzle into the lower entrance to a depth of 1-3cm, serve in a nest of  a bee colony (with power of two puffs of smoke when used the active ingredient of аmitraz or tau-fluvanilat, 2-4 puffs of smoke when used oxalic acid with thymol (it is not recommended to use the working solution 3 during the presence of the young virgin queen in the nest, as well as at air temperature over 300 C. In autumn in the absence of brood in the nest of bees, treatment with working solution number 3 must not be hold).

5. After finishing, turn off gas supply (8).

In summer the processing may only be carried after the last honey extract, or 45 days before the first honey extract, collecting bee bread, or 7 days before collecting pollen. Processing bee colonies is carried out directly in the hive, preferably in the evening after bees flying back from the field. In calm windless weather covering entrances when processing is not required. Whereas in windy conditions it is desirable to cover entrances for 15-20 minutes.

If there is a brood in the nest, treatment is carried out four times with an interval of 3 days. Compliance of interval of summer treatment (due to the biology of the Varoa mite) is an essential condition for the destruction of the mite leaving the brood.

In a broodless autumn period, it is preferably to carry out treatment at air temperature of 2-80 С. Under these conditions, the entire mite, that fell down having no contact with bees, dies. It is enough to hold the treatment 1-2 times at intervals of 3-4 days. Puffs of smoke is advisable to enter the nest of bees with an interval of 5-10 min. for loosening cluster of bees and improvement contact of bees of the whole colony with smoke.

It is important to use mitecatching grid during treatment with any drugs and ways. Having grids reduces to a minimum the appearance of resistant mites to a particular drug, increases the efficiency processing. Examples of simple and accessible design of the mitecatching grid is available on www.medkarpat.com.

Before and after final autumn treatment, bee families should be necessarily checked on the subject of mites (methods; Гайдар В.А., Дещо про вароатоз та вірози бджіл. (Haidar V.A. Thing or two about varoatoz and virozes of bees.)

//Український пасічник. – № 12, 2002. -С. 28-32, or on www.medkarpat.com).

 

Safety precautions when using the device:

1. Using the device requires compliance with safety rules when working with

LPG equipment and flammable substances.

2. Avoid mechanical damage of the device. This can lead to loss of

its tightness and possible leakage of gas or fluid.

3. Do not eat, drink, smoke while working with the device.

4. Try not to inhale the produced smoke. When fumigation the bees move against the wind. It is advisable to use gas and aerosol masks or respirators of “Topol” A1 or “Topol” E1 types for respiratory protection.

5. The unit should be transport in a sealed box in the luggage compartment of a car. Store in a non-residential well ventilated premises rooms.

6. At occurrence of defects in work related to the gas burner contact specialists in maintenance of gas equipment.

 

Technical maintenance of the device:

1. All components and connectors of the device are sealed, so they are not recommended to disassembled without need.

2. To prevent the formation of scale inside the tube, the operating system of the device should be periodically washed (pump operating) with a solution of water with vinegar (100g of water/1 tablespoon of vinegar).

3. The filter of the fluid dispenser is inside the dispenser, under the expansion tank for the working fluid. To clean it, unscrew the screwed connection with the integrated fluid filter (11) and clean the filter.

4. In case of change from the device to working solution with another active ingredient, it is desirable to wash the system a little amount of solvent that will be used in the next working solution without the active ingredient.

5. Before long storage, to prevent oxidation of the working surfaces the whole system of the device should be required washed with plenty of conventional kerosene. This will ensure its long-lasting and smooth operation.

 

Guarantees:

The complete set includes:

1. The device “VAROMOR®” ——————– 1

2. Gas cylinder (190 g/1,200 doses) ———— 1

3. Purified kerosene (1,000 doses) ————– 1l

4. Instructions for use —————————- 1

 

Made in Ukraine.

Inquiries by phone (Information on the phone): +0685317690,  0956116833,   097 4605891

RU

Уважаемые пчеловоды. Вашему вниманию предлагается устройство “Варамор®” для окурювання пчел при вароозе. Аналогичные устройства давно известны в Европе и Мире. В данной модели используются высокоресурсные узлы и детали, усовершенствованная конструкция накаливателя, что позволяет более экономно использовать газ, и качественнее испарять рабочую жидкость. “Варомор®” дает возможность использовать в качестве действующего вещества амитраз, тимол и щавелевую кисоту, тау-флюванилат в сочетании с различными растворителями. Это дает возможность избегать резистентности клещей вароа, а также применять его при производстве органичной продукции.Поскольку устройство является высокопроизводительным, то в случае малых пасек целесообразно применять одно устройство для обслуживания нескольких пасек, что уменьшит себестоимость его приобретения и употребления.

Желаем, чтобы Ваши пчелы не страдали от варооза.

Varomor-1-300x199.jpg

Устройство для окуривания пчел при вароозе.

„ВАРОМОР®

” VAROMOR “, ” ДЫМОВАЯ ПУШКА “

Свідоцтво № 163916 від 26.11. 2012р.)

Область использования, принцип работы: Устройство используется для окуривания медоносных пчел при вароозе. Принцип работы базируется на высокотемпературном испарении раствора определенного действующего вещества (амитраз, флювалинат, тау-флювалинат, тимол, щавелевая кислота и др.) с растворителем (очищенным керосином, этиловым спиртом 96%, водой  и др.)

Интенсивное дозированное испарение действующего вещества в сочетании с сильным раздражающим эффектом (интенсивное движение пчел, приводящее к лучшему осыпанию клещей), вызванное испарением растворителя, дает высокую эффективность и безопастность обработок, что доказано зарубежными и отечественными исследованиями.

При использовании в качестве действующего вещества щавелевой кислоты и тимола (и др.), устройство может быть успешно применшено в системе производства экологически чистой (био) продукции.

Технические характеристики:

Вес устройства в снаряженном виде 1950 гр
Габариты: длина 470 мм
высота 300 мм
ширина 150 мм
Производительность работы 400-600 п/с /1час.
Эффективность обработки (амитраз) за весь период обработки достигает 99,7%-100%

Предложенное устройство прошло ряд усовершенствований и испытаний, содержит высокоресурсные узлы и детали, в частности трубка для разжаривателя изготовлена из термостойкого нержавеющего металла, которые гарантируют бесперебойную работу устройства и, благодаря особенной конструкции разжаривателя, эффективное (экономное) использование газа и качественное испарение рабочей жидкости.

Рис 2 Схема устройства, основные узлы и детали.

Varomor_2013_01_13.jpg

 1. газовая горелка
 2. насос подачи рабочей жидкости
 3. бачок для рабочей жидкости
 4. разжариватель
 5. крышка бачка для рабочей жидкости
 6. ручка привода насоса подачи рабочей жидкости
 7. форсунка с резьбовым соединением на конце нержавеющей трубки
 8. кран подачи газа
 9. курок зажжения газа (привод пэзоелемента)
 10. болт регулировки количества подаваемой рабочей жидкости
 11. резьбовое соединение со встроенным фильтром рабочей жидкости
 12. кольцо прижима газового баллончика
 13. газовый баллончик

Схема снаряжения устройства газовым баллончиком.

 Varomor_2_.jpg

 

Ввод в эксплуатацию:

Перед началом эксплуатации устройство «Варомор®» следует оснастить газовым баллончиком (эту работу следует проводить на открытом воздухе). Для этого нужно открутить кольцо прижима газового баллончика [12]. Закрутить по часовой стрелке ручку крана подачи газа [8]. Выпуклой стороной вставить газовый баллончик [13] в нижнюю часть корпуса газовой горелки [1] (Рис 2). Вращая по резьбовому соединению кольцо прижима газового баллончика, досылаем газовый баллончик до пробивания иглой корпуса газового баллончика. Исправное устройство не допускает никакой утечки газа.

Текущая замена газового баллончика осуществляется только после полного использования газа. (Газовые баллончики одноразовые, не подлежат перезаправке. Реализовываются в торговой сети строительных материалов).

Порядок работы с устройством:

Устройство для окуривания пчел при вароозе «Варомор®» может дозировано испарять разные действующие вещества с соответствующими растворителями. Приготовление рабочих растворов осуществляется согласно рекомендуемым пропорциям в количествах и сочетаниях отмеченных в таблице 1.

Таблица 1 Приготовление рабочих растворов.

Название препарата Действующее вещество Количество препарата Объем растворителя Объем рабочего раствора, мл Для обработки п/с, шт.
1 Щавелевая кислота, тимол Щавелевая кислота, тимол 15 гр. щавелевой к-ты, 10 гр. тимола 100 мл этилового спирта(t 40-50 0C) 120 мл 25
2 Тактик, бипин Амитраз (12,5%) 5 мл 100 мл очищенного керосина 105 мл 50
3 Клартан, Маврик Тау-флювалінат(23,3%) 3 мл 100 мл воды 105 мл 50

Порядок приготовления рабочих растворов:

Общее количество выбранного рабочего раствора, который нужно приготовить для обработки нужного количества пчелиных семей, рассчитываем в соответствии с количеством пчелиных семей на пасеке и норм расхода рабочих растворов исходя из рекомендаций табл.1

1. Приготовление рабочего раствора № 1: до нужного количества этилового спирта 96% добавляем соответствующее количество щавелевой кислоты, помешивая, подогреваем на водяной бане (t 40-500C) до полного растворения кристаллов кислоты. К полученному раствору добавляем тимол, помешиваем до полного растворения. Рабочий раствор отмеченного состава хорошо испаряется без образования кристаллов щавелевой кислоты в системе или трубке во время обработок. Сохраняет свои свойства 2-3 недели.

2. Приготовление рабочего раствора № 2: нужное количество препарата «бипина» или «тактика» добавляют к соответствующему количеству очищенного керосина. При этом должен образоваться однородный раствор белесоватого оттенка без осадка. При использовании препарата “Бипин-Т” на дне образуется маслянистая фракция, которая не должна попасть в расширительный бачек устройства “Варомор”. Свои свойства рабочий раствор №2 хранит несколько месяцев.

3. Приготовление рабочего раствора № 3: до нужного количества воды (t 18-25ºC) добавляем соответствующее количество клартана (маврика), помешиваем до растворения. Такой рабочий раствор необходимо готовить непосредственно перед использованием. Остатки рабочего раствора № 3 не следует хранить в рабочей системе устройства а при повторном использовании рекомендуется профильтровать.

Порядок обработки пчелиных семей устройством «Варомор®»:

1.Профильтровав приготовленный рабочий раствор, открываем крышку (5) и заливаем полученную рабочую жидкость в бачок для рабочей жидкости (3).

2. Открываем кран подачи газа (8), вращая ручку крана против часовой

стрелки. Зажигаем пламя газовой горелки, нажатием курка для воспламенения газа (9). Важно отрегулировать требуется (оптимальный) режим подачи газа, обеспечивая минимально достаточную степень разогрева спирали накаливателя. Перегрев спирали может привести к выходу устройства из строя.

Через 1-2 минуты ручкой привода насоса подачи рабочей жидкости (6) закачиваем

в систему рабочую жидкость до появления стойких клубов дыма из сопла форсунки (7). При этом ручку привода следует оттягивать за собой до упора. Подача жидкости осуществляется при отпускании ручки. Дозатор отрегулирован для подачи 1см3 рабочей жидкости.

3.  Вводим форсунку в нижней леток на глубину 1-3см, в зависимости от силы

пчелиной семьи подаем в гнездо 1-2 клубы дыма при использовании в качестве действующего вещества амитраз или тау-флювалината, или 2-3 клубов дыма в случае использования щавелевой кислоты с тимолом. Не рекомендуется использовать рабочий раствор № 3 при наличии в гнезде пчел молодой неплодной матки, а также при температуре воздуха более 300С. (В безрасплодный период осени проводить обработки пчелиных семей рабочим раствором №1 нежелательно.)

3. Вводим форсунку в нижней леток на глубину 1-3см, подаем в гнездо семьи 1-2 клуба дыма при использовании в качестве действующего вещества амитраз или тау-флюванилата и 2-3 клуба дыма в случае использования щавелевой кислоты с тимолом (Рекомендуется не использовать рабочий раствор № 1 во время наличия в гнезде пчел молодой неплодной матки, а также при температуре воздуха более 30ºС. Опыты по использованию рабочего раствора № 1 в безрасплодный период осени и при низких температурах не проводились.)

4. По завершению обработки закрываем кран подачи газа. В летний период обработки разрешено проводить только после последней откачки меда, или за 45 дней до первой откачки меда, отбора перги или за 7 дней до сбора пыльцы. Обработка пчелиных семей проводится прямо в улье, в вечернее время, когда летные пчелы возвратились из поля. В спокойную безветренную погоду закрывать летки при обработках не нужно. Тогда, как в ветреную погоду желательно летки на 15-20 минут прикрывать до прохода 1-2 пчел.

При наличии расплода в гнезде обработки проводят 4 раза с интервалом 3 дня Соблюдение интервала летних обработок (обусловленный биологией клеща Вароа) – важное условие для уничтожения клеща, выходящего из расплода.

5. В безрасплодный осенний период обработку желательно проводить при температурах воздуха 2-80С. При таких условиях пчелы малоактивны а весь осыпавшийся клещ, не имея контакта с пчелами – погибает, чем достигают максимально возможной эффективности обработок. В это время обработки достаточно проводить 1-2 раза с интервалом 3-4 дня или большей периодичностю.

Важным, при обработках любыми препаратами и способами в летний период использовать клещеулавливающие сетки. Наличие сеток до минимума уменьшает возможность появление резистентных клещей к тому или другому препарату, значительно повышает эффективность обработки. Образец простой и доступной конструкции клещеулавливающей сетки к Вашему вниманию:

Planchet_1_.jpg Planchet_2_.jpg

Клещеуловитель

Varoa.JPG

web_16.jpg web_17.jpg

Перед и после заключительных осенних обработок, пчелиные семьи следует обязательно проверить на предмет заклещености (методика: Гайдар В.А., Кое-что о вароозе и вирозах пчелах. //Украинський пасечник. – № 12, 2002. -С. 28-32, или на сайте http://medkarpat.com/?page_id=85 

Техника безопасности при пользовании устройством:

 1. Пользование устройством требует соблюдение правил безопасности при работе с газобаллонным оборудованием, и легковоспламеняющимися веществами.
 2. Не допускать механических повреждений устройства. Это может привести к потере его герметичности и возможной утечки газа или рабочей жидкости.
 3. Запрещается во время работы принимать еду, пить, курить.
 4. Запрещено вдыхать дым, образующийся при работе фумигатора.Для обеспечения защиты органов дыхания при использовании устройства нужно надевать противогаз или протигазоазоаерозольные респираторы типа «Тополь» А1, или «Тополь» Е1. (http://as-factor.com/p19520620-respirator-gazozaschitnyj-topol.html)    При их отсутствии при окуривании пчел нужно двигаться против ветра, избегая возможности вдыхания продуктов испарения.

 5. При появлении дефектов, связанных с работой газовой горелки, необходимообратиться к специалистам по обслуживанию газового оборудования.
 6. Перевозить устройство следует в герметической упаковке в багажном отделении автомобиля. Хранить в нежилых помещениях, которые хорошо проветриваются.
 7. При появлении дефектов, связанных с работой газовой горелки, необходимо обратиться к специалистам по обслуживанию газового оборудования.

Техническое обслуживание устройства:

 1. Все узлы и разъемы устройства загерметизированы, поэтому не рекомендуется их без потребности разбирать.
 2. Фильтр дозатора рабочей жидкости находится в корпусе дозатора под расширительным бачком для рабочей жидкости. Для его очистки необходимо открутить резьбовое соединение с вмонтированным фильтром рабочей жидкости (14) и прочистить фильтр.
 3. В случае перехода работы устройства на рабочий раствор с другим действующим веществом желательно систему промыть небольшим количеством растворителя, который будет использоваться в следующем рабочем растворе без действующего вещества.
 4. Перед длительным хранением для предотвращения окисления поверхностей всю рабочую систему устройства следует обязательно промыть большим количеством обычного керосина. Это обеспечит его долговременную и бесперебойную работу.

Комплектация:

Varomor-3-300x199.jpg

Акционная стоимость комплекта 1650грн.
В комплект входит: устройство “VAROMOR®” – 1 шт., Газовый баллончик (190гр / пропан-бутан) – 1 шт., Резервная трубка из нержавейки – 1 шт., Подробная инструкция по использованию.
Дополнительно можно заказать и приобрести:

Очищенный керосин (производства Вангрии) – 1 л. \ 230грн.,

2. Противогаз военный (для защиты органов дыхания) – 1шт. / 180грн.
Нужное количество действующих веществ можно приобрести по отдельному заказу.

 

 

Доставка  устройства “Варомор®” за пределы Украины может осуществляются через Укрпочту или международных перевозчиков. Стоимость такой пересылки без расходных материалов договорная. Условия отправки – 100% предоплата.

В России устройство ” VAROMOR® ” можно приобрести через регионального представителя

Предложение розничной и оптовой торговли. Приглашаем к сотрудничеству диллеров.

Возможна отправка по системе национальной доставки грузов.

 

®

 

 

Произведено в Украине

Справки по тел: (10 38 03142) 4-42-42, моб: 0685317690,  0956116833,   097 4605891

Папп Виктор Васильевич

коментарі 3 на запись “Варомор®” (VAROMOR®, Димова гармата ) – оновлений пристрій для окурювання бджіл при вароозі.”

 1. 1
  Administrator написал:

  Аппарат для окуривания пчел при вароозе впервые прошел промышленные испытания на пасеках Закарпатской области осенью 2007 года. С тех пор, благодаря своей исключительной эффективности, “Варомор” нашел широкое распространение и признание среди пчеловодов.

 2. 2
  chepurnovmv написал:

  Официальный дилер в России
  Доставка по России 8-962-236-44-44 Максим

 3. 3
  Selurone написал:

  Gerne würde ich dieses Gerät kaufen. Am 27.12.2011 bin ich für 2 Wochen in Lviv zu Hause. Wo kann ich “VAROMOR”, “ДИМОВА ГАРМАТА” in Lviv kaufen? Was kostet das Gerät? Wieviele Geräte gibt es auf Lager?

  Bitte senden sie mir die Info an Carnikasun@web.de

  Freundlichen Gruß
  Peter Braun

  Translated by Google translator:
  Я хотел бы купить это устройство. На 12/27/2011 Я за 2 недели дома во Львове. Где я могу “VAROMOR”, “ДИМОВА ГАРМАТА” купить во Львове? Кто делает устройство? Сколько единиц есть в наличии?

  Пожалуйста, пришлите мне информацию на Carnikasun@web.de

  Дружеский привет
  Питер Браун

Напишіть коментарій

Ви повинні увійти, щоб коментувати.

© 2020 MedKarpat.com | Публікації (RSS) | Коментарі (RSS)

Powered by Wordpress, Дизайн та розробка Sergey Osipov